Wiadomości

Jednokierunkowa Świętojańska sprawia kierowcom kłopoty

Najnowszy artukuł na ten temat

Jednokierunkowa Świętojańska: jak radzą sobie kierowcy?

Pierwszego dnia obowiązywania nowych zasad ruchu na najbardziej znanej ulicy w Gdyni, policjanci instruowali kierowców, którzy nie patrząc na znaki, chcieli wjechać pod prąd na ul. ŚwiętojańskąMapka. W kolejnych dniach mogą posypać się już mandaty.Patrzysz na znaki jeżdżąc po mieście?

tak, zawsze 41%
tak, ale tylko w miejsach, które gorzej znam 48%
nie, nigdy 11%
zakończona Łącznie głosów: 3790
Od soboty ul. Świętojańska jest jednokierunkowa na odcinku od skweru KościuszkiMapka do al. PiłsudskiegoMapka i jedynie w tym kierunku mogą tamtędy poruszać się samochody.

Inaczej jest z pojazdami komunikacji miejskiej i rowerami, które mogą przemierzać Świętojańską w kierunku skweru.

Jednak, jak to zwykle bywa ze zmianami, szczególnie tak radykalnymi, kierowcy muszą przywyknąć do nowych zasad i nie jeździć na pamięć. A z tym, pierwszego dnia, bywało różnie.

- Znaki są widoczne, informacje pojawiają się również na tablicach systemu Tristar, a kierowcy i tak swoje - mówi pan Jarosław, który przejeżdżał w sobotę Świętojańską.
graf. trojmiasto.pl
Policjanci na razie pouczają kierowców i dają im znaki, że jazda na wprost jest zabroniona, ale zapowiadają, że w kolejnych dniach zaczną już wlepiać mandaty.

- Od początku wiedziałem, że mało kto będzie się do tego stosował. Według mnie należy zakazać jazdy w obu kierunkach, za wyjątkiem pojazdów ZKM oraz mieszkańców i wprowadzić szlabany otwierane automatycznie - uważa z kolei pan Paweł.
Dajmy jednak kierowcom czas na to, by przyzwyczaili się do nowych rozwiązań zaproponowanych przez urzędników miejskich.

Opinie (762) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

W Polsce limit prędkości na autostradzie wynosi: