Wiadomości

stat

Kamery na policyjnych mundurach będą nagrywać interwencje

Już niebawem kontrole policji będą nagrywane przez kamery przyczepione do mundurów funkcjonariuszy.
Już niebawem kontrole policji będą nagrywane przez kamery przyczepione do mundurów funkcjonariuszy. fot. Agnieszka Potocka / Trojmiasto.pl

W sieci roi się od filmików ukazujących interwencje amerykańskich policjantów. Nagrania powstają dzięki kamerom przypinanym do mundurów funkcjonariuszy. Już niebawem z podobnego rozwiązania korzystać będzie polska policja.Czy kamery na policyjnych mundurach to dobre rozwiązanie?

tak, w końcu będzie wiadomo jaki był przebieg wydarzeń

67%

trudno powiedzieć, pewnie często będą się "psuły"

21%

nie, to kolejny element inwigilacji

12%
Minister spraw wewnętrznych i administracji zapowiedział, że pierwsze kamery trafią do policjantów w listopadzie. Rejestratory będą wprowadzane pilotażowo, póki co nie wiadomo na jaką skalę. Urządzenia trafią przede wszystkim na mundury funkcjonariuszy drogówki, ale również patroli interwencyjnych.

Nagrania z kamer mają być dowodami rozstrzygającymi w spornych sprawach. Resort podkreśla, że dzięki "obiektywnemu narzędziu" będzie można ustalić, czy doszło do naruszenia prawa, czy też do niesłusznego posądzenia.

Dzięki nagraniom przed ewentualnymi oskarżeniami będzie mógł bronić się zarówno policjant, jak i obywatel. Kamery mają również za zadanie zdyscyplinować funkcjonariuszy na służbie.

O tym, kiedy i ile kamer trafi do pomorskiej policji, jeszcze nie wiadomo.

Czytaj także: Jak powinna wyglądać kontrola drogowa?

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (96)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.