• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Kara umorzona po naszym artykule

mJ
26 września 2022, godz. 06:00 
Nieopłacone parkowanie napsuło sporo krwi byłemu właścicielowi auta. Nieopłacone parkowanie napsuło sporo krwi byłemu właścicielowi auta.

14 września opublikowaliśmy artykuł w sprawie naszego czytelnika, który sprzedał swój samochód kilka lat temu, a mimo to, wciąż otrzymywał mandaty i upomnienia za przewinienia aktualnego właściciela. Zdaje się, że po naszej interwencji sprawa pana Romana została w końcu wyjaśniona i raz na zawsze zamknięta.Przypomnijmy, pan Roman pięć lat temu sprzedał swoje auto. W 2019 roku ówczesny właściciel nie uiścił opłaty za parkowanie w Sopocie. Upomnienie trafiło do naszego czytelnika, który natychmiastowo starał się wyprostować zamieszanie. Bezskutecznie jednak. Wysłał do sopockiego ZDiZ kopię umowy sprzedaży pojazdu, która miała stanowić kluczowy dowód w sprawie.

Po kolejnych dwóch latach pan Roman w końcu doczekał się pisma od ZDiZ z upragnioną wiadomością o anulowaniu kary. Sprawa wydawała się zamknięta. Niestety nie, bo całkiem niedawno otrzymał zawiadomienie o zajęciu wierzytelności przez bank.

Czytelnik: sprzedałem auto i dostaję mandaty za nowego właścicielaI wówczas do akcji wkroczyliśmy my. W imieniu naszego czytelnika poprosiliśmy o wyjaśnienie sprawy przez rzeczniczkę sopockiego ZDiZ. Szybko otrzymaliśmy odpowiedź, w której napisano, że wkradł się błąd, a cała sytuacja została właśnie wyjaśniona.

Pan Roman twierdził inaczej - uważał, że nic nie zostało załatwione. Pofatygował się do urzędu skarbowego, w którym poinformowano go o tym, że do egzekucji i tak dojdzie, ale pobrane pieniądze prawdopodobnie zostaną zwrócone na jego konto.

Upragniona decyzjaKoniec końców sprawa wyjaśniła się na dobre. 22 września czytelnik poinformował nas, że odebrał pismo z umorzeniem egzekucji przez US. Kwota pieniędzy nie zostanie ściągnięta z konta czytelnika. Pan Roman może odetchnąć z ulgą, bo prawdopodobnie nie otrzyma już nigdy więcej mandatów czy upomnień za czyny aktualnego właściciela jego byłego auta.
mJ

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (43)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Sprawdź się

Do którego koncernu należy marka Infiniti?

 

Najczęściej czytane