• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kierowca autobusu zatrzymał... pijanego kierowcę

mJ
21 maja 2023, godz. 19:45 
Opinie (87)
Pijany kierowca prowadził renault. Pijany kierowca prowadził renault.

Pan Mikołaj, kierowca GAiT, w niedzielny poranek podczas powrotu do domu z nocnej zmiany zatrzymał pijanego kierowcę. Z jego relacji wynika, że kierujący po zbadaniu policyjnym alkomatem wydmuchał... 2,5 promila. Okazało się, że było to taxi na aplikację.Pijany kierowca złapany (72 opinie)

Zatrzymanie obywatelskie pijanego kierowcy. Prawdopodobnie obcokrajowiec, Trakt świętego Wojciecha Gdańsk. Odbijał się od krawężników
Zatrzymanie obywatelskie pijanego kierowcy. Prawdopodobnie obcokrajowiec, Trakt świętego Wojciecha Gdańsk. Odbijał się od krawężników

Czy zatrzymałe(a)ś kiedykolwiek pijanego kierowcę?

Informacja o porannym zatrzymaniu obywatelskim kierowcy renault pojawiła się także w Raporcie z Trójmiasta.

Poniżej prezentujemy relację pana Mikołaja, kierowcy autobusu.

Wracając do domu z nocnej zmiany w GAiT, na Trakcie św. WojciechaMapka natknąłem się na kierowcę renault, który początkowo nie wzbudził żadnych podejrzeń. Coś dało mi do myślenia, gdy dojechałem do niego na skrzyżowaniu z ul. Sandomierską w kierunku Pruszcza Gdańskiego. Kierowca "został" na zielonym świetle. Pomyślałem, że może zapatrzył się w telefon. Zdarza się. Jak się później okazało, nie to było powodem. Kierowca był na podwójnym gazie. I to wyraźnie podwójnym.

Jaka kara za jazdę po alkoholu? Jaka kara za jazdę po alkoholu?

  • Pijany kierowca prowadził renault.
  • Pijany kierowca prowadził renault.
Na wysokości ul. RejtanaMapka zaczął bardzo podejrzenie jechać - coraz to większym slalomem. I kiedy miałem już skręcać w ul. Starogardzką, prosto do domu, tknęło mnie, żeby jednak pojechać za tym kierowcą. To był dobry wybór, bo niewykluczone, że uratowałem komuś życie. Kierowca renault zaczął dosłownie zjeżdżać na przeciwległy pas jezdni i obijać się od krawężników.

W pewnym momencie z dużym impetem uderzył w krawężnik i uszkodził koło, co pomogło mi w zatrzymaniu pijanego kierowcy na wysokości węzła LipceMapka. Na zatoce przystankowej udało mi się zabrać kierowcy kluczyki. Wtedy miałem pewność, że jest pod wpływem alkoholu. Wezwałem na miejsce patrol policji. Funkcjonariusze zbadali kierowcę alkomatem. Wydmuchał... 2,5 promila.

Cud, że nikogo nie zabił.

mJ

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (87)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Puchar Polski Motocross i Mistrzostwa Polski Quadcross

zawody / wyścigi

Street Meeting Show (1 opinia)

49 zł
pokaz

Pomorskie Targi Autokosmetyki 2023

targi

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym mieście znajduje się siedziba Audi?

 

Najczęściej czytane