• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kierowcy blokują ruch, bo... się pomylili

Jeden z naszych czytelników zwrócił uwagę na irytujące zachowanie niektórych kierowców, którzy w ostatniej chwili na drodze wielopasmowej przypominają sobie, że muszą skręcić w lewo lub w prawo. Nierzadko ich manewr kończy się zablokowaniem jednego z pasów.Co robisz w sytuacji opisanej w artykule?

Zobacz wyniki (1137)
Czytelnik nagrał film, na którym widać, jak jeden z kierowców w ostatniej chwili przypomniał sobie, że musi skręcić w lewo. Nie miał już miejsca, żeby swobodnie zmienić pas, dlatego postanowił... poczekać na pasie do jazdy prosto. Samolubne i niebezpieczne zachowanie sprawiło, że kierowcy jadący na wprost (mieli zielone światło) zostali zblokowani. Sytuacja miała miejsce na skrzyżowaniu Huciska z Wałami JagiellońskimiMapka w Gdańsku. Takich miejsc w Trójmieście jest sporo.

- Jak to jest, że gdy jakiś kierowca się pomyli, nie zważa na innych, zatrzymuje się na ruchliwej drodze i zaczyna sygnalizować, że jednak będzie jechać w lewo albo w prawo? Często spotykam takich kierowców, którzy bardzo umiejętnie potrafią zakorkować całe skrzyżowanie. Ci najbardziej nieodpowiedzialni potrafią zmienić pas ze skrajnego na przeciwległy, przecinając w sumie kilka pasów - komentuje czytelnik.
Taka blokada często oznacza "uziemienie" wielu kierowców na kolejną zmianę świateł. To może zirytować, szczególnie gdy ruch jest na tyle duży, że nie sposób zmienić pas, aby ominąć blokujący samochód.

Czytaj także:

Zrobili sobie objazd deptakiem i jeżdżą obok spacerowiczów- Mnie też zdarzają się pomyłki, szczególnie gdy jestem w obcym mieście. Ale gdy już się pomylę, to nie staram się na siłę naprawić swojej pomyłki, po prostu mówię "trudno" i jadę dalej, a na następnym skrzyżowaniu robię nawrotkę - dodaje.
I to jest najlepsze rozwiązanie w takich sytuacjach. Pomyliłeś się - zdarza się, ale nie próbuj na siłę zmieniać pas. Pogódź się z tym, że przeoczyłeś szansę, jedź prosto i zawróć przy najbliższej okazji.

- Zapewne pojawią się komentarze w stylu: "Ile straciłeś czasu? 20 sekund?" albo "Trzeba było wyjść wcześniej z domu". Ten drugi jest moim ulubionym. Problem jest jednak większy, bo po pierwsze takie zachowania stwarzają zagrożenie, a po drugie przy dużym natężeniu ruchu takie manewry tworzą zatory - zakończył czytelnik.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (108)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Pomorska Giełda Modeli Samochów
zlot
maj 28
sobota, g. 09:00 - 12:00
Sopot, Sopocki Rynek
Wstęp wolny
Street Meeting Poland 2022
zlot
cze 11
sobota, g. 15:00
Gdańsk, Polsat Plus Arena Gdańsk
30 zł
Kup bilet
Baltic Truck Festival 2022
zlot
cze 24-26
piątek - niedziela, g. 10:00
Gdańsk, Polsat Plus Arena Gdańsk

Sprawdź się

Sprawdź się

W Polsce limit prędkości na drodze ekspresowej dwujezdniowej wynosi:

 

Najczęściej czytane