Wiadomości

stat

Klasyki wyjadą na tor

Impreza klasyków rozpocznie się o godz. 11, a zakończy około godz. 16.
Impreza klasyków rozpocznie się o godz. 11, a zakończy około godz. 16. fot. facebook.com/TrojmiastoKlasycznie

W niedzielę, 20 maja, Autodromem Pomorze w Pszczółkach zawładną samochody klasyczne. Zabytkowe auta - oprócz jeżdżenia po ponad kilometrowej nitce toru - będą musiały stawić czoła zadaniom.To premierowa edycja imprezy "Klasyczne Pszczółki, czyli klasykiem po torze". Jednym z pomysłodawców wydarzenia jest grupa Trojmiasto, klasycznie, która od kilku lat, wiosną i jesienią, zaprasza właścicieli aut zabytkowych na zloty motoryzacyjne przy gdańskim Stadionie Energa zobacz na mapie Gdańska. Współorganizatorami są Automobilklub MorskiODTJ Autodrom Pomorze. Takie połączenie sił zwiastuje naprawdę interesującą imprezę.

- Będzie to zdecydowanie inna impreza od tej, którą organizujemy pod gdańskim stadionem. Choćby z tego względu, że to nie będzie statyczny pokaz. Jak nietrudno się domyślić, clou programu będzie możliwość przejechania się po zamkniętym torze klasykiem. Ponadto przewidujemy też kilka innych zadań, które razem stanowić będą swojego rodzaju rywalizację w luźnej atmosferze. Warto tu podkreślić, że nie jest to typowy "track day". Planujemy konkurs składający się m.in. z jazdy po torze na regularność, czyli z zadaniem uzyskania określonej średniej prędkości przejazdu. Jazda na czas również będzie, ale w odrębnej klasyfikacji, dla chętnych. Chcemy w ten sposób umożliwić zabawę wszystkim - nie tylko tym którzy chcą się ścigać - zapowiada Maciej Wojnarowicz z Trojmiasto, klasycznie.
W wydarzeniu mogą uczestniczyć samochody, które mają minimum 25 lat.

- Na tę chwilę trudno oszacować liczbę uczestników, gdyż to nowa inicjatywa, a zapisy dopiero ruszą. To, co wiem na pewno, to że liczba miejsc jest ograniczona, zatem nie warto zwlekać z zapisami - dodaje.
Impreza rozpocznie się o godz. 11 i potrwa pięć godzin. Dla właścicieli klasyków udział w wydarzeniu jest płatny. Organizatorzy - po wcześniejszej rejestracji uczestników - pobierają wpisowe w wysokości 80 zł od pojazdu. Wstęp dla odwiedzających jest bezpłatny.

Rozpoczęcie sezonu aut zabytkowych.

Opinie (9)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Firma JD Kulej to przedstawiciel marek: