Wiadomości

Kolejna edycja kalendarza "Moto Pomorze"

Barkas na tle zabytkowego domu
Barkas na tle zabytkowego domu fot. Łukasz Boehnke / Luc Art Photo

W połowie grudnia do dystrybucji trafi siódma edycja kalendarza "Moto Pomorze". Album składa się z dwunastu fotografii zabytkowych aut. Zdjęcia wykonano w różnych lokalizacjach na Pomorzu, a ich autorem jest Łukasz Boehnke. Cena kalendarza wynosi 25 zł.Czy podobają ci się zdjęcia do nowej edycji kalendarza?

tak, cały album jest świetny 55%
raczej tak, niektóre zdjęcia są interesujące 28%
raczej nie, poprzednie edycje były lepsze 3%
nie, fotografie są po prostu kiepskie 14%
zakończona Łącznie głosów: 180
Seria kalendarzy "Moto Pomorze" powstaje nieprzerwanie od roku 2014. To albumy stworzone przez pasjonata dla pasjonatów klasycznej motoryzacji. Rokrocznie koncepcja jest taka sama: pokazać zabytkowe "perełki" należące do właścicieli z Pomorza w ciekawych sceneriach Trójmiasta i okolic.

W albumie na rok 2020 zobaczymy kilka naprawdę unikatowych egzemplarzy. To chociażby Chevrolet Superior (rocznik 1925), Ford Super De Luxe (1946), Volvo Valp (1963), Barkas V 901/2 (1958), Audi 100 Coupe S (1970), Opel Rekord (1966) czy Ford Capri (1973). To auta wyłącznie z Pomorza, choć niektóre tablice rejestracyjne mogą wprowadzać w błąd.

- Prace nad nowym kalendarzem rozpoczęły się w zasadzie w momencie zakończenia poprzedniej edycji. To okrągły rok pracy, wyszukiwanie aut, rozmowy z ich właścicielami, planowanie miejsc i sama realizacja sesji. Przy tego typu projektach problemem jest sezonowość, która w naszym kraju mocno się zaciera. Prawdziwa zima przestaje występować, ale na szczęście mamy piękną, złotą jesień - wyjaśnia Łukasz Boehnke, autor kalendarza.
W tym roku oficjalna prezentacja kalendarza "Moto Pomorze 2020" nastąpi nieco później niż w latach poprzednich. Autor albumu zapowiedział jednak, że za kilkanaście dni w Hotelu Szydłowski we Wrzeszczu pochwali się nowym albumem.

- Jestem bardzo zadowolony z faktu, że w tym roku udało się zrealizować kalendarz w całości. Przyznam szczerze, że poważnie myślałem o rocznej przerwie, bo oczekiwałem narodzin młodego fana motoryzacji. Miałem obawy, że się nie wyrobię z projektem. Ale jakoś się udało - dodaje.
Kalendarz w cenie 25 zł będzie można nabyć na stronie allegro.pl. Nakład wynosi tysiąc sztuk.

Zobacz wcześniejsze edycje kalendarza "Moto Pomorze": 2019, 2018, 2017.

Opinie (34)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jimny to terenówka marki: