Wiadomości

stat

Kolejne paliwo uszkodziło samochody. Stacja zamknięta


Kilka dni temu informowaliśmy o trefnym oleju napędowym na stacji paliw Lotos zobacz na mapie Gdańska, który uszkodził samochód naszego czytelnika. Podobny problem spotkał kierowców tankujących na samoobsługowej stacji eMILA przy ul. Morskiej 116A zobacz na mapie Gdyni w Gdyni. Jak tłumaczą przedstawiciele stacji, wskutek awarii systemu kanalizacji, do zbiornika z paliwem przedostała się... deszczówka. Po kilku godzinach od zdarzenia stacja została zamknięta. Firma przyznaje się do błędu i zapewnia, że poszkodowane osoby otrzymają zwrot pieniędzy za naprawy uszkodzonych samochodów.Czy często korzystasz z samoobsługowych stacji paliw?

tak, tankuję wyłącznie na stacjach samoobsługowych

14%

raczej tak, chociaż nie ma dla mnie większego znaczenia, na jakiej stacji tankuję

20%

nie, tankuję tylko na klasycznych stacjach dużych koncernów

66%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 1203
Czytelnik portalu Trojmiasto.pl nagłośnił sprawę w piątek, 26 maja, przed godz. 13. Informację o pechowym tankowaniu zamieścił w naszym raporcie.

Uwaga, dziś ok godz. 9:00-10:00 przynajmniej 2 samochody osobowe po zatankowaniu benzyny na stacji eMILA na ul.Morskiej w Gdyni (Grabówek/przy Lidlu) uległy awarii (jestem kierowcą jednego z tych aut, rozmawiałam z drugim kierowcą w identycznej sytuacji). Sprawa została zgłoszona eMILI do wyjaśnienia. Innych poszkodowanych namawiam do złożenia reklamacji w celu odzyskania kosztów holowania i naprawy samochodu.

Samochód naszego czytelnika po zatankowaniu benzyny bezołowiowej 95 przejechał zaledwie 400 metrów. Po tym dystansie auto odmówiło posłuszeństwa. Podobny problem spotkał kilkanaście innych osób, które tankowały na tej stacji. Jak tłumaczą przedstawiciele sieci samoobsługowych stacji eMILA - sprawcą zamieszania była deszczówka.

- Woda przedostała się do zbiornika z benzyną bezołowiową w nocy z czwartku na piątek. Zareagowaliśmy bardzo szybko, bo o godz. 10 stacja była już nieczynna. Szacujemy, że od momentu awarii do zamknięcia stacji sprzedaliśmy około 300 litrów paliwa. Osoby, które tankowały olej napędowy mogą być spokojne, gdyż problem tyczy się wyłącznie PB95 - tłumaczy Jarosław Sidorczuk, rzecznik prasowy BM Reflex.
Taka była pogoda w ostatnich dniach w Trójmieście.
Taka była pogoda w ostatnich dniach w Trójmieście. trojmiasto.pl
Obecność deszczówki w paliwie jest co najmniej zastanawiająca, bo przecież w ostatnim czasie w Trójmieście opadów nie było. W każdym razie kierowcy, którzy w tym czasie tankowali na gdyńskiej stacji eMILA i zauważyły jakieś nieprawidłowości w układzie paliwowym swojego auta - powinny to zgłosić.

- Przyznajemy się do błędu. Jesteśmy ubezpieczeni na takie zdarzenia, dlatego będziemy dokładnie sprawdzać wszystkie reklamacje - dodaje.
Stacja paliw przy ul. Morskiej 116A zostanie ponownie otwarta prawdopodobnie już w środę.

Sprawdź ceny paliw na trójmiejskich stacjach

Aktualizacja, 2 czerwca, 15:00

Jak udało się ustalić, od momentu pojawienia się artykułu reklamacje złożyło 22 klientów tankujących na tej stacji. Osoby poszkodowane powinny zgłaszać problem dzwoniąc na infolinię pod nr: 22 754 99 99 bądź wysyłając emaila na adres: kontakt@emila.com.pl.
W piątek otrzymaliśmy oficjalne stanowisko firmy.
Zdarzenie miało następujący przebieg: w nocy z dnia 25 na 26 maja nastąpiła blokada odpływu ścieków na odcinku przewodu kanalizacyjnego, znajdującego się na parkingu przed pawilonem handlowym. Przyczyną blokady odpływu ścieków były wprowadzone przez użytkownika pawilonu handlowego odpady stałe w postaci odpadów włóknistych i higienicznych jednorazowego użytku oraz substancji tłuszczowych zbrylonych. W wyniku tej blokady nastąpiło cofnięcie wody poprzez separator do studzienki nazbiornikowej. Nieszczelność spowodowała, że woda dostała się do zbiornika paliwa.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (159)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wydarzenia