• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kolejni pijani kierowcy zatrzymani. Jeden z nich wydmuchał 2,5 promila

mJ
29 maja 2023, godz. 15:45 
Opinie (62)
W weekend policjanci z Gdańska zatrzymali czterech pijanych kierowców. W weekend policjanci z Gdańska zatrzymali czterech pijanych kierowców.

W miniony weekend gdańscy policjanci zatrzymali czterech pijanych kierowców, a także osobę, która kierowała motocyklem pomimo zakazu sądowego. Jeden z kierowców wydmuchał ponad 2,5 promila.W piątkowy wieczór funkcjonariusze odebrali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Srebrnej. Policjanci ruchu drogowego ustalili, że 35-latka z powiatu żywieckiego kierująca citroenem nie dostosowała prędkości do warunków ruchu. Na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z autobusem miejskim. Podczas badania stanu trzeźwości kierującej citroenem okazało się, że ma w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu. Kobieta trafiła do szpitala na dalsze badania, a policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy.

W sobotę, przed godz. 1 w nocy, na ul. Marynarki Polskiej policjanci skontrolowali kierującego samochodem osobowym marki Citroen. Funkcjonariusze od 23-letniego obywatela Ukrainy wyczuli zapach alkoholu. Kierujący został zbadany alkomatem. Urządzenie wykazało, że mieszkaniec Gdańska był pod wpływem prawie promila alkoholu. Mężczyzna dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania. Policjanci zatrzymali 23-latka i przewieźli do komisariatu. Samochód, którym jechał Ukrainiec, został odholowany na parking strzeżony.

Czytelniczka: policja sprawdzała trzeźwość i zakorkowała drogę Czytelniczka: policja sprawdzała trzeźwość i zakorkowała drogę

W weekend policjanci z Gdańska zatrzymali czterech pijanych kierowców. W weekend policjanci z Gdańska zatrzymali czterech pijanych kierowców.
Do kolejnej interwencji doszło także w sobotę po godz. 7. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ul. Leśna Góra kierujący alfą romeo najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i zatrzymali do kontroli tego mężczyznę. Policjanci zbadali 52-latka z Gdańska alkomatem. Podczas badania okazało się, że kierujący alfa romeo miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Jaka kara za jazdę po alkoholu? Jaka kara za jazdę po alkoholu?

W niedzielę, około godz. 8:30, na ul. Siennickiej policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierującego fordem. 53-latek ze Starogardu Gdańskiego został zbadany alkomatem, który wykazał, że mężczyzna był pod wpływem prawie promila alkoholu. Tego samego dnia, po godz. 17, na ul. Popiełuszki funkcjonariusze drogówki skontrolowali 25-latka z Gdańska kierującego motocyklem. Podczas sprawdzania jego danych okazało się, że ma ona sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, który obowiązywał go do września 2023 roku.

Czytelnik: dlaczego w Polsce limit alkoholu dla kierowcy jest taki niski? Czytelnik: dlaczego w Polsce limit alkoholu dla kierowcy jest taki niski?

Za złamanie zakazu sądowego grozi do 5 lat więzienia. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień i wysoka grzywna. Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna, a także utrata uprawnień. Kierowanie mimo braku uprawnień zagrożone jest karą aresztu, ograniczenia wolności oraz grzywną. Poza tym sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów - wyjaśnia podisp. Magdalena Ciska z KMP w Gdańsku.
mJ

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (62)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Przejazd historycznego pociągu z lat 70-tych

30 - 260 zł
spotkanie

Sprawdź się

Sprawdź się

Ile obecnie wynosi limit punktów karnych dla doświadczonego kierowcy?

 

Najczęściej czytane