• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Mandat za kolizję z pojazdem straży miejskiej. Wymuszenie pierwszeństwa na Świętojańskiej

Patsz
21 czerwca 2022, godz. 11:45 
Opinie (79)

Zderzenie radiowozu straży miejskiej z autem osobowym we wtorek, 21.06., o godz. 9:15 w centrum GdyniMapka. Policjanci ustalili, że to kierowca seata nie ustąpił pierwszeństwa jadącym ul. Świętojańską strażnikom. Otrzymał mandat w wysokości 2 tys. zł.Czy uważasz, że jesteś dobrym kierowcą?

O kolizji osobówki z radiowozem straży miejskiej na skrzyżowaniu Armii Krajowej i ŚwiętojańskiejMapka w Gdyni poinformowali nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.

Dziękujemy za informację.Kolizja straży miejskiej na Świętojańskiej: kierowca ukarany mandatemSłużby otrzymały zgłoszenie po godz. 9. Na miejscu byli policjanci, strażacy i ratownicy.

- Zgłoszenie o kolizji na ul. Świętojańskiej otrzymaliśmy po godz. 9. Policjanci ustalili, że kierujący seatem, jadąc ul. Armii Krajowej, nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w bok samochodu marki Renault, w którym byli strażnicy miejscy. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi - mówi Jolanta Grunert, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
Policjanci informują, że nikt nie został poszkodowany. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. zł.

Nie ma sygnalizacji na Świętojańskiej i Armii Krajowej, żeby piesi nie czekaliPrzypomnijmy, że na skrzyżowaniu, gdzie doszło do kolizji, jeszcze kilka lat temu działała sygnalizacja świetlna. Po wprowadzanych w Śródmieściu zmianach w 2020 r. zniknęła.

- Zmiana ta związana jest z projektem "Klimatyczne Centrum", którego jednym z priorytetów jest poprawa warunków ruchu dla pieszych i rowerzystów. Dzięki wyłączeniu sygnalizacji piesi nie muszą oczekiwać na sygnał zielony - wyjaśniał Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.
Patsz

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (79)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Baltic Moto Show 2022

zlot, pokaz

Street Meeting Poland 2022

zlot

Freestyle Heroes Gdańsk 2022

pokaz

Sprawdź się

Sprawdź się

Jakim autem ściga się młody, gdyński kierowca rajdowy Maciej Liszka?

 

Najczęściej czytane