Wiadomości

stat

Korek na Trakcie św. Wojciecha

Zobacz, jak ominąć korek na na Trakcie św. Wojciecha.Na Trakcie św. Wojciecha w Gdańsku kierowcom doskwierają nie tylko dziury, ale też poranne korki. Choć wyrwy można ominąć, jadąc slalomem, to już zatory drogowe trzeba objechać. Zobacz, jak.Zobacz trasę objazdu korka na Trakcie św. Wojciecha. graf. trojmiasto.pl
Trakt św. Wojciecha to jedna z najważniejszych dróg dojazdowych do centrum od strony południowych dzielnic Gdańska. Kierowcy nie mają zbyt wielu dróg alternatywnych, by objechać korek. Jeśli już są, to ich stan wymaga napraw.

Proponowany objazd wiedzie ulicami: Brzegi i Zaroślak, czyli niemal równolegle do zakorkowanego Traktu św. Wojciecha.

Wielu kierowców uważa, że jadąc właśnie tamtędy, trafimy na sznur samochodów wjeżdżających na Wiadukt Biskupia Górka. Jest to prawda, ale ustawienia sygnalizacji dają dobrą przepustowość w godzinach porannych. Na ul. Zaroślak stoi się na dwóch zmianach świateł, a nie 3-4, jak na Trakcie św. Wojciecha w kierunku centrum.

Cierpliwością muszą się wykazać kierowcy wyjeżdżający z ul. Biskupiej w ul. 3 Maja. Tam światła działają co drugą zmianę.

Korzystając z tego 2,5-kilometrowego objazdu, zyskujemy ok. 3-4 minuty i, omijając korek, dajemy też szansę szybszego dojazdu do pracy kierowcom, którzy w nim stoją.

Propozycja objazdu
Kierowcom, jadącym w kierunku centrum Gdańska, zalecamy objazd ulicami: Brzegi, Zaroślak, Na stoku, Biskupia.
Długość objazdu: 2,5 km.
Czas przejazdu: ~8-10 min.
Utrudnienia: bruk na ulicach: Na Stoku oraz Biskupiej

Część kierowców może z tego objazdu skorzystać, jadąc w stronę Siedlec lub Suchanina. Nie skręcamy w ul. Biskupią (jak widać to na filmie), a jedziemy dalej prosto do ul. Pohulanka.

Opinie (94) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Chademo to: