• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Koronawirus a auta na minuty. Czy firmy dezynfekują swoje pojazdy?

Michał Jelionek
13 marca 2020 (artykuł sprzed 4 lat) 
Pracownicy firm dezynfekujących auta na minuty szczególną uwagę zwracają na m.in. kierownicę, klamki czy dźwignię zmiany biegów. Pracownicy firm dezynfekujących auta na minuty szczególną uwagę zwracają na m.in. kierownicę, klamki czy dźwignię zmiany biegów.

Rozprzestrzenianie się koronawirusa sprawiło, że wiele firm zaczęło wdrażać szczególne środki ostrożności, aby zminimalizować ryzyko zachorowania. Nie inaczej jest w przypadku operatorów transportu współdzielonego. W związku z pandemią wirusa auta na minuty dezynfekowane są częściej.



Czy w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa ograniczyłe(a)ś korzystanie z aut na minuty?

Choć koronawirus Covid-19 przenosi się drogą kropelkową, to możliwe jest, aby wirus mógł przetrwać także na przedmiotach codziennego użytku. Dlatego niezwykle ważna jest nie tylko higiena osobista z częstym i dokładnym myciem rąk na czele, ale także dezynfekowanie często używanych rzeczy.

Zapytaliśmy operatorów transportu współdzielonego w Trójmieście, czy w czasie pandemii w szczególny sposób dbają o czystość w swoich samochodach.

MiiMove



- Każdego dnia nasi pracownicy zajmują się kompleksową obsługą floty, w tym myciem, czyszczeniem oraz dezynfekcją pojazdów odpowiednimi środkami. Od czasu pojawienia się informacji na temat koronawirusa przywiązujemy szczególną uwagę do elementów dotykanych przez użytkowników, takich jak: pasy bezpieczeństwa, kierownica, gałka zmiany biegów, manetki kierunkowskazów, ekran, ładowarka oraz klamki drzwi. Obsługa pojazdów odbywa się w trybie ciągłym, dlatego samochody są dezynfekowane na bieżąco. Zwracamy uwagę również naszym pracownikom, aby po każdym czyszczeniu pojazdu zadbali o własną higienę, dla dobra swojego i naszych użytkowników - tłumaczy Katarzyna Połomska-Kwaśniewska z MiiMove.

Traficar



- Nie bagatelizujemy sytuacji związanej z koronawirusem, a jednocześnie nie chcemy wpływać na podnoszenie poziomu paniki. Od zawsze dbamy o czystość oraz sterylność wnętrz naszych pojazdów. Regularnie czyścimy nasze samochody w środku. W aplikacji funkcjonuje nawet specjalny moduł do zgłaszania zabrudzeń przez użytkowników. Od niedawna poza czyszczeniem wnętrz aut, również je dezynfekujemy. W związku z zaistniałą sytuacją oddelegowaliśmy specjalny zespół, którego zadaniem jest dezynfekcja aut. Szczególną uwagę przykładamy do dezynfekcji kierownic, manetek, gałek zmiany biegów, kokpitu, klamek i uchwytów od drzwi, pasów bezpieczeństwa oraz kart (kluczyków) do samochodów - mówi Konrad Karpiński, dyrektor Traficara.

Dezynfekcja auta na minuty

Panek



- Dwa tygodnie temu konsultowaliśmy się z wirusologami prowadzącymi badania nad koronawirusem w Polsce i opracowaliśmy plan działań w związku z pandemią. Nabyliśmy środki chemiczne, które są standardowym zabezpieczeniem. Oczywiście same środki nie zwalniają użytkowników naszych aut ze stosowania środków higieny osobistej. Samochody dezynfekowane są na bieżąco, a w przypadku stwierdzenia zachorowania w danej lokalizacji - dezynfekcja w tym mieście jest wzmożona. Dezynfekcja nie odbiega od standardowych procedur, które stosowaliśmy dotychczas. Przed pandemią kładliśmy duży nacisk na higienę i środki czyszczące. Obecnie dalej samochody są czyszczone ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, które dotykamy dłońmi. To jedyne działanie, które można stosować w obecnej sytuacji - wyjaśnia Katarzyna Panek z firmy Panek CarSharing.

4Mobility



- Aktualnie spółka rozważa kilka wariantów działań, które mogą podnieść bezpieczeństwo jej klientów w kontekście koronawirusa. Na tę chwilę pilotażowo wyposaży kilka aut w środki dezynfekujące. Jeśli rozwiązanie zda egzamin, zostanie wdrożone w pozostałych pojazdach floty - dodaje Paweł Błaszczak prezes spółki.

Więcej artykułów o transporcie współdzielonym w Trójmieście


Koronawirus w Trójmieście - wszystkie informacje


Zalecenia dotyczące zachowań w czasie epidemii:

1. W trakcie rozmowy zachować dystans 1,5 m od rozmówcy. Wykluczone jest podawanie rąk i całowanie w ramach powitań. Wszelkie możliwe sprawy załatwiajmy przez telefon.

2. Rezygnacja ze spotkań towarzyskich. Unikanie zebrań w grupach. Unikanie przebywania przez powyżej 15 min w zamkniętym pomieszczeniu z innymi osobami.

3. Wyjścia z domu tylko w razie konieczności (praca, zakupy). Nie decydujmy się na zakupy w hipermarketach. Wybierzmy mniej zatłoczone sklepy.

4. Transport indywidualny w miarę możliwości: auto lub spacer lepsze niż autobus. Nie podróżujmy, jeśli nie jest to absolutnie konieczne.

5. Higiena dłoni: nie dotykać klamek, przycisków w windach, powierzchni ogólnodostępnych; często należy myć dłonie wodą z mydłem lub dezynfekować preparatem na bazie alkoholu o stężeniu 70-procentowym.

6. Przy objawach przeziębienia i grypy konieczna jest natychmiastowa izolacja w domu. Kontakt z lekarzem tylko telefoniczny. Zapobiega to zakażeniu lekarza i innych pacjentów, a i tak umożliwia wdrożenie odpowiednich kroków.

7. Rezygnacja z kontaktu z osobami starszymi; nie wolno zostawiać dzieci pod opieką dziadków, gdyż dzieci przechodzą infekcję koronawirusem bezobjawowo, ale zakażają dziadków, co może poważnie zagrozić ich życiu i zdrowiu.

Miejsca

Opinie (44) 3 zablokowane

  • co 5 minut ;)

    • 1 0

  • Lepiej z tradycyjnej wypożyczalni

    Z tradycyjnej wypożyczalni lepiej ponieważ samochody są przez kilka dni na wyłączność. Od dzisiaj np. wypożyczalnia z Gdańska Minicity oferuje auta miejskie w specjalnej cenie 50 zł/doba. Specjalna cena tak żeby odpuścić sobie transport miejski.

    • 5 0

  • Co za bzdury

    Żeby dezynfekcja była skuteczna to musiałaby byc przeprowadzana po każdym użyciu przez pojedynczego kierowce. Taki zabieg to pić na wodę. Nic nie da.

    • 4 0

  • a pracownik "dezynfekujący" (do trochę żartobliwa nazwa w stosunku do czynności którą widzimy) widać zabezpieczony przez pracodawcę profesjonalnie...

    • 0 0

  • Uber

    Na razie nie bede korzystał. Z wąsaczy również

    • 3 0

  • Traficar (2)

    strzela mnie, gdy słysze takie opinie : " co z tego, ze raz dziennie - to nic nie daje", a K**WA ciezko kazdemu z Nas dla wlasnego bezpieczenstwa odkazic sobie pare klamek, kierownice i to czego bedziemy dotykac przed jazda i po??? ciezko nosic w kieszeni mala buteleczke alkoholu, czegokolwiek do dezynfekcji i sobie przetrzec chusteczka??
    Ludzie ogarnijcie sie....skoro korzystam z takie auta to dbam o wlasne bezpieczenstwo - proste!!
    Zajmuje to zaledwie pare minut...osobiscie dzis tak zrobilam i jezdze w rekawiczkach, ktore wyrzucam...czasem warto po prostu pomyslec, zamiast robic zapasy ryzu na wieki.....
    Brawo dla ludzi, ktorzy w ten sposob pracuja, docenmy ich prace i niech kazdy zacznie od siebie!!!

    • 6 2

    • a gdzie (1)

      kupiłeś rękawiczki jednorazowe i płyn do dezynfekcji?

      • 1 0

      • Wodka wystarczy, ja akurat mam jeszcze zel... cokolwiek wystarczy........rekawiczki jeszcze mam bo od zawsze kupuje...

        • 0 0

  • ich klienci jeżdżą tak szybko, że ich żaden wirus się nie łapie

    • 3 0

  • prawda

    Działania te to wielka prowizorka. Dezynfekcja tak... Popryskaja tylko po to by był jakiś zapach. Nie mówię ze wszystkie Car sharingi ale jeden w tym promuje....

    • 2 0

  • Naprawdę ten gość od miimova czyści wszystko jedną żółtą ściereczką???
    Chyba to jest bez sensu...

    • 5 0

  • Dezynfekcja

    Jak byla afera z wszami w szkole na Kowalach i dzieciak przyniosl to do domu to skorzystalem z myjni parowej zeby zdezynfekowac auto ale nie wiadomo czy beda otwarte... :(

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorskie Targi Autokosmetyki 2024

10 - 25 zł
Kup bilet
targi

Pomorska Giełda Modeli Samochodów

kiermasz

Gdańska Liga Rallycross Modeli RC

30 zł
zawody / wyścigi

Sprawdź się

Sprawdź się

W Polsce limit prędkości na drodze ekspresowej dwujezdniowej wynosi:

 

Najczęściej czytane