Wiadomości

Ładowanie auta spalinowego jednak nie było udawane

Najnowszy artukuł na ten temat

Cooper SE Electric - pierwsze Mini na prąd

Prototyp instalacji do ładowania akumulatorów umieszczonych w miejscu koła zapasowego.
Prototyp instalacji do ładowania akumulatorów umieszczonych w miejscu koła zapasowego. fot. właściciel auta

Kilka dni temu opublikowaliśmy tekst o samochodzie spalinowym, który "udawał" auto elektryczne. Jak się okazuje, nie do końca było to symulowane ładowanie. Spotkaliśmy się z właścicielem Chryslera Stratusa, który wyjaśnił całą sytuację.Przypomnijmy, całe zamieszanie wywołało zdjęcie zamieszczone przez czytelnika w naszym raporcie, które przedstawia kabriolet zaparkowany w miejscu przeznaczonym do ładowania aut elektrycznych przed Urzędem Miejskim zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku, z wystającym z bagażnika kablem od terminala ładującego.

Przed napisaniem artykułu zweryfikowaliśmy czy Chrysler jest zarejestrowany jako pojazd EV. Nie jest - poinformowali nas policjanci.

Wiele jednak wskazuje, że auto w przyszłości ma szansę otrzymać homologację pojazdu elektrycznego, a przynajmniej starać się o to będzie właściciel, z którym się spotkaliśmy.

Mężczyzna zapewnia, że ładowanie nie było "udawane" i odbyło się w niedzielę, aby nie utrudniać życia właścicielom "elektryków". Auto wkrótce zostanie przerobione na hybrydę, a aktualnie w bagażniku znajduje się prototyp instalacji z akumulatorami. Docelowo silnik elektryczny ma wspomagać jednostkę spalinową, np. podczas ruszania.

- Ładowanie przy Urzędzie Miejskim w Gdańsku było eksperymentem, który miał pokazać, w jakim stopniu w ciągu 30 minut naładuje się nasza instalacja przy wykorzystaniu publicznej ładowarki - wyjaśnia właściciel Chryslera.
Auto przerabiane jest w trójmiejskim warsztacie, który należy do właściciela Chryslera.

Zamieszanie wywołało zdjęcie ładującego się auta spalinowego.
Zamieszanie wywołało zdjęcie ładującego się auta spalinowego. fot. czytelnik

Opinie (169) 5 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Mitsubishi L200, Toyota Hilux i Mercedes-Benz Klas X to auta w nadwoziu typu: