Lancia Musa (produkowany od 2004) (8 opinii)

Lancia Musa, model który zadebiutował w tym roku na targach motoryzacyjnych w Genewie, w drugiej połowie roku trafi do sprzedaży. Musa ma niecałe 4 metry długości, 1,70 m szerokości oraz 1,66 m wysokości. Choć wymiarami i designem "pasuje" do kategorii minivanów, to jednak włoscy producenci nie chcą, aby przypisywać ją do jednej konkretnej kategorii. Wyglądem zewnętrznym nawiązuje do charakterystycznych rozwiązań stylistycznych.

Tak naprawdę Musa jest luksusową wersją Fiata Idea.
Należąca do koncernu Fiata Lancia produkuje jak wiadomo auta adresowane do bardziej wymagających (i bogatszych) klientów i taka jest też Musa, mająca wypełnić lukę pomiędzy małą Lancią Ypsilon, a należącym do segmentu MPV modelem Phedra.
Musę różni do Fiata Idea nie tylko charakterystyczny dla ostatnich modeli Lanci kształt przedniej części auta (atrapa chłodnicy i reflektory), kształt tylnych świateł i tylnej klapy, lecz przede wszystkim wyposażenie i wykorzystane w kabinie materiały. Znajdziemy tu nie tylko skórę, egzotyczne drewno (wenge), modny chrom, ale nawet kość słoniową. Całość jest utrzymana w delikatnej beżowo-brązowej tonacji i co tu dużo mówić: po prostu piękna.

Ciekawym rozwiązaniem jest również przeszklony, dwuczęściowy dach panoramiczny. Jedną z części można otworzyć, a obie zasłonić specjalnymi roletami. Przy odsłoniętych roletach, 70% powierzchni dachu stanowi część przeszklona.

Małe, ale luksusowe. Puszyste dywany, drewniane meble, skórzane fotele, porządne hi-fi. Jeśli tak wygląda twoje mieszkanie, ten samochód może podbić twoje serce


Dane techniczne:

Silniki: 1,4 95 KM, 1,3 70 KM, 1,9 Multijet 100 KM

niezawodność
3.2
komfort
3.2
ekonomia
3.8
wrażenia z jazdy
4.2
Średnia ocen
3.6

Inne modele marki Lancia:

Musa, Thesis,

Foto Moto

  Opinie (8)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.