• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Laweta dla samochodów luksusowych

Michał Jelionek
13 lutego 2019 (artykuł sprzed 3 lat) 
Opinie (65)
Specjalistyczna laweta to nowość na naszym rynku. Specjalistyczna laweta to nowość na naszym rynku.

Jest w pełni zabudowana i została wyposażona w podnoszony kontener oraz hydrauliczne zawieszenie, co umożliwia załadunek pod bardzo małym kątem. Dzięki temu bez problemu przewozi sportowe, nisko zawieszone samochody. Mowa o lawecie od zadań specjalnych, która od kilku miesięcy kursuje po Trójmieście.Na pierwszy rzut oka przypomina zwykły dostawczak z zabudową izotermiczną. To jednak tylko pozory, choć w pewnym sensie można ten pojazd nazwać samochodem dostawczym, bo przecież aluminiowy kontener służy do transportowania samochodów, głównie tych luksusowych, sportowych i klasycznych.

Dzięki zabudowie przewożone pojazdy nie są narażone na żadne niedogodności, a przede wszystkim na niesprzyjające warunki atmosferyczne czy uszkodzenia karoserii i szyb w postaci odprysków oraz zarysowań. Dlatego też bardzo chętnie z usług sopockiej firmy Motorsport Factory korzystają trójmiejscy dealerzy samochodowi i studia detailingowe.

Specjalistyczna a zwykła laweta?Laweta została stworzona do przewozu m.in. takich samochodów jak ten na zdjęciu, czyli Mercedes-Maybach. Laweta została stworzona do przewozu m.in. takich samochodów jak ten na zdjęciu, czyli Mercedes-Maybach.
Podstawową różnicą między standardową a specjalistyczną lawetą jest zakres możliwości. Zwykła laweta nie jest przystosowana do transportu samochodów sportowych o niewielkim prześwicie. Dlatego też często podczas załadunku dochodzi do uszkodzeń karoserii czy podwozia.

- Gdybyśmy spojrzeli na obie lawety pod kątem technicznym i możliwościami - to różnica jest ogromna. Główną zaletą naszej lawety są możliwości załadunkowe. Kontener w pojeździe jest podnoszony, co pozwala uzyskać każdy możliwy kąt pochylenia potrzebny do bezpiecznego załadunku. Do tego należy dodać regulację hydraulicznie opuszczanej rampy najazdowej wraz z rozkładanymi najazdami. To wszystko sprawia, że jesteśmy w stanie załadować każde auto, nawet to o minimalnym prześwicie. Gwarantujemy, że nie uszkodzi się żaden element podwozia. Dodam również, że w przeciwieństwie do wielu dostępnych na rynku lawet spełniamy wymogi tonażowe ładowności do danej klasy aut - wyjaśnia Marek Rojek z firmy Motorsport Factory.
Specjalistyczna laweta jest w stanie przewieźć samochody o maksymalnych wymiarach do 6,5 m długości, 2,5 m szerokości i 2,3 m wysokości (tonaż do 3,5 t).

Drogie auta to duża odpowiedzialnośćPrzewożony w aluminiowym kontenerze samochód nie jest narażony na żadne niedogodności, jak chociażby niesprzyjające warunki atmosferyczne czy ewentualne uszkodzenia. Przewożony w aluminiowym kontenerze samochód nie jest narażony na żadne niedogodności, jak chociażby niesprzyjające warunki atmosferyczne czy ewentualne uszkodzenia.
- Posiadamy pełne ubezpieczenie na tego typu zlecenia, a do tego monitoring GPS i wszelkie wymagane pozwolenia na świadczenie transportu krajowego i międzynarodowego. Nasz kierowca posiada wieloletnie doświadczenie w transporcie, a przede wszystkim doświadczenie w transporcie pojazdów marek premium, które zdobył pracując dla Porsche. Do każdego transportu podchodzimy indywidualnie - dodaje Rojek.

Idealna dla samochodowego SPA i dealerówWymuskany samochód właśnie opuścił studio detailingowe. Teraz na lawetę i prosto do klienta. Wymuskany samochód właśnie opuścił studio detailingowe. Teraz na lawetę i prosto do klienta.
Z usług specjalistycznej lawety korzystają m.in. firmy z branży auto-detailingu. Luksusowe i bardzo drogie samochody zaraz po umyciu trafiają na zabudowaną lawetę, która dostarcza je w zasadzie prosto do garażu właściciela. W ten sposób unika się ryzyka zabrudzenia auta zaraz po opuszczeniu studia detailingowego, a tym samym wyrzucenia pieniędzy w błoto. I to dosłownie.

- Dość często korzystamy z transportu zewnętrznego do przewozu aut z salonu pod dom klienta lub na odwrót. To dla nas bardzo istotne, aby po wykonaniu usługi samochód wrócił do właściciela w nienagannym stanie, czysty i lśniący. Bo tak naprawdę tylko w taki sposób klient może zobaczyć efekt naszej pracy. Pomimo dodatkowych kosztów związanych z transportem coraz częściej decydujemy się na tę usługę - tłumaczy Marcin Kopiński z firmy SNB Gdańsk.
Z usługi specjalistycznej lawety korzysta coraz więcej dealerów samochodowych. Z usługi specjalistycznej lawety korzysta coraz więcej dealerów samochodowych.
Z usług lawety należącej do firmy Motorsport Factory korzystają także dealerzy samochodowi, m.in. British Automotive, BMG Goworowski, Porsche Centrum Sopot czy Infiniti Gdańsk.

- Wybór takiej, a nie innej lawety był dla nas oczywisty. Niejednokrotnie transportujemy samochody na ekspozycje, które są starannie przygotowywane przez wiele godzin. Korzystanie z tej lawety daje nam komfort, że samochód będzie idealnie czysty po przyjedzie w wyznaczone miejsce - dodaje Katarzyna Zblewska z British Automotive.
Koszt wynajmu specjalistycznej lawety w Trójmieście (do 40 km) wynosi 200 zł netto. Za każdy dodatkowy kilometr naliczana jest opłata w wysokości 3,5 zł. Dla porównania usługa standardowej lawety to wydatek rzędu 120-150 zł i od 2 do 3 zł za każdy kolejny rozpoczęty kilometr.

Szukasz lawety? Znajdziesz ją tutaj


Obszerny kontener jest w stanie pomieścić sporych rozmiarów auta. Obszerny kontener jest w stanie pomieścić sporych rozmiarów auta.

Miejsca

Zobacz także

Opinie (65) 6 zablokowanych

 • Ale piekne enzo .

  • 7 35

 • Gelenda zmieściła się ledwo ledwo - na kapciach

  • 34 1

 • To Testarossa

  • 20 0

 • Ale jak ta bedzie zajeta to i tak podjedzie zwykla ?

  • 12 0

 • Zdjęcie nie wygląda realistycznie, bliżej mu do fotomontażu

  • 0 0

 • To aż taka sensacja, że trzeba artykuły pisać?

  • 51 5

 • To polonez... Typ borewicz

  • 7 0

 • A ta informacja na kontenerze "Transport samochodów premium" to dla złodziejów aut?

  • 44 1

 • Panie toć to cud techniki ta laweta

  Dobrze, że artykuł się ukazał

  • 30 2

 • premium nie premium i tak wszystko w rękach przysłowiowego Pana Mietka kierowcy

  • 26 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Baltic Moto Show 2022

zlot, pokaz

Street Meeting Poland 2022

zlot

Freestyle Heroes Gdańsk 2022

pokaz

Sprawdź się

Sprawdź się

Co oznacza skrót ESP?

 

Najczęściej czytane