Lexus IS (produkowany od 2005)

"W firmie Lexus dążymy do doskonałości. Dbałość o szczegóły jest naszą obsesją. Wszystkie elementy muszą ze sobą idealnie współpracować."
Suguya Fukusato, Chief Engineer

Nowy IS emanuje dynamizmem. Zdecydowane i opływowe kształty, solidna i wyrazista sylwetka, nisko opadająca atrapa chłodnicy, pewnie zarysowane linie pokrywy silnika, mocno pochylona przednia szyba, aerodynamiczne lusterka boczne zamontowane na drzwiach i charakterystyczny, przypominający grot strzały kształt trzeciego okna bocznego już na pierwszy rzut oka zdradzają charakter auta. Efekt ten wzmacnia dyskretna gra kontrastów - kontrapunkty kształtów wypukłych i wklęsłych oraz nieustanna gra światłocieni na nadwoziu.

Każdy detal, gdy przyjrzeć mu się z osobna, może zaintrygować, a jednocześnie wiele powiedzieć o samochodzie - o jego wyrafinowaniu i mocy, o równowadze subtelnych kształtów... a przy tym każdy element łączy się z następnym, tworząc spójną całość - elegancką i pociągającą.

IS jest ucieleśnieniem filozofii projektowania wyznawanej w firmie Lexus, której kwintesencją są pojęcia "bezpośredniej prostoty" i "intrygującej elegancji". Te same motywy można odnaleźć we wnętrzu nowego IS.

Dane techniczne:

Silniki: 2,5 V6 208 KM przy 6400 obr/min i maksymalny moment obrotowy 250 Nm przy 3800 obr/min., 2,2 diesel 177 KM

Inne modele marki Lexus:

IS, RX,

Foto Moto

  Opinie

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij