Mazda Cx-5 (produkowany od 2012) (3 opinie)

Mazda CX-5 to pierwsze auto japońskiego producenta, oferujące komplet nowych technologii Skyactiv, tworzących wydajniejsze, przyjemniejsze i bardziej przyjazne dla środowiska lekkie samochody. Nowa CX-5 podnosi poprzeczkę w klasie kompaktowych SUV-ów na nowy, wyższy poziom.
Mazda postanowiła wejść w rynek kompaktowych SUV-ów z samochodem, który wyróżnia się wśród modeli konkurencji i wzbudza emocje godne znaku Mazdy. Nowa CX-5, inspirowana pięknem i potęgą natury wraz z różnymi formami ruchu zaobserwowanymi u zwierząt, to znakomite połączenie stylu i osiągów.

CX-5 symbolizuje kolejny krok firmy w dążeniu do Jinba Ittai, czyli poczucia jedności między kierowcą i samochodem. Dzięki nowatorskiemu podejściu inżynierów Mazdy do projektowania i produkcji, twórcy Skyactiv skutecznie połączyli pozornie wykluczające się założenia i zaprezentowali nową linię silników, skrzyń biegów, układów jezdnych i karoserii, które przedstawiają klientom zupełnie nowe oblicze.

Mazda CX-5 oferta modelowa z cennikiem

Projektanci CX-5 skupili się na czterech kluczowych wartościach, jakie ze sobą niesie. Stąd przyjemny dla oka, wzbudzający pozytywne emocje kształt karoserii oraz znakomita funkcjonalność i jakość wykonania wnętrza, które docenione zostało przez redaktorów magazynu WardsAuto.

Dziennikarze przyjrzeli się wnętrzom 40 różnych samochodów, które w ostatnim czasie otrzymały nowe lub ulepszone wzornictwo i materiały. Mazda CX-5 znalazła się w pierwszej dziesiątce samochodów, których wnętrza uznano za najlepsze na rynku.

Odpowiedzialność za środowisko to kolejny z najwyższych priorytetów zarówno jeśli chodzi o wpływ samochodu na środowisko, jak i bezpieczeństwo. Wreszcie żywiołowa, lecz przewidywalna dynamika jazdy stała się nieodłącznym elementem najnowszego modelu Mazdy.

Wyjątkowe zespoły napędowe CX-5 mają wszystkie cechy, które czynią samochód przyjemnym w jeździe i użytkowaniu: wyższy moment obrotowy, lepsza reakcja na przyspieszanie i mniejsze zużycie paliwa. Kierowca tego kompaktowego SUV-a dostrzeże również wszystkie zalety wynikające ze strategii obniżania masy, wprowadzonej przez Mazdę.

Poza wyjątkowym bezpieczeństwem pasywnym, uzyskanym dzięki zupełnie nowemu projektowi karoserii, zgodnemu z założeniami koncepcji Skyactiv, CX-5 dysponuje również wieloma systemami aktywnymi, wcześniej niedostępnymi w samochodach tego segmentu. Nie do pominięcia jest również wyjątkowo dobra widoczność, jaką cieszyć może się kierowca.

Podstawą nowego wyglądu samochodów Mazdy jest innowacyjna idea „Kodo – dusza ruchu”, z jej wyraźnie zaznaczoną przednią częścią samochodu i wyjątkowym „skrzydłem”. Przestronna kabina i zaskakujące rozwiązania, takie jak wyjątkowe tylne fotele składane w proporcjach 4:2:4, czy intuicyjnie obsługiwany system informacyjno-multimedialny HMI, sprawiają że konstruktorzy CX-5 znacząco podnieśli poziom wygody w tego typu samochodach.

Nowa Mazda przykuwa uwagę wyraźnie zarysowanym przodem i masywnymi przednimi błotnikami. Trapezoidalna dolna osłona przyczynia się do mocnej postury samochodu i przyciąga uwagę do jego przedniej części.

Wyraźnie zaznaczone tylne błotniki i klapa bagażnika podkreślają z kolei eleganckie i solidne kształty CX-5, odróżniając ją jeszcze bardziej od typowego SUV-a. Tylny spoiler nie tylko wygląda sportowo, ale znacząco przyczynia się do poprawy aerodynamiki. Do osiągów przyczyniają się nawet zderzaki wykonane ze specjalnego kompozytu są tak samo wytrzymałe jak konwencjonalne, lecz o około 20% lżejsze.

Tylne lampy uformowane w nawiązaniu do przednich, w kształcie skrzydeł, dodają wyjątkowego charakteru, szczególnie w nocy.

Samochód dostępny jest w siedmiu barwach, w tym w dwóch nowych. Czerwony Zeal Red Mica reprezentuje moc i atrakcyjność kształtu samochodu, a niebieski Sky Blue jest symbolem wprowadzenia po raz pierwszy do Europy technologii Skyactiv.

Dzięki swobodnie adaptowalnemu w miarę potrzeb wnętrzu, przewidywalnemu prowadzeniu, wiodącym w klasie zużyciu paliwa i emisji CO2, Mazda CX-5 podnosi poprzeczkę w klasie kompaktowych SUV-ów na zdecydowanie wyższy poziom.

Dane techniczne:

Silniki: 2.0/165 KM, 2.2 diesel/150/175 KM

Inne modele marki Mazda:

121, 5, 626, BT-50, CX-7, CX-9, MX-3, MX-5, RX-8,

Foto Moto

  Opinie (3)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.