• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Mikołaje na motocyklach opanowali Trójmiasto

ws
3 grudnia 2023, godz. 12:00 
Opinie (161)

Już po raz 21. na ulicach Trójmiasta odbywa się największa w Polsce mikołajkowa parada motocyklowa. Tym razem świąteczny orszak motocyklistów przebranych za Mikołajów, renifery, śnieżynki czy elfy wyruszył z Gdańska.Bierzesz udział w świątecznych akcjach charytatywnych i wspierasz je?

Mikołaje na motocyklach to wydarzenie, które na dobre wpisało się w świąteczny kalendarz Trójmiasta.

W ramach imprezy motocykliści przebrani za Mikołajów, renifery, śnieżynki czy elfy odpalają swoje maszyny i wyjeżdżają na ulice Trójmiasta, tworząc wielką, kolorową kawalkadę.

O przebiegu przejazdu na bieżąco informowali nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Za wszystkie wysłane filmy i zdjęcia dziękujemy.Od 9 motocykli do 2,5 tys. maszynPierwszy przejazd, w którym brało udział 9 motocyklistów, odbył się w 2003 r. Od tamtej pory impreza rozrosła się do prawie 2,5 tys. maszyn - motocykli, skuterów i quadów. Największa mikołajkowa motocyklowa impreza w Polsce ma szczytny cel.

 • Mikołaje na motocyklach 2023.
 • Mikołaje na motocyklach 2023.
 • Mikołaje na motocyklach 2023.
 • Mikołaje na motocyklach 2023.
 • Mikołaje na motocyklach 2023.
 • Mikołaje na motocyklach 2023.
 • Mikołaje na motocyklach 2023.

Wszystko dla podopiecznych pomorskich domów dzieckaGłównym celem wydarzenia jest zbiórka pieniędzy, dzięki którym ufundowane zostaną świąteczne paczki i ciepłe posiłki dla podopiecznych pomorskich domów dziecka i ośrodków szkolno-wychowawczych. Każdy uczestnik musi wcześniej wykupić cegiełkę, w tym roku to min. 40 zł.

Organizatorzy - Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe - prowadzą też licytacje w mediach społecznościowych, z których dochód także zostaje przekazany na potrzebujące dzieci. Osoby, które chciałyby wesprzeć zbiórkę, mogą to zrobić za pośrednictwem portalu zrzutka.pl.

W ubiegłorocznej edycji zebrano blisko 120 tys. zł dla potrzebujących dzieci z Trójmiasta, a trasę z Gdyni do Gdańska pokonały 534 motocykle i quady.

Mnóstwo mikołajkowych atrakcji i nie tylko dla rodzin na weekend Mnóstwo mikołajkowych atrakcji i nie tylko dla rodzin na weekend

26 km - największa mikołajkowa parada motocyklowa26-kilometrowa trasa przejazdu nie jest żadnym zaskoczeniem. Co roku wygląda niemal identycznie - rotacyjnie zmieniany jest tylko kierunek. W tym roku motocykliści startowali z Gdańska. Po opuszczeniu parkingu przy stadionie kawalkada motocyklistów przejechała ulicami Marynarki PolskiejJana z Kolna. Po minięciu Zieleniaka skręciła w prawo i pognała prosto do mety głównymi alejami Trójmiasta: ZwycięstwaGrunwaldzką w Gdańsku, Niepodległości w Sopocie oraz Zwycięstwa w Gdyni. Na mapie przejazdu nie mogło zabraknąć ul. Świętojańskiej, która jest ostatnią prostą przed metą zlokalizowaną na skwerze Kościuszki, na wysokości gdyńskiego Akwarium.

Trasa przejazdu Mikołajów na motocyklach. Trasa przejazdu Mikołajów na motocyklach.
ws

Wydarzenia

XXI Edycja Mikołaje Na Motocyklach - Trójmiasto (47 opinii)

(47 opinii)
w plenerze, zlot, imprezy i akcje charytatywne

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (161)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dzień Kobiet w Warsztacie Samochodowym

spotkanie, warsztaty

Rozpoczęcie Sezonu Klasycznie 2024

25 zł
zlot

Pomorskie Targi Autokosmetyki 2024

10 - 25 zł
Kup bilet
targi

Sprawdź się

Sprawdź się

Jakiego koloru są "zabytkowe" tablice rejestracyjne?

 

Najczęściej czytane