• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Mikołaje na motocyklach przejadą przez Trójmiasto

mJ
2 grudnia 2014 (artykuł sprzed 8 lat) 

Tak wyglądał ubiegłoroczny przejazd mikołajów

Już w najbliższą niedzielę, 7 grudnia, ulice Trójmiasta wypełnią się tysiącami motocyklistów odzianych w charakterystyczne stroje św. Mikołaja. Tradycyjnie już głównym celem mikołajkowej parady będzie zbiórka pieniędzy, dzięki którym potrzebujące dzieci otrzymają ciepłe posiłki.Premierowa akcja "Mikołaje na Motocyklach" odbyła się w 2003 roku, a w debiutanckim przejeździe wzięło udział... dziewięciu moto-mikołajów. W tegorocznej, XII edycji, organizatorzy planują pobić rekord frekwencji, łamiąc magiczną barierę 3 tys. uczestników kawalkady.

W przejeździe może wziąć udział każdy, kto posiada motocykl, quada bądź skuter. Podstawowym warunkiem uczestnictwa jest również odpowiednia kreacja. Motocykliści muszą być odziani w strój św. Mikołaja. Cały strój, a nie jedynie czerwoną czapkę z białym pomponem. Kreatywność jest jak najbardziej wskazana. Organizatorzy dopuszczają również inne stroje w świątecznym klimacie.

Dodatkowo moto-mikołaje muszą wykupić "cegiełkę", której wartość zasili konto zbiórki. Wpłat można dokonywać w ramach przedsprzedaży w kilku trójmiejskich punktach (w kwocie nie mniejszej niż 25 zł) oraz w dniu parady, na bramce wjazdowej w okolicach startu (w kwocie nie mniejszej niż 30 zł). Przedsprzedaż "biletów-cegiełek" potrwa do 5 grudnia. Każdy zmotoryzowany mikołaj otrzyma bilet w postaci naklejki, którą będzie musiał wyeksponować w widocznym miejscu na swojej maszynie.

- Podstawową ideą akcji "Mikołaje na Motocyklach" jest oczywiście pomoc potrzebującym maluchom. Każdego roku pragniemy widzieć uśmiech na twarzach tych wszystkich dzieciaków. Dodajmy, że środki zebrane z zakupionych przez Państwo cegiełek trafi na konto zbiórki, a następnie cały przychód zostanie przekazany na dofinansowanie obiadów dla dzieci. Ponadto po przejeździe grupki mikołajów odwiedzą ponad 500 chorych dzieci, które przebywają w trójmiejskich szpitalach. Tam maluchy otrzymają od moto-mikołajów drobne upominki i słodycze - tłumaczy Łucja Wróbel, rzecznik prasowy Trójmiejskiego Stowarzyszenia Motocyklowego.

TRASA PRZEJAZDU

Niedzielna parada wyruszy punktualnie o godz. 11 ze Skweru Kościuszki zobacz na mapie Gdyni, a sygnał do startu dadzą syreny okrętu ORP Błyskawica. Wcześniej, o godz. 8:30 rozpocznie się zbiórka, a pół godziny przed wyruszeniem nastąpi formowanie kolumny. Motocykliści przejadą z Gdyni do Gdańska, a ściślej pod samą PGE Arenę zobacz na mapie Gdańska, przy której zlokalizowana zostanie meta. Moto-mikołaje, przemierzając główne arterie Trójmiasta, przejadą ulicami: Al. Jana Pawła II zobacz na mapie Gdyni, Świętojańską zobacz na mapie Gdyni, Piłsudskiego zobacz na mapie Gdyni, Zwycięstwa zobacz na mapie Gdyni, Al. Niepodległości zobacz na mapie Sopotu, Grunwaldzką zobacz na mapie Gdańska, Błędnik zobacz na mapie Gdańska, Wały Piastowskie zobacz na mapie Gdańska, Jana z Kolna zobacz na mapie GdańskaMarynarki Polskiej zobacz na mapie Gdańska.

Dodajmy, że tegoroczna trasa będzie liczyła 26 km. To najdłuższy dystans w 12-letniej historii imprezy. Planowo sznur jednośladów powinien dotrzeć pod gdański stadion około południa.

Finałem imprezy będą liczne atrakcje i konkursy z nagrodami przy PGE Arenie (parking P5 od ul. Marynarki Polskiej). Na specjalnej scenie będzie można spotkać m.in. piłkarzy Lechii Gdańsk, którzy o godz. 15:30 rozegrają spotkanie z Piastem Gliwice. Co istotne, każdy moto-mikołaj bez dodatkowych opłat będzie mógł obejrzeć mecz z trybun. Ponadto uczestnicy parady otrzymali 50-procent zniżki na wszystkie rozrywki oferowane przez Fun Arenę.

Organizatorzy apelują o wyrozumiałość wszystkich kierowców, którzy w niedzielę, 7 grudnia, planują przejazd przez Trójmiasto. Aby uniknąć zatorów, warto zastanowić się nad alternatywną trasą.

Na trasie parady ruch samochodowy oraz komunikacji miejskiej w miejscach będzie wstrzymany na ok. 40 minut. Opóźnienia w ruchu tramwajowym mogą nastąpić: na skrzyżowaniu ul. Pomorskiej z al. Grunwaldzką, skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z al. Grunwaldzką, skrzyżowaniu ul. Błędnik z ul. Wały Piastowskie i ul. Podwale Grodzkie, skrzyżowaniu ul. Wały Piastowskie z ul. Jana z Kolna oraz na zjeździe z ul. Marynarki Polskiej na parking P5 przy PGE Arenie.

Autobusy dojeżdżające do Centrum Gdańska, których trasa przecina al. Grunwaldzką mogą być opóźnione.

- Apelujemy do osób, które w niedzielę, 7 grudnia, planują podróż komunikacją miejską na terenie Sopotu i Gdańska między godz. 11:00 a 13:00 o to, by wzięły pod uwagę możliwość wystąpienia opóźnień - mówi Jerzy Dobaczewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.
mJ

Wydarzenia

Mikołaje na Motocyklach (43 opinie)

30 zł
parada, zlot, imprezy i akcje charytatywne

Miejsca

Opinie (123) ponad 10 zablokowanych

 • Gdzie jest rozliczenie za poprzednie lata? (12)

  Znów kolejny organizator? A co z poprzednim?
  Gdzie oficjalne rozliczenie składek, na co poszły pieniądze? W poprzednich latach pierwszy organizator z Gdyni na swoje stronie publikował rozliczenie: który DD, która szkoła ile dostała, itd. Na stronie akcji po starych rozliczeniach nie ma śladu, a nowych nie zamieszczono. Znów ktoś kładzie swoja łapę na szczytnej idei zbierania pieniedzy dla tych którzy potrzebują. Może właśnie z tego powodu już nie jest organizatorem?
  Czy uczestnicy, którzy płacą wpisowe (nierzadko całkiem niemałe kwoty) nie powinni się domagać informacji jak zostały spożytkowane ich "datki"?
  Coś tu śmierdzi PiS-owska obłudą.

  • 60 32

  • (4)

   niemal wszystko słusznie ale co ma do tego jakiś pis?

   • 27 3

   • niech nie zbierają (3)

    ale do zbierania nie muszą blokować miasta. To tylko taka prymitywna wymówka, żeby uprzykrzyć pozostałym życie. Powtarzam: ZBIERAJCIE, ale nie musicie do tego blokować ulic.

    • 1 4

    • idź pogadaj z masą krytyczną (2)

     oni nie zbierają, w sumie nic nie robią tylko blokują miasto dla sportu - to ci nie przeszkadza? Twój samochód też blokuje miasto, częściej niż jedna impreza w roku bo takich Januszy są dziesiątki tysięcy ;)

     • 2 1

     • ale co "idź pogadać z masą kryt."?

      relatywizm?

      • 0 2

     • Masz coś do rowerów ? Jaka Masa ci blokuje miasto ? Rowery są potrzebne

      do tego aby mniej ludzi trafiało do szpitali i nie osieracało dzieci czy wnuków. Akcja na rzecz DD fajna (popieram ją jako rowerzysta i chyba organizator prosi nas o wsparcie), ale jednak powinno tam trafiać mniej dzieciaków. W mojej rodzinie kolejny palacz kończy chyba żywot - przedstawiciel pokolenia przełomu lat 40/50 XX w - takiego co paliło i żadnych sportów nie uprawiało. Szkoda kobiety i jej wnuka, co ma parę lat - niewiele zapamięta babcię. Natomiast całkowicie nie zgadzam się z twoim rozmówcą Mareczkiem, którego chyba też raczuś dopadnie koło 60-tki jak będzie kurczowo trzymał się autka.

      • 0 0

  • nie kolejny tylko powrót do korzeni :)

   w zeszłym roku były Kolibki - tak, porażka i niejasności, dlatego już zostali odsunięci, a sprawy w swoje ręce na powrót wzięli "ojcowie" przedsięwzięcia. Zostało zarejestrowane TSM by wszystko było oficjalnie i legalnie. O MotoMikołajów już się nie trzeba martwić, jedynie o to czy już się dołożyliśmy do tej szczytnej akcji :)

   • 26 2

  • (1)

   Motomikołaje wracają po rocznej przerwie do formuły która była od lat dobra i niezmieniana. W tym roku zmienił się organizator formalnie ale są to Ci sami ludzie którzy do roku 2012 zajmowali się organizacją mikołajów.
   Niestety rok 2013 był kiepski bo organizacją zajęły się Kolibki gdzie faktycznie do dnia dzisiejszego nikt się nie rozliczył a widać było po formie organizacyjnej że jest to robione komercyjnie a nie po to żeby faktycznie pomóc dzieciakom.

   Widać że nie jesteś motocyklistą bo gdybyś nim był to byś wiedział kto się w tym roku zajmuje organizacją, jak wyglądał zeszły rok i dlaczego powstało Stowarzyszenie Motocyklistów i jaka na dzień dzisiejszy jest kwota z wpłat i co już jest zakupione z tych pieniędzy

   Widzisz przez jedno śmierdzące jajo które w zeszłym roku "zorganizowało" tę imprezę smród się będzie ciągnąć latami i uwierz mi niełatwo będzie ten smród zniwelować bo jest wielu takich jak Ty którzy będą co roku wywlekać nieszczęsną imprezę z 2013 roku.

   • 19 2

   • To rozpowiadaj i zdrowo reklamuj. Czemu mało Was na Fb na przykład.

    • 0 0

  • to juz nie kolibki

   W tym roku kierownictwo przejal pan Piotr i spolka czyli tych 9ciu ktorzy 12 lat temu to zapoczatkowali. Ja rowniez mialem watpliwosci po zeszlorocznym bojkocie ale sprawdzilem i jest calym sercem i calym motocykle ZA!

   • 19 1

  • jak nowy organizator ma się rozliczyć z akcji, którą robił ktoś inny??

   Rozliczy się ze swojej, możesz być pewien.

   • 16 2

  • Co do rozliczenia...

   Jak koledzy wyżej napisali - zmienił się organizator akcji. Jest nim Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe, które powstało głównie z myślą o MnM ale działamy też w innych tematach - zapraszamy na naszą stronę.

   Rozliczenie zeszłego roku jest dostępne na stronie internetowej fundacji, która zajmowała się formalnie zbiórką pieniędzy tutaj: fundacja.podrozebezgranic.pl/fxcms/files/422-nazwa.pdf
   Nie możemy brać odpowiedzialności za to, że nie zostało opublikowane w zeszłym roku - widzimy jaka atmosfera przez to powstała i chcemy jasno zaznaczyć że impreza wróciła w większości tam gdzie osiągała swoje lata świetności.

   ----
   Na stronie nie ma historii ze względu na lukę informacyjną jakiej nie udało nam się uzupełnić bo nie było na to zwyczajnie czasu - tegoroczna edycja wiąże się z wydeptywaniem starych ścieżek od nowa więc na brak pracy nad imprezą narzekać nie możemy.
   ----
   Wpakowaliśmy w tegoroczną edycję tyle pracy ile się dało, czy w 3miejskich motocyklistach nadal siedzi duch motomikołaja to się okaże za tydzień - w tej kwestii już niewiele od nas zależy...

   Pozdrawiam

   • 12 0

  • no to pojade

   jeżeli zajęli sie tym P. Piotr i spółka to jadę na pewno bo wiem ze kaska będzie słusznie spożytkowana . Kolbki nigdy nie powinny zajmować sie taka imprą zawsze byli nastawieni tylko i wyłącznie na zysk ale niestety swój

   • 7 0

 • Nałożono 50-procentowe rabaty. (2)

  Nie jestem polonistą... Ale wydaje mi się, że nałożyć to można mandat albo skarpety na nogi.... A rabatu się udziela.

  Odpowiedź redakcji:

  Dziękujemy za sugestię. Treść została poprawiona.

  • 39 9

  • kolejny obciach zaliczyliscie (1)

   Odpowiedź redakcji ,,dziękujemy za sugestię'', to nie żadna sugestia tylko zwykła uwaga za kolejną wtopę językową jakich na tym portalu jest regularnie wiele.Tu nie ma nic do dziekowania, lecz co najwyżej przeprosiny nam się należą za waszą niechlujną pracę. A tak na prawdę to nie ma w takich wypadkach przepraszam, lecz są konsekwencje i kary, bo to zwykła niestaranność waszej pracy i głębokie powazanie nas czytelników.

   • 5 11

   • Hehe zluzuj troche smutasku :)

    • 13 1

 • A Helsi też pojadą? (1)

  • 20 5

  • Tak, z frędzlami!

   • 5 0

 • Pokonam tę trasę w 4 min. (3)

  Z pomocnicą Św. Mikołaja na plecach.

  • 13 26

  • Do Froga II

   To lepiej Frogu zostań w domu, bo na spacerach będą dzieci, dla Ciebie do szarżowania są noce.

   • 10 1

  • Z pomocnic wolna została tylko pani Reniferowa, szykuj plecy, Frog II.

   • 9 0

  • Cieszę się, że błąd w tytule został poprawiony ( tą trasę na TĘ trasę), następnym razem może warto podziękować i nie kasować mojej sugestii. Konstruktywna krytyka nie jest zła ;)

   • 9 2

 • Rajska POlska lemingów gdzie trzeba zbiórki charytatywne robić by dzieci głodne nie były! (4)

  Musimy dawać kasę na akcje charytatywne, bo inaczej dzieci nawet ciepłego posiłku w zimie nie będą miały!! Bo ci którzy są odpowiedzialni urzędasy, politycy, radni marnują nasze podatki na luksusy i premie dla siebie! Ale lemingi kolejny raz udowodniły, że im się to podoba!! Tusk będzie walczył z Kryzysem bogatej UE a nie potrafił w Polsce!! Proponuję wprowadzić dodatkowe podatki dla lemingów na biedne dzieci!!

  • 39 18

  • (1)

   hmm a myslalem ze za dzieci sa odpowiedzialni rodzice, widac jestem w bledzie.

   • 6 11

   • Niestety nie rodzice, tylko coraz bardziej państwo.

    • 9 2

  • jesteś matołem

   bieda jest w KAŻDYM kraju.

   • 9 4

  • do ornitologa

   Ornitologu, wyjrzyj może spoza Twojego Dziennika i Tv Trwam i zobacz co się dzieje w całym cywilizowanym Świecie, wszędzie są organizowane akcje charytatywne, które mają pomagać najbardziej potrzebującym.
   Wiem, że w krainie ornitologów leci manna z nieba, a zamiast rzek płynie miód i mleko, a wszyscy żyją długo i szczęśliwie....

   • 9 0

 • Mam pytanie do uczestników. (5)

  Gdzie najlepiej kupić taki jednorazowy kostium św. Mikołaja?

  • 9 8

  • W pierwszym lepszym markecie

   tylko zakładaj go najpierw na "puste" ciuchy, a potem na siebie całość. Mniejsza szansa, że się rozejdzie :)

   • 13 1

  • w Real i innych marketach, na serwisach aukcyjnych, takie najprostrze są za 20zł, ale ich jakość jest słaba, najgorszy jest pas, kawał taśmy plastikowej, na pierwszy raz da radę

   • 7 2

  • tesco

   • 4 1

  • w Castoramie na dziale ogród

   • 5 1

  • w biedronce na alei promocji

   • 2 0

 • Uwaga do tekstu.

  To nie są stroje św. Mikołaja, tylko Santa Clausa - symbolu konsumpcji tzw. świąt o nieokreślonym charakterze.

  • 23 13

 • Co daje taki przejazd? Tylko wielkie zmieszanie na mieście i nic więcej. (8)

  • 16 62

  • daje tysiące posiłków dla potrzebujących dzieci (2)

   • 21 3

   • i dwa tysiące rozsierdzonych, niezadowolonych z życia frajerków (1)

    • 16 4

    • i kilkuset leszczy na pseudo motorach..

     • 4 12

  • co daje Twoj durny wpis? tylko zasmieca intenret i zbiera minusy....

   • 19 4

  • (2)

   W przeciwieństwie do wszelkich mas krytycznych i biegów po głównych ulicach miasta, daje wymierne korzyści. W dodatku korzyści dla potrzebujących dzieci, czyli tej części społeczeństwa, która sama sobie za bardzo pomóc nie może.

   • 16 3

   • FD - odpieprz się od MK czy innych biegów - masz problemy z sobą sowiecki (1)

    człowieczku ? Każdy ma lecieć z krzykiem na akcje charytatywne i się chwalić tym w niebogłosy ? Popieram i daję na WOŚP czy Caritas, wspomagam Centaurusa czy VIVA (zwierzęta) i mam w związku z tym wydawać swoją jakąś gazetę gdzie napiszę jaki to ja jestem wielkim (och, ach) ofiarodawcą ? Tak jakby tylko Wy robiliście akcję - czy Owsiak też ma się schować ze swoją akcją ? Waszą imprezę też popieram, mimo iż też zdarzało mi się stać w korku 0,5 h z waszego powodu bo byłem w robocie (stałem z zadowoleniem). I przeczytaj artykuły na temat przejazdu - gdzie organizatorzy (właściwi organizatorzy a nie Kolibki) zapraszają rowerzystów i biegaczy i posiadaczy psów o wsparcie i wyjście na trasę. A ty temu zaprzeczasz i po prostu chamsko jątrzysz. Ja tu Was bronię przed mieszczuchami w blaszakach podróżujących do CH że paraliżujecie Trójmiasto a ty masz mnie człowieka jeżdżącego na rowerze w głębokim poważaniu. Motocykliści - wystrzegajcie się takich tekstów jak Waszego kolesia FD, bo robi Wam krecią robotę.

    • 2 2

    • Poluzuj lajkre, bo uciska za mocno i się spinasz niepotrzebnie...

     • 1 1

  • ale tobie te zamieszanie nie grozi !!!! - no chyba że ci twoją kanapę z telewizorem na środek drogi przejazdu postawią

   • 10 4

 • Czy te motocyklowe mikołaje ... (31)

  też będą:
  1. ruszały z pod świateł z piskiem opon?
  2. jeździły na jednym kole po ulicach?
  3. urządzały wyścigi, od świateł do świateł?
  4. przeciskały się miedzy samochodami, stojącymi na czerwonym świetle?
  5. etc., etc.

  • 27 71

  • specjalnie dla ciebie i twojej rodziny (4)

   TAK

   • 18 6

   • dzięki "sprawny inaczej" człeku (3)

    • 4 8

    • (2)

     Sprawny inaczej bo co?

     • 2 0

     • bo jajco:) (1)

      • 1 2

      • Spadaj chamski mieszczuchu. Tak cię uwiera ich parada, że do Riviery czy

       innej galerii handlowej nie dojedziesz ? Trójmiasto nie jest tylko dla ciebie.

       • 3 1

  • (14)

   jeden z tych" mikołajów" w lipcu na ul.Morskiej urwał mi lusterko, przeciskając się miedzy samochodami czekającymi na zmianę świateł.
   ciekawe czy mogę liczyć na prezent od tego "mikołaja" w postaci zwrotu pieniędzy za szkodę ?

   • 9 20

   • (4)

    czemu nie zgłosiłeś sprawy do ubezpieczalni?
    jeździsz bez OC?
    czemu nie zgłosiłeś sprawy na policję?
    masz problemy z prawem czy alkomatem?

    • 21 8

    • sprawa zgłoszona i umorzona !!!

     zgłosiłem, tylko ze delikwent z piskiem opon wypalił spod świateł, że o jego "widocznej" tablic rej. już nie wspomnę.
     wygięta specjalnie tak, żeby przypadkiem nie odczytać nr.
     Zrozumiałeś teraz?, czy drukowanymi napisać?

     • 12 14

    • (2)

     A co ma do tego OC, widać ześ nie kierowca :) no chyba ze z rozpędu pomylileś AC z OC

     • 12 3

     • (1)

      chcesz mi powiedzieć że w trakcie kolizji (a to zostało opisane) stosuje się AC nie OC?
      nowatorskie...

      • 2 1

      • chce Ci powiedzieć, że jeśli sprawca uciekł, to OC raczej nie pomoże...

       • 6 0

   • (5)

    trzeba było umozliwić przejazd ale pewnie taki janusz jak ty specjalnie jeszce zatarasował, czy może moto przejechało tak szybko między samochodami że nie zauważyłeś heh

    • 10 12

    • umożliwić przejazd?? (4)

     jak się stoi na czerwonym to nie ma przepychanie się miedzy samochodami! prawo o ruchu drogowym znasz, czy tylko o nim słyszałeś, januszu?
     napisał przecież, że tablica była specjalnie zagięta i nie pisz mi ze to odosobniony przypadek!
     Jeszcze jedno -naucz się czytać tekst ze zrozumieniem (umiejętność na poziomie szkoły podstawowej) januszku!!
     PS. ksywa adekwatna to poziomu jak widać.

     • 12 13

     • andrzej słuchaj, gdyby jeszcze moto stawało za samochodami nie uważasz że wydłużyło by to korki jeszcze bardziej? nie można kulturalnie w sposób nie zagrażający nikomu umożliwić przejazdu dla swojej wygody również? lubisz stac w korkach to se stój

      • 12 8

     • Znajomość przepisów

      Bawi mnie,jak ktoś zarzuca komuś innemu,brak znajomości przepisów o ruchu drogowym,podczas gdy sam ich nie zna :)
      Motocyklista w wielu przypadkach może omijać,a nawet wyprzedzać inne poj,poruszające się tym samym pasem.Oczywiście są pewne obostrzenia,ale żeby się nie rozpisywać zapraszam do przeczytania w/w przepisów.

      • 16 1

     • nie wiem co wy wymyślacie z tymi tablicami
      jeżdżę motocyklem i jako żywo nigdy o czymś takim nie słyszałem
      nigdy zresztą nie przeciskam się nigdzie...

      • 4 3

     • Ale znawca przepisów się znalazł. Nie będziemy się z tobą cyckać

      blaszany mieszczuchu.

      • 0 0

   • (2)

    Jeden z cymbalow auta osobowego wjechał w mój motocykl i uciekł kiedy odda mi pieniądze?

    • 6 1

    • idach za rada tw. kolegi, tez motocyklisty : TRZEBA BYŁO ZGŁOSIĆ NA POLICJE (1)

     • 1 0

     • idach?? to w jidisz?

      tw. kolegi?? tajnego współpracownika? czy towarzysza?
      Te czasu na szczęście minęły. Po jakiemu Ty piszesz?

      • 0 0

  • (1)

   Widziałeś kiedyś motocykl ruszający z piskiem opon? Gratuluję wyobraźni :)

   • 16 6

   • nie no co ty, motocykle?? ale rowery to widziałem nie raz :)

    • 9 1

  • motocyklista porusza się zgodnie z przepisami ruchu drogowego tylko wtedy gdy wiezie go karetka na OIOM. (5)

   zaraz będą komentarze, że prowadzący samochody tez jeżdżą jak wariaci. Zgadza się ,tylko że wśród kierowcy samochodów to może 3-4 na 10 jeździ jak wariat, za to wśród motocyklistów max. 1-2 na 10, jeździ zgodnie z przepisami.

   • 13 20

   • skad te statystyki? (1)

    Wyobraznia i plotkarstwo czy jakies merytoryczne podstawy?

    • 15 2

    • własne obserwacje

     zauważ łaskawie ilu kierowców samochadow jeździ jednak zgodnie z przepisami , a ilu motocyklistom to się zdarza?

     • 1 3

   • i jednego czopka mniej..

    • 1 8

   • prawda (1)

    Jako ratownik medyczny w większości pacjentów z udziałem motocykla którzy doznali urazów ,doznali je na skutek nie właściwej jazdy pojazdów osobowych itp. ..

    • 9 0

    • Panie ratownik.a to itp to nie przypadkiem nadmierna prędkość?

     • 1 2

  • Specjalnie dla Ciebie analfabeto zapierdziany (1)

   ruszymy z pod.

   • 11 4

   • nie dziękuje, nie fatygujcie się specjalnie dla mnie.

    • 2 5

  • nie chcesz to nie oglądaj nikt ci nie zmusza duś swoje grosze w kieszeni

   • 2 0

 • Nareszcie pojadą, hura!!

  • 29 7

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

1/8 mili - Street Meeting Race v1

29 zł
zlot, zawody / wyścigi

Street Meeting Show

39 zł
pokaz

Sprawdź się

Sprawdź się

Kierowca ma obowiązek wożenia w aucie:

 

Najczęściej czytane