• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Milionowy egzemplarz Kangoo

5 kwietnia 2002 (artykuł sprzed 20 lat) 
Opinie
Już pod koniec 1997 roku Kangoo było oferowane w wersji osobowej i ciężarowej (Kangoo Express), dzięki czemu mogło podbić zarówno młodych klientów poszukujących praktycznego i zabawnego samochodu, rodziny z dziećmi potrzebujące pięciu pełno wymiarowych miejsc i dużego bagażnika po przystępnej cenie jak i klientów prowadzących działalność gospodarczą (Kangoo Express). W kwietniu 1998 roku gamę uzupełniono o wersję Kangoo Pampa, posiadającą większy prześwit i 14-calowe felgi, pozwalającą porzucić przetarte drogi.

W listopadzie 1999, wprowadzono seryjnie drugie przesuwne drzwi boczne w Kangoo. tym samym okresie pojawiły się Kangoo Grand Express oraz wersja z przedłużoną kabiną, spełniające oczekiwania szerokiej rzeszy klientów prowadzących działalność gospodarczą i poszukujących pojazdów o większej pojemności i długości części ładunkowej. W 2000 roku wprowadzono zaś skrzynię automatyczną, zapewniającą większy komfort i swobodę.

W lipcu 2001 zaproponowano nową gamę wersji osobowych i ciężarowych Kangoo, wyposażoną w nowe, 16-zaworowe silniki benzynowe: 1.6 16V 95KM i 1.2 16V 75 KM, zapewniające wyraźnie lepsze osiągi i niższe zużycie paliwa. Podniesiono również poziom bezpieczeństwa czynnego Kangoo, już poprzednio posiadającego dwie poduszki powietrzne i ABS z elektronicznym korektorem siły hamowania EBV, wprowadzając system wspomagania nagłego hamowania. Dodano nowe, poszerzone listwy boczne, szersze asferyczne lusterka, nową tapicerkę w szarym odcieniu, dwukolorową deskę rozdzielczą oraz nowe schowki typu lotniczego.

Od września 2001 Kangoo jest również oferowane w wersji 4x4. Kangoo 4x4 posiada stały napęd na cztery koła, zachowując jednocześnie 5, pełno wymiarowych miejsc i duży bagażnik idealnie spełniający oczekiwania klientów lubiących eskapady z rodziną lub w gronie przyjaciół. Dowodem może być fakt, że we Francji wersja 4x4 stanowi 17% sprzedaży tego modelu. Wersja Kangoo Express 4x4 - pierwsza seryjna furgonetka z napędem na cztery koła - spełni natomiast oczekiwania licznych klientów prowadzących działalność gospodarczą w terenie wiejskim lub górskim.

W grudniu 2001 Kangoo zostało wyposażone w silnik 1.5 dCi o mocy 65 KM, wprowadzony po raz pierwszy w Nowym Clio. Wkrótce pojawi się również jednostka 1.5 dCi o mocy 80 KM, uzupełniająca nową gamę wprowadzoną w lipcu 2001. Silnik 1.5 dCi o mocy 65 KM ustanawia nowe standardy dla małolitrażowych jednostek wysokoprężnych i zapewnia nie tylko wysoką przyjemność jazdy Kangoo, ale także najniższe zużycie paliwa w segmencie zabawnych, rekreacyjnych samochodów jednobryłowych i furgonetek.

Kangoo i Kangoo Express, zajmujące obecnie pozycję historycznych Kangoo, zarówno w wersji osobowej, ciężarowej, Grand Express, 4x4. LPG czy z napędem elektrycznym, zawsze pozostawało wierne swojej oryginalnej koncepcji - było sympatyczne, proste i funkcjonalne. Produkowane głównie w Maubeuge we Francji, ale także w Kordobie w Argentynie i w Maroku, Kangoo może poszczycić się zejściem z taśmy swojego milionowego egzemplarza.

Źródło: Renault

Więcej o Renault Kangoo możesz przeczytać tutaj

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Baltic Moto Show 2022

zlot, pokaz

Street Meeting Poland 2022

zlot

Freestyle Heroes Gdańsk 2022

pokaz

Sprawdź się

Sprawdź się

4MATIC to napęd na wszystkie koła stosowany w autach marki:

 

Najczęściej czytane