Mitsubishi Space Star (produkowany od 1998 do 2005) (58 opinii)

Space Star jest określany przez Mitsubishi jako 5-drzwiowy hatchback, choć wielu chętnie zalicza go do minivanów. Zewnętrznie jest bardzo zbliżony do Hondy Civic Shuttle, którą należałoby nazwać protoplastą tej ostatniej grupy, a więc jakieś powiązanie istnieje.

Podwyższona w Mitsubishi linia krawędzi dachu ułatwia wsiadanie i wysiadanie. Kierowca siedząc wyżej doskonale widzi drogę przed sobą (zaleta klasycznego minivana). Rozmieszczenie przełączników i kontrolek jest ergonomiczne, a zegary prędkościomierza i obrotomierza są przejrzyste i łatwe do odczytania. Cyfrowy zegar, wskaźnik temperatury na zewnątrz i inne pokazywane są na wyświetlaczu w środkowej części konsoli.

Tylną kanapę można przesunąć do przodu o 150 mm zwiększając objętość bagażnika z 370 co 450l. Tylne siedzenia są zresztą dzielone i składane, tworząc równą powierzchnię z podłogą części bagażowej, którą nieco ograniczają wystające wnęki nadkoli.

Space Star jest stosunkowo lekki. Wykorzystując to Mitsubishi zaproponowało dwa wysilone silniki: 1.3 (86KM) oraz 1.8 (122KM) w wersjach wyposażenia GL oraz GLX. Seryjnie auto posiada: ABS, poduszkę powietrzną kierowcy, immobiliser, centralny zamek, elektryczną regulację szyb przednich, relingi dachowe i klimatyzację. Opcyjnie oferowany jest lakier metalic oraz radioodtwarzacz.

Dane techniczne:

Silniki: 1.3 benz, 1299 ccm, 86KM / 6000 obr/min, max moment obr
max moment obr: 174 Nm / 3750 obr/min
Wymiary: długość, mm 4300, szerokość, mm 1695-1700, wysokość, mm

niezawodność
4.2
komfort
4.4
ekonomia
4.3
wrażenia z jazdy
4.3
Średnia ocen
4.3

Inne modele marki Mitsubishi:

ASX, Grandis, Outlander, Space Star,

Opinie (58)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.