• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Uciekał z korka, doprowadził do kolizji. Moment stłuczki w tunelu pod Martwą Wisłą

MKo
23 listopada 2022, godz. 14:00 
Opinie (190)

Kilkadziesiąt minut potrwały poranne utrudnienia w tunelu pod Martwą WisłąMapka po kolizji dwóch aut na jezdni w kierunku Letnicy. Do stłuczki doszło, gdy jeden z kierowców postanowił opuścić kolejkę aut stojących w korku przed wyjazdem na rondo przy Marynarki Polskiej. Gdy wjechał na lewy pas, zderzył się z prawidłowo jadącą osobówką.O porannej kolizji, która na kilkadziesiąt minut sparaliżowała ruch w tunelu pod Martwą Wisłą i Trasie Sucharskiego, informowaliśmy w Raporcie z Trójmiasta.

08:14 23 LISTOPADA (aktualizacjaakt. 08:51)
Skopiowano

PILNE! Tunel zakorkowany (40 opinii)

Czy wyjeżdżając z domu codziennie człowiek musi się wc?!
Czy wyjeżdżając z domu codziennie człowiek musi się wc?!


Jak wynika z nagrania z kamer monitoringu zainstalowanego w podwodnej przeprawie, do stłuczki doszło w momencie, gdy jeden z kierowców stojących w korku na wjeździe na rondo przy Marynarki Polskiej stracił cierpliwość i postanowił wyjechać z korka. Gdy zmienił pas z prawego na lewy, doszło do zderzenia z jadącą w kierunku Zaspy inną osobówką.

Samo zdarzenie nie było groźne. Na miejsce nie wezwano ani policji, ani straży pożarnej. Konieczna była jednak interwencja lawety, bowiem uszkodzone auta nie były w stanie wyjechać z tunelu.

Utrudnienia w tunelu potrwały kilkadziesiąt minut. Przed godz. 9 korek na Trasie Sucharskiego sięgał wyjazdu z Przeróbki.

Znaki zmiennej treści zawiodłyJak zauważyli nasi czytelnicy, w czasie gdy rósł korek na Trasie Sucharskiego, kierowcy, jadący nią od strony obwodnicy południowej, nie byli o tym informowani.

Znaki zmiennej treści, jakie wiszą nad jezdnią przed węzłem Elbląska, były bowiem... wyłączone.

Sugestie naszych czytelników przekazaliśmy drogowcom, aby w przyszłości informacja pojawiała się na znakach zdecydowanie szybciej. Wówczas więcej kierowców będzie miało szansę wcześniejszego zjazdu z zakorkowanej trasy.

Znaki zmiennej treści mogłyby poinformować kierowców o utrudnieniach w tunelu, ale nie poinformowały, bo były wyłączone. Znaki zmiennej treści mogłyby poinformować kierowców o utrudnieniach w tunelu, ale nie poinformowały, bo były wyłączone.
MKo

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (190)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Sprawdź się

Czym jest Autodrom Pomorze?

 

Najczęściej czytane