Wiadomości

stat

Ulica Morska - kolejne motoryzacyjne zagłębie

Odświeżone stacje Renault i Dacii, które należą do Grupy Zdunek.
Odświeżone stacje Renault i Dacii, które należą do Grupy Zdunek. fot. Renault Zdunek

Całkiem niedawno pisaliśmy o al. Grunwaldzkiej, czyli najpopularniejszej motoryzacyjnej ulicy nie tylko w Gdańsku, ale i w całym Trójmieście. Gdybyśmy stworzyli ranking takich arterii, to z pewnością na drugim miejscu uplasowałaby się ul. Morska zobacz na mapie Gdyni w Gdyni, na której od lat działa blisko dziesięć salonów samochodowych.Trójmiejskie salony samochodowe prezentują się:

bardzo atrakcyjnie 14%
całkiem nowocześnie 42%
nie wiem, raczej nie zwracam na ich wygląd uwagi 21%
raczej bardzo przeciętnie 15%
słabo, są brzydkie 8%
zakończona Łącznie głosów: 457
Przebiega przez cztery dzielnice, liczy ponad 8 kilometrów długości i jest najdłuższą ulicą Gdyni. Mowa oczywiście o Morskiej, na której od wielu lat kwitnie biznes motoryzacyjny. Zupełnie nas to nie dziwi, bo atrakcyjność tej arterii - z punktu widzenia inwestorów - jest ogromna. Świadczy o tym chociażby liczba kierowców, którzy codziennie korzystają z tej trasy.

Salony samochodowe na ul. Morskiej nie stanowią takiego skupiska, jak w przypadku al. Grunwaldzkiej zobacz na mapie Gdańska. Są rozsiane na kilkukilometrowym odcinku rozciągającym się od centrum Gdyni do granicy z Rumią.

Jeśli pokusilibyśmy się o porównanie obu tych ulic - to na pewno istotną różnicą jest perspektywiczność. W przypadku ul. Morskiej nie mówi się o nowych inwestycjach, choć wiele salonów w ostatnich latach przeszło gruntowne modernizacje. Natomiast na al. Grunwaldzkiej już niebawem powstaną kolejne stacje (m.in. Jaguara i Land Rovera czy Lexusa).

Tym pierwszym obiektem, który mijają kierowcy jadący z centrum Gdyni w kierunku Rumi, jest salon Skody zobacz na mapie Gdyni należący do Grupy Plichta. Zresztą to dealer, który na ul. Morskiej posiada jeszcze dwie inne stacje - Volkswagena zobacz na mapie GdyniSeata zobacz na mapie Gdyni.

Swoje salony na ul. Morskiej lub w bezpośrednim sąsiedztwie mają także dealerzy: Euro-Car zobacz na mapie Gdyni (Ford), Zdunek zobacz na mapie Gdyni (Renault i Dacia), Margo zobacz na mapie Gdyni (Hyundai) i Serwis Haller zobacz na mapie Gdyni (Opel).

A to nie koniec, bo przecież kawałek dalej (już na ul. Grunwaldzkiej w Rumi) swoje salony mają dealerzy ściśle związani z Trójmiastem, czyli Walder zobacz na mapie Gdyni (Toyota) i JD Kulej zobacz na mapie Gdyni (Citroen).


Opinie (59) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Do którego dealera należy sopocki salon Porsche?