• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Moto: najchętniej czytane teksty 2016 roku

Michał Jelionek
28 grudnia 2016 (artykuł sprzed 6 lat) 
Sprawdź nasz ranking najchętniej czytanych tekstów o tematyce motoryzacyjnej w roku 2016. Sprawdź nasz ranking najchętniej czytanych tekstów o tematyce motoryzacyjnej w roku 2016.

Oryginalne ogłoszenie 26-letniego Volkswagena Golfa, parkowanie w wykonaniu prezesa TVP czy wysokie kary dla kierowców Ubera - to jedne z chętniej czytanych tekstów opublikowanych w dziale "Moto" w roku 2016. A było ich w sumie ponad 560. Poniżej przedstawiamy ranking dziesięciu artykułów z największą liczbą wyświetleń, która łącznie przekroczyła milion odwiedzin.Rowerzysta zaatakował samochód.


Ranking TOP10 otwiera artykuł naszej czytelniczki, która była świadkiem nietypowego zachowania rowerzysty. Do zdarzenia doszło na jednym ze skrzyżowań dróg we Wrzeszczu. Małżeństwo, które wyjeżdżało samochodem z ul. Chopina na al. Grunwaldzką zobacz na mapie Gdańska, natknęło się na cyklistę, który kopnął w ich auto, poważnie uszkadzając powłokę lakierniczą na masce. "Mąż próbował go zatrzymać, ale z góry było to skazane na porażkę. Uciekający rowerzysta skierował w naszą stronę stek wulgaryzmów i kpiąco wysyłał nam całusy" - relacjonowała pani Agnieszka. Całe zajście dolało oliwy do ognia w burzliwych relacjach kierowców i rowerzystów. Wystarczy tylko spojrzeć na wymiany zdań czytelników w komentarzach pod artykułem, których było ponad 1800.


Do feralnego wypadku doszło w połowie stycznia. Do feralnego wypadku doszło w połowie stycznia.
W artykule poruszony został problem feralnego zakrętu na ul. Świętokrzyskiej zobacz na mapie Gdańska, na którym stosunkowo często dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Przypomnijmy, że w wypadku, do którego doszło w połowie stycznia 2016 roku ucierpiała czteroosobowa rodzina, z czego najbardziej roczna dziewczynka oraz jej matka, będąca w zaawansowanej ciąży. Sprawcą kraksy był 20-letni mężczyzna... bez prawa jazdy.


Opustoszały salon Citroena. Opustoszały salon Citroena.
Pod koniec kwietnia informowaliśmy o utracie autoryzacji Citroena przez trójmiejskiego dealera, firmę Auto-Postek. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wcześniej wielu klientów podpisało umowy i wpłaciło pełne sumy na zakup aut, których prawdopodobnie nigdy nie zobaczą. Salon przy ul. Zawodników 2 zobacz na mapie Gdańska opustoszał, samochody zarekwirował importer, dealer zniknął z motoryzacyjnej mapy Trójmiasta, a oszukanym klientom pozostało dochodzenie swoich praw w sądzie.


Niewłaściwie zaparkowane bmw prezesa TVP. Niewłaściwie zaparkowane bmw prezesa TVP.
Były poseł i eurodeputowany do Parlamentu Europejskiego, a aktualnie prezes TVP Jacek Kurski, kolejny raz nie popisał się "za kółkiem" swojego auta. Tym razem został przyłapany przez czytelniczkę Trojmiasto.pl na niechlujnym parkowaniu w niedozwolonym miejscu na ul. Charles'a de Gaulle'a zobacz na mapie Gdańska. Za takie wykroczenie grozi mandat w wysokości 400 zł i 2 punkty karne. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Jacek Kurski został wezwany na komisariat, gdzie dobrowolnie poddał się karze i zapłacił grzywnę.


Groźne potrącenie na Wałach Jagiellońskich.


"Mężczyzna nie ma czasu, by wbiec do tunelu podziemnego i stamtąd dostać się na przystanek. Skraca więc sobie drogę i wbiega na trzypasmowe Wały Jagiellońskie zobacz na mapie Gdańska, po których jadą rozpędzone samochody. Gdy jest już na ostatnim, lewym pasie, uderza w niego rozpędzony samochód. Mężczyzna przelatuje kilka metrów w powietrzu i spada na jezdnię. Traci przytomność." - czytamy w artykule, który zajął w naszym rankingu 6. miejsce. Potrącony mężczyzna w poważnym stanie, z urazem nogi, głowy i ogólnymi potłuczeniami, trafił do szpitala. Ku przestrodze, przechodźmy przez jezdnię wyłącznie w wyznaczonych do tego miejscach.


Tak wyglądał mercedes odebrany z... myjni samochodowej. Tak wyglądał mercedes odebrany z... myjni samochodowej.
Niespełna 100 tys. wyświetleń uzyskał tekst o pracowniku myjni samochodowej, który postanowił spróbować swoich sił za kierownicą auta marki Mercedes-Benz GLK, należącego do klienta. Pech chciał, że brawurowa przejażdżka zakończyła się na parkingowym ogrodzeniu. Efekt? Rozbity lewy bok auta. Po tym incydencie zapewne wielu czytelników zastanawiało się, co dzieje się z ich samochodami, gdy powierzają je mechanikom czy pracownikom myjni.


Czytelnik zgłasza pijanego kierowcę pod numer 112.


Czwarte miejsce w naszym zestawieniu należy do artykułu o zgłoszeniu zignorowanym przez dyspozytorkę. Przypomnijmy całe zdarzenie. Podczas ubiegłorocznych świąt pan Piotr, czytelnik portalu, natknął się na obwodnicy Trójmiasta na podejrzanie zachowującego się kierowcę. W przesłanym materiale wideo wyraźnie widać, że niesforny kierowca ma problemy ze zmieszczeniem się w pasie ruchu. Pan Piotr postanowił zgłosić problem dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Dyspozytorka z niewiadomych przyczyn odmówiła przyjęcia zgłoszenia. Sami nie wiemy, kto w tym przypadku jest głównym bohaterem artykułu - dziwnie zachowujący się kierowca czy może jednak dziwnie zachowująca się dyspozytorka?


Prawo do kontroli przewoźników mają m.in. inspektorzy ITD. Prawo do kontroli przewoźników mają m.in. inspektorzy ITD.
Ponad 123 tys. razy wyświetlano artykuł o wysokich karach nakładanych przez Inspekcję Transportu Drogowego na kierowców Ubera. Grzywna za przewóz osób bez wymaganych zezwoleń i rejestracji jest naprawdę surowa. Wynosi aż 8 tys. zł. W tekście wypowiadają się inspektorzy ITD, którzy opowiadają o swoich spotkaniach z nielegalnymi przewoźnikami.


Obywatelskie ujęcie w wykonaniu pana Zdzisława. Scena niczym z hollywoodzkiego filmu akcji. Obywatelskie ujęcie w wykonaniu pana Zdzisława. Scena niczym z hollywoodzkiego filmu akcji.
Bohaterem drugiego najchętniej czytanego tekstu w roku 2016 jest pan Zdzisław. Czytelnik naszego portalu zabawił się w strażnika porządku i w dość oryginalny sposób unieruchomił samochód poruszający się po chodniku. Pan Zdzisław zatrzymał SUV-a wskakując na jego maskę, na której zresztą pozostał do przyjazdu policji. Obywatelskie ujęcie przy ul. Długie Ogrody zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku zakończyło się dla kierowcy mandatem w wysokości 250 zł.


Ogłoszenie gdańszczanina w kilka dni podbiło sieć.
Ogłoszenie gdańszczanina w kilka dni podbiło sieć.
Na samym szczycie naszego rankingu z dość pokaźną przewagą znalazło się ogłoszenie sprzedaży VW Golfa drugiej generacji. Zabawny i kreatywny opis zamieszczony pod zdjęciami leciwego auta zrobił furorę w sieci. W ciągu zaledwie kilku dni anons autorstwa pewnego gdańszczanina zobaczyło kilkaset tysięcy osób. My ze swojej strony dorzuciliśmy ponad 173 tys. wyświetleń. Nie mamy pojęcia, czy właścicielowi udało się dobić targu i sprzedać swoją "perełkę", ale z całą pewnością jego 26-letni samochód stał się jednym z popularniejszych VW Golfów jeżdżących po naszych drogach.

Opinie (5) 1 zablokowana

 • Najchetniej czytam wlasne teksty, ktore tu zamieszczam

  He he

  • 1 0

 • Szkoda,że portal nie dotarł ...

  Do uczestników w w wydarzeń żeby sprawdzić jak się zakończyły... chociaż by czy kaskader biegnący ulicą przeżył ?

  • 4 0

 • Baba za kierownicą

  Czy tę babę ze złotego koreańskiego SUV-a zamknęli? Tę, która jeździła po chodniku z ludźmi na masce? Czy przebadał ją psychiatra?

  • 3 0

 • amerykańskiego, wszak to szewrolet.

  • 1 0

 • NAjchętniej czytam wpisy dotyczące VW b5 w dizlu i w kombi.

  • 6 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

1/8 mili - Street Meeting Race v1

29 zł
zlot, zawody / wyścigi

Street Meeting Show

39 zł
pokaz

Sprawdź się

Sprawdź się

Firma Abarth nadaje sportowy charakter której marce aut?

 

Najczęściej czytane