• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Motocykliści rozpoczęli sezon. Kierowco, patrz w lusterka

Michał Jelionek
28 marca 2022, godz. 09:00 
Opinie (86)
Do Sobowidza zjechały setki motocyklistów z całego Pomorza. Zdjęcie poglądowe. Do Sobowidza zjechały setki motocyklistów z całego Pomorza. Zdjęcie poglądowe.

W niedzielę na ulicach Trójmiasta i okolic można było zaobserwować sporo motocyklistów, którzy wybudzili swoje maszyny po zimowaniu i w końcu wyjechali na drogi. 27 marca w Sobowidzu odbyła się "Jajcarnia 2022", czyli oficjalna inauguracja sezonu motocyklowego na Pomorzu.Czy obawiasz się motocyklistów na drodze?

To już tradycja, że na przełomie marca i kwietnia, setki motocyklistów z całego Pomorza obierają kurs na Sobowidz. To w tej niewielkiej wsi, oddalonej 30 km od Gdańska, rokrocznie odbywa się poświęcenie maszyn przez księdza Krzysztofa Masiulanisa.

To także oficjalne rozpoczęcie kolejnego sezonu jednośladów. W tym roku "Jajcarnia" przypadła na niedzielę, 27 marca. Wydarzenie - z racji na pandemię - wróciło po dwóch latach przerwy. Pogoda dopisała, a w Sobowidzu pojawiło się kilkaset motocykli.

Wiosna rozkręca się z każdym dniem, słupki rtęci rosną, a słońce zachodzi coraz później. Z czasem na ulicach Trójmiasta będzie pojawiało się coraz więcej miłośników dwóch kółek, bo takie warunki zachęcają do przejażdżek.

Co to oznacza dla pozostałych kierowców aut? Przede wszystkim wzmożoną ostrożność. Pamiętajmy, że na ulicach pojawiają się dodatkowi uczestnicy ruchu. Dlatego warto często zerkać w lusterka. Motocykle są mniejsze, zdecydowanie bardziej zwinne i przede wszystkim szybsze. Pamiętajmy o tym.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (86)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

25. Grand Prix Sopot - Gdynia

zawody / wyścigi

OVERGROUND - JDM spot

zlot

Street Meeting Poland 2022

zlot

Sprawdź się

Sprawdź się

Gdzie odbywał się słynny rajd Wrak Race?