• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Na podwójnym gazie, z narkotykami pod językiem, z zakazami - kolejni pijani kierowcy zatrzymani

mJ
15 kwietnia 2024, godz. 12:50 
Opinie (36)
W weekend gdańscy policjanci mieli ręce pełne roboty. W weekend gdańscy policjanci mieli ręce pełne roboty.

W weekend policjanci ruchu drogowego, prewencji oraz kryminalni zatrzymali sześciu kierujących, którzy popełnili przestępstwa w ruchu drogowym. Wśród nich były osoby pijane oraz posiadające przy sobie narkotyki.W piątek, przed godz. 19, na ul. MichałkiMapka policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 55-latka z powiatu nowodworskiego kierującego Fordem. W czasie interwencji okazało się, że mężczyzna jest pijany i wsiadł za kierownicę, będąc pod wpływem 0,8 promila. Pojazd 55-latka został zabezpieczony przez wskazaną przez niego osobę, natomiast podejrzewany o przestępstwo mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu.

W piątek, o godz. 21:30 do patrolu ruchu drogowego wpłynęła informacją, że na skrzyżowaniu ulic Nowatorów z BudowlanychMapka doszło do zdarzenia drogowego. Nas miejscu mundurowi ustalili, że 20-latek z Gdańska kierujący Oplem Corsa nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w dwa samochody poruszające się po skrzyżowaniu z ruchem okrężnym. Badanie trzeźwości wykazało, że sprawca kolizji był pijany i miał w wydychanym powietrzu prawie 1,5 promila alkoholu.20 minut później kryminalni z komisariatu na Śródmieściu na ul. Wały JagiellońskieMapka zatrzymali do kontroli 53-latka z powiatu gdańskiego, który kierował WV Golfem. Podczas sprawdzania danych mężczyzny okazało się, że ma sądowy zakaz kierowania pojazdami, który obowiązywał go do maja 2024 roku. W trakcie interwencji funkcjonariusze zwrócili też uwagę na pasażerkę pojazdu, która zachowywała się nerwowo. Podczas kontroli policjanci znaleźli w torebce 49-latki dwa woreczki strunowe z substancją koloru białego. Kobieta została zatrzymana, a podczas jej przeszukania funkcjonariusze znaleźli kolejne opakowanie z narkotykami pod językiem 49-latki.

Wśród zatrzymanych nie brakowało kierowców na podwójnym gazie. Wśród zatrzymanych nie brakowało kierowców na podwójnym gazie.
W sobotę, po godz. 3 na al. Jana Pawła IIMapka policjanci z komisariatu w Nowym Porcie podjęli interwencję wobec kierującego audi, który przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle i wymusił pierwszeństwo przejazdu przed prawidłowo jadącym radiowozem. W rozmowie z 41-letnim mieszkańcem Gdańska funkcjonariusze wyczuli zapach alkoholu. Alkomat wykazał, że mężczyzna był pod wpływem 0,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że gdańszczanin nigdy nie miał prawa jazdy. W trakcie przeszukania 41-latka policjanci znaleźli w kieszeni jego kurtki dwa woreczki strunowe z suszem roślinnym i tabletkami koloru żółtego. Gdańszczanin przyznał, że są to narkotyki. Zabezpieczone substancje przekazano biegłemu do badań, a 41-latek trafił do policyjnego aresztu.

W sobotę, przed godz. 7 na ul. Marynarki PolskiejMapka policjanci drogówki zatrzymali do kontroli 34-latka z Gdańska kierującego Mercedesem. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości mężczyzny okazało się, że był pod wpływem 0,8 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali 34-latkowi prawo jazdy, a jego samochód został odholowany.

W niedzielę, o godz. 7:45 na ul. KartuskiejMapka patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującą samochodem marki Toyota, która na widok policjantów kontrolujących trzeźwość wyraźnie zawróciła i zamieniła kierunek jazdy. Badanie alkomatem wykazało, że 39-latka ze Szwecji była pod wpływem prawie 1,5 promila alkoholu. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu, natomiast jej samochód został odholowany na parking strzeżony.Kolejna nietrzeźwa kierująca została zatrzymana w niedzielę, po godz. 23. Do policjantów ruchu drogowego wpłynęło zgłoszenie, że ul. Trakt św. WojciechaMapka kierowca Audi, który wcześniej poruszał się od prawej do lewej krawędzi jezdni, najechał na wsypkę rozdzielająca pasy ruchu, uszkodził koła i się zatrzymał. Na miejscu funkcjonariusze wylegitymowali 40-latkę z Gdańsk kierującą Audi. Badanie alkomatem wykazało, że była pod wpływem ponad 1,5 promila alkoholu. Kobieta została przewieziona do komisariatu, a następnie do szpitala, gdzie poddano ją badaniu retrospekcyjnemu. Wyniki badania trafią do biegłego, który stwierdzi, czy kierująca w chwili prowadzenia pojazdu była pijana.

Za złamanie sądowego zakazu grozi kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, wysoka grzywna, utrata prawa jazdy oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.
mJ

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (36)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Event w Audi City Gdańsk

warsztaty, dni otwarte

Pomorska Giełda Modeli Samochodów

Wystawa amerykańskich aut zabytkowych "Made in USA 2"

zlot

Sprawdź się

Sprawdź się

Do którego koncernu należy marka Lexus?

 

Najczęściej czytane