• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Na tych rondach w Trójmieście kierowcy głupieją. Gdzie było najwięcej stłuczek?

Szymon Zięba
10 czerwca 2024, godz. 07:00 
Opinie (185)
Na tych rondach dochodzi do największej liczby stłuczek i wypadków. Na tych rondach dochodzi do największej liczby stłuczek i wypadków.

Jeżdżąc po rondzie, "wrzucamy kierunek" w lewo? Jak się jeździ po rondzie turbinowym? Czy warto się "wciskać" między auta, czy lepiej poczekać na swoją kolej? Gdyby więcej kierowców zadało sobie te pytania, dochodziłoby do mniejszej liczby stłuczek na tzw. skrzyżowaniach o ruchu okrężnym. A tylko od 2023 r. do chwili obecnej doszło do prawie 300 kolizji i wypadków na trójmiejskich rondach. Gdzie było ich najwięcej?

Jak oceniasz swoje umiejętności za kierownicą?

Stłuczki na rondach. Prawie 300 incydentów, 13 osób rannychPrawie 300 kolizji i wypadków, 13 osób rannych - to policyjna statystyka z trójmiejskich rond. Przyczyna większości stłuczek jest praktycznie zawsze taka sama: spieszący się kierowcy, którzy "wciskają" się między auta, nie myśląc o ustąpieniu pierwszeństwa przejazdu.

Są jednak i tacy, którzy otwarcie przyznają, że po rondach jeździć za bardzo nie potrafią, a gdy widzą takie skrzyżowanie, to wjeżdżają na nie, a dalej to już "niech się dzieje wola nieba".

Kierunkowskaz na rondzie? Albo za dużo, albo zły, albo nie ma go wcale • Rondo na ul. Słowackiego obok biurowca INTEL
 • Rondo na skrzyżowaniu ulic Słowackiego - Spadochroniarzy
 • Rondo na skrzyżowaniu ulic Słowackiego - Spadochroniarzy
 • Rondo na skrzyżowaniu ulic Budowlanych - Nowatorów
 • Rondo na skrzyżowaniu ulic Kartuska - Północy
 • Rondo na skrzyżowaniu ulic Kartuska - Północy
 • Rondo na skrzyżowaniu ulic Jabłoniowa - Leszczynowa
 • Rondo na skrzyżowaniu ulic Jabłoniowa - Leszczynowa
O "drogowych ananasach", którzy na rondzie używają lewego kierunkowskazu albo nie wykorzystują go w ogóle nie trzeba chyba wspominać nikomu, kto spędził za kierownicą auta choć kilka godzin.

Nowatorów i Budowlanych. Laur najbardziej kolizyjnego rondaPrym wśród kierowców wiedzie rondo przy ulicach Nowatorów i Budowlanych. Z liczbą ponad 20 wypadków i kolizji, kilkoma osobami rannymi i niezliczoną liczbą użytych klaksonów skrzyżowanie otrzymuje laur najbardziej nieprzyjaznego trójmiejskim kierowcom.

16:05 11 KWIETNIA 23

Kolizja na rondzie Nowatorów/Budowlanych (23 opinie)

Rondo już przejezdne. Ktoś wie jak do tego doszło?
Rondo już przejezdne. Ktoś wie jak do tego doszło?


Leszczynowa i Jabłoniowa. Rondo sieje popłochDrugie w kolejności to rondo przy ul. Leszczynowej i Jabłoniowej. Sześć kolizji to jednocześnie i dużo, i mało - biorąc pod uwagę fakt, że większość zapytanych przez nas kierowców zdecydowanie stwierdziło, iż przejazd przez nie to bułka z masłem.

Rondo przy ul. Jabłoniowej od zawsze sieje popłoch wśród kierowców. Film archiwalny.Słowackiego i Spadochroniarzy? Klaksony na porządku dziennymEx aequo drugie miejsce zajmuje rondo u zbiegu ulic Słowackiego i Spadochroniarzy. Również i tam doszło do sześciu incydentów drogowych.Perzowa i Nagietkowa w Gdyni, Łokietka i Polna w SopocieW Gdyni sporo problemów kierowcom sprawia rondo przy ul. Perzowej i Nagietkowej.

Z kolei w Sopocie to ulice Łokietka i Polna.

Magiczne rondo - najbardziej skomplikowane na świecieNa koniec warto jednak zaznaczyć, że gdańskie ronda, choć czasem bywają skomplikowane, wydają się dziecinnie łatwe przy uchodzącym za najtrudniejsze na świecie skrzyżowaniu w brytyjskiej miejscowości Swindon.

Rondo, nazwane "magicznym", to tak naprawdę zbiór kilku mniejszych rond - na każdy zjazd z "większego" skrzyżowania. Łączą się one w jedno duże rondo, na którym obowiązuje ruch w obu kierunkach, a kierowcy jeżdżą po... 38 pasach.

Tak wygląda ruch na "magicznym" rondzie w Wielkiej Brytanii.Opinie wybrane

Wszystkie opinie (185)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

88. urodziny Automobilklubu Morskiego

wystawa, zlot

Street Show 2024

79 - 99 zł
widowisko / show, zlot

Trójmiejski Grill Motocyklowy Moto-Zone

w plenerze

Sprawdź się

Sprawdź się

Której marki modelem jest Mustang?

 

Najczęściej czytane