• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Niecodzienna awaria na Trasie Sucharskiego. W trakcie jazdy odpadło mu koło

Maciej Korolczuk
14 maja 2024, godz. 10:20 
Opinie (89)

Rzadko zdarza się, by w czasie jazdy z samochodu odpadło koło. Do takiej sytuacji doszło w poniedziałek po południu na Trasie SucharskiegoMapka. Całe zdarzenie udało się nagrać jednemu z naszych czytelników. Na szczęście nikomu nic się nie stało.W czasie jazdy masz awarię koła. Co robisz?

Szczęście w nieszczęściu miał kierowca dostawczego fiata, któremu w poniedziałkowe popołudnie na Trasie Sucharskiego przytrafiła się dość niecodzienna awaria.

W trakcie jazdy z pojazdu odpadło bowiem przednie koło. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a koło - jak relacjonuje autor nagrania - odbiło się od barier energochłonnych i zatrzymało między barierkami rozdzielającymi obie jezdnie.

Łatwo sobie bowiem wyobrazić, co mogłoby się stać, gdyby toczące się z dużą prędkością koło odbiło się na nierówności czy krawężniku i znalazło się na przeciwległym pasie, po którym w kierunku tunelu jechały samochody.


Jak mogło dojść do awarii?Koło w czasie jazdy może odpaść z kilku przyczyn. Jedną z nich może być niedokręcenie śrub mocujących, np. podczas wymiany opon.

Inną przyczyną mogą być niedoważone koła, niewłaściwie dobrane śruby czy krzywe tarcze hamulcowe. Mechanicy samochodowi często wskazują też na zbieżność i geometrię kół oraz zużyte felgi.

Stacje kontroli pojazdów w TrójmieścieNajczęściej oznaką tego, że z kołami dzieje się coś niedobrego, są drgania na kierownicy. Wówczas trzeba niezwłocznie zatrzymać pojazd i sprawdzić stan ogumienia.Opinie wybrane

Wszystkie opinie (89)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Event w Audi City Gdańsk

warsztaty, dni otwarte

Pomorska Giełda Modeli Samochodów

Wystawa amerykańskich aut zabytkowych "Made in USA 2"

zlot

Sprawdź się

Sprawdź się

Ile maksymalnie punktów karnych za jedno wykroczenie może otrzymać kierowca?

 

Najczęściej czytane