Nissan Primastar (produkowany od 2001) (3 opinie)

Primastar jest responsywny na ulicy i prowadzi się go jak samochód osobowy. Wyposażony jest w silniki wysokoprężne lub benzynowe o dobrych osiągach. Ponieważ prowadzenie powinno być najłatwiejszą częścią Twojej pracy.

PROWADZENIE
- Mniej z vana, więcej z samochodu osobowego-Primastar charakteryzuje się stabilnym prowadzeniem i dobrą przyczepnością dzięki zawieszeniu przedniemu typu MacPherson i zawieszeniu tylnemu z belką skrętną. Automatycznie ustawiane amortyzatory, wspomaganie układu kierowniczego i wbudowana w deskę rozdzielczą dźwignia biegów ułatwiają korzystanie z możliwości Primastara.
- 3 silniki dCi z wysokim momentem obrotowym-Trzy silniki wysokoprężne ze wspólną szyną to szeroki wachlarz możliwości: 82 KM z momentem obrotowym 190 Nm, 100 KM z momentem 240 Nm lub 135 KM z momentem obrotowym 310 Nm. Są także dwie ręczne skrzynie przekładniowe: standardowa 6-biegowa, która minimalizuje zużycie paliwa oraz 5-biegowa, dostępna z silnikiem 82 KM 1,9 dCi.
- Silnik benzynowy 120 KM-Silnik benzynowy 2,0 litra oferuje 120 KM i moment obrotowy 190 Nm. Współpracuje z 6-biegową, ręczną skrzynią biegów, która maksymalizuje oszczędność i redukuje hałas.
- ABS i EBD-Primastar zatrzymuje się tak samo dobrze, jak się go prowadzi, dzięki hamulcom o najlepszej wydajność w tej klasie. Elektroniczny system rozdziału siły hamowania EBD oferuje przewidywalną i dobrze wyważoną moc hamowania nawet w mało prawdopodobnym przypadku częściowej awarii. EBD dostępny jest z systemem ABS, który zapobiega blokowaniu się kół i pozwala na zachowanie kontroli.

KOSZTY UZYTKOWANIA
- 3 lata gwarancji + 12 lat gwarancji antykorozyjnej-Primastar sprzedawany jest ze znakomitym pakietem obsługi, który obejmuje 3 lata gwarancji na defekty mechaniczne, elektryczne lub lakiernicze i 12 lat gwarancji przeciwkorozyjnej.
- Silnik o niskim zużyciu paliwa-Zarówno silniki wysokoprężne, jak i benzynowe Primastara zaprojektowano do rygorystycznej, codziennej eksploatacji stop-start. Oferują wydajność paliwową, która ogranicza koszty bieżące i maksymalizuje zyski. Do tego 90-litrowy zbiornik paliwa zapewnia duży zasięg.
- Interwał serwisowy 2 lata lub 30 000 km -Primastar przejeżdża 30 000 km (lub 2 lata, cokolwiek nastąpi wcześniej) pomiędzy przeglądami. Wbudowaliśmy nawet sygnał informujący o konieczności przeglądu w określonym czasie.

NADWOZIE RAMOWE
- Wygodna kabina-Wewnątrz przestronnej kabiny Primastara panuje komfort rodem z samochodu osobowego. Szeroka przednia szyba i duże lusterka wsteczne zapewniają optymalną widoczność. Nowoczesna deska rozdzielcza o stylistyce osobowej posiada uchwyty na kubki po obu stronach. Możesz wybrać opcję przycisków sterowania radiem znajdujących się na kierownicy. Oraz kilka schowków, np. duże kieszenie w drzwiach, które pomogą Ci utrzymać porządek w kabinie.
- 2 wysokości, 2 długości, 2 rodzaje ładunków-Linia Primastar jest wszechstronna i elastyczna. Obejmuje dwa podwozia, dostępne w dwóch wysokościach oraz dwa rodzaje ładunków. Do tego trzy style nadwozia -- van, combi i bus – z różnorodną gamą okien i drzwi do wyboru.
- Wrażenie samochodu osobowego-Poczuj się wygodnie dzięki opcjom regulacji fotela kierowcy i kierownicy. Lusterko boczne z podwójną soczewką jest podgrzewane i oferuje wyraźny bliższy i dalszy widok do tyłu. A wspomaganie układu kierowniczego i dźwignia biegów zainstalowana w desce umożliwiają precyzyjne kierowanie. Idealne do wykorzystania możliwości Primastara.
- Szeroki zakres opcji miejsc i klimatyzacji-Dzięki gładkiej jeździe i komfortowi zbliżonemu do samochodu osobowego Primastar jest idealny do przewożenia pasażerów i ładunku. Dlatego też dostępny jest w wersjach od dwóch do dziewięciu miejsc, w jednym, dwóch lub trzech rzędach. Możesz wybrać klimatyzację przedniej i tylnej strefy oraz osobne nawiewy 2 i 3 rzędu i dodatkowe tylne ogrzewanie. W środku powstaje doskonałe środowisko - niezależne od pogody na zewnątrz.

LADOWNOSC
- Tylne drzwi otwierane na oścież i niska platforma załadunkowa-Primastar zaprojektowany został tak, aby oszczędzać Twój czas oraz chronić Cię przed bólem pleców i głowy. Posiada niską, płaską podłogę, która jest łatwo dostępna dzięki szeroko otwieranym drzwiom z opcją 250° lub klapie tylnej.
- Standardowe zaczepy na liny-Primastar standardowo wyposażony jest we wbudowane zaczepy podłogowe. Możesz także wybrać poprzeczki załadunkowe i boczne poręcze, które zabezpieczą ładunek.
- Dostępne dwoje odsuwanych drzwi-Dzięki opcji dwojga odsuwanych drzwi załadunek Primastara jest łatwy z obu stron.
- Opcja ścianki działowej

BEZPIECZENSTWO BIERNE I CZYNNE
- Do 6 poduszek powietrznych i pasy bezpieczeństwa-Poduszka powietrzna kierowcy i pasy bezpieczeństwa z napinaczami i ogranicznikami napięcia są standardem we wszystkich modelach. W celu dodatkowego zabezpieczenia możesz wybrać opcjonalną poduszkę powietrzną pasażera, gdy zainstalowane jest pojedyncze siedzenie, także poduszki na klatkę piersiową kierowcy i pasażera. W wersjach combi-bus możesz wybrać także tylne poduszki powietrzne na klatkę piersiową.
- Elektroniczny system kontroli stabilności toru jazdy ESP-Jeszcze bardziej podnieś bezpieczeństwo dzięki elektronicznemu systemowi kontroli stabilności toru jazdy ESP, który oferuje optymalną kontrolę we wszystkich warunkach drogowych. Czujniki wykrywają moment, w którym pojazd odchyla się od linii normalnego skrętu. ESP automatycznie hamuje każde z kół z osobna i zmniejsza gaz w celu przywrócenia równowagi Primastara.
- ABS+EBD = hamowanie najlepsze w tej klasie-Primastar zatrzymuje się tak samo dobrze, jak się go prowadzi, dzięki hamulcom o najlepszej wydajność w tej klasie. Elektroniczny system rozdziału siły hamowania EBD oferuje przewidywalną i dobrze wyważoną moc hamowania nawet w mało prawdopodobnym przypadku częściowej awarii. EBD dostępny jest z systemem ABS, który zapobiega blokowaniu się kół i pozwala na zachowanie kontroli.
- Przednie lampy przeciwmgielne-Lampy przeciwmgielne sprytnie umieszczono w przednim zderzaku i zapewniają one bliską, niską i szeroką wiązkę światła, która daje maksymalną widoczność.

BEZPIECZENSTWO
- Zabezpieczenie-Wygodny i bezpieczny centralny zdalnie sterowany zamek jest szczególnie przydatny podczas załadunku na zatłoczonych ulicach. Jeszcze więcej zabezpieczeń oferuje funkcja centralnego blokowania ręcznego otwierania drzwi Primastara w przypadku stłuczenia szyby.
- Alarm-Ulepszony system alarmowy NATS oferuje zbliżeniową ochronę zewnętrzną i ultradźwiękową ochronę wewnętrzną. Jest skuteczniejszy od podstawowych systemów, redukując szansę przypadkowego włączenia.
- Immobilizer silnika -Wyposażyliśmy Primastara w immobilizer, który odstraszy złodziei. Silnika nie można uruchomić bez zakodowanego kluczyka zapłonowego. I dlatego Primastar będzie zawsze czekał na Ciebie tam, gdzie go pozostawisz.

Dane techniczne:

Silniki: 2,0 litra 120 KM, 1,9 dCi 82 KM, 100 KM, 130 KM

niezawodność
5.0
komfort
4.7
ekonomia
4.7
wrażenia z jazdy
5.0
Średnia ocen
4.8

Inne modele marki Nissan:

Almera, GT-R, Juke, Murano, Navara, Note, Pathfinder, Primastar, Qashqai, Tiida, X-Trail,

Foto Moto

  Opinie (3)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.