Nissan Qashqai (produkowany od 2007)

Stworzony do ruchu miejskiego

QASHQAI nie tylko wygląda jak rasowy mieszczuch, ale również tak samo się zachowuje. Zastosowane w nim inteligentne i funkcjonalne rozwiązania pozwalają wygodnie i z łatwością przemieszczać się po ulicach.


TECHNOLOGIA
- Radio z Bluetooth™-Nie tylko muzyka: QASHQAI we wszystkich wersjach został standardowo wyposażony w system audio przygotowany do połączenia z telefonem za pomocą interfejsu Bluetooth™. Całym systemem steruje się za pomocą przycisków umieszczonych na kierownicy. Podczas telefonowania lub zwiększania głośności, telefon może bezpiecznie spoczywać w torebce lub w kieszeni, a dłonie na kierownicy.
- Dwustrefowa, automatyczna klimatyzacja-Wystarczy nacisnąć przycisk klimatyzacji (stanowiącej wyposażenie standardowe wszystkich wersji), a powietrze szybko i cicho schłodzi całe wnętrze. Włączenie dwustrefowej klimatyzacji (dostępnej w wyższych wersjach wyposażenia) sprawia, że temperatura z przodu kabiny jest automatycznie utrzymywana na pożądanym poziomie, niezależnie od tyłu. Zapomnij o upale!
- Trójwymiarowy system nawigacji i kamera cofania-Dzięki zaawansowanemu systemowi nawigacji QASHQAI (dostępny jako opcja), obejmującemu 26 krajów, kierowca zawsze wie, dokąd jedzie. System wyświetla równocześnie mapę/trójwymiarowy obraz drogi oraz różne wersje trasy na dużym, 7” kolorowym wyświetlaczu LCD, który przełącza się na widok z kamery cofania po włączeniu biegu wstecznego. Powiedz słowo, a system rozpoznawania mowy zrobi resztę – w 7 językach. System obejmuje odtwarzacz z 6-płytową zmieniarką płyt CD i możliwością odtwarzania plików MP3 – muzyka może podróżować razem z Tobą.

RADOSC Z JAZDY
- Panoramiczny, szklany dach-Panoramiczny, szklany dach dostępny w wyższych wersjach wyposażenia QASHQAI wpuszcza światło do wnętrza i sprawia, że wygląda ono jeszcze bardziej przestronnie. Przyciemniane szyby zapewniają maksimum komfortu, wraz z elektryczną żaluzją przeciwsłoneczną, którą otworzysz i zamkniesz jednym dotknięciem.
- Wysoka pozycja za kierownicą-Wysoka pozycja za kierownicą w QASHQAI pozwala kierowcy widzieć wszystko, co znajduje się przed nim. Przygotuj się na to.
- Podróżowanie bez stresu-Życie w mieście nie musi być stresujące. Z QASHQAI prowadzenie samochodu staje się prostsze dzięki tempomatowi, czujnikowi parkowania wstecznego, wycieraczkom z czujnikiem deszczu i automatycznie włączanym światłom (dostępnym w niektórych wersjach wyposażenia). Kierowca może skoncentrować się na prowadzeniu, a QASHQAI zajmie się resztą.

WNETRZE
- Kabina jak kokpit samolotu-Stylizowana na kokpit samolotu kabina QASHQAI daje kierowcy wrażenie prowadzenia samochodu sportowego. Z kolei pasażerowie mają odczucie jazdy dopracowanym, komfortowym i przestronnym pojazdem.
- Relaks i przestronność-Wysoka konsola środkowa w QASHQAI stwarza prywatną przestrzeń dla kierowcy, który ma wszystkie przyciski w zasięgu ręki. Szklany dach potęguje wrażenie przestronności, a siedzenia są wygodne i zapewniają optymalne podparcie.
- Twoja przestrzeń-W QASHQAI funkcjonalność kokpitu kierowcy zapewnia przyjemność i łatwość jazdy, pozwalając na pełną koncentrację na drodze. Łatwo dostępne przyciski sterujące zostały ergonomicznie rozmieszczone w wysokiej konsoli środkowej.

WYGLAD ZEWNETRZNY
- Niepowtarzalne wzornictwo-QASHQAI to inny wymiar elegancji. Muskularna sylwetka, wypukłe nadkola i opadająca linia dachu nadają mu elegancki, a zarazem dynamiczny styl. To budzi respekt nawet na najtrudniejszych do pokonania ulicach.
- Prawdziwy crossover- QASHQAI łączy możliwości napędu 4x4 z ułatwiającą życie w mieście zwrotnością. Wysoki prześwit pozwala na łatwe pokonywanie nierówności i przeszkód, a systemy ALL-MODE 4x4® i ESP zapewniają doskonałą przyczepność i prowadzenie. Jednocześnie QASHQAI jest elegancki i zwinny jak kompaktowy hatchback – idealny na podbój wszystkich miejskich zakamarków.

SILNIKI
- Wydajne silniki benzynowe-Lekki, aluminiowy silnik benzynowy: Ekonomiczny i wydajny silnik o pojemności 1,6 l i mocy 115 KM, napęd na jedną oś i 5-biegowa manualna skrzynia biegów. Zupełnie nowy silnik o pojemności 2,0 l i mocy 140 KM dostępny z 6-biegową skrzynią biegów lub łatwą w obsłudze przekładnią CVT oraz napędem na 2 lub 4 koła. Charakteryzuje się wysoką kulturą pracy i mnóstwem mocy na każdym biegu.
- Silniki wysokoprężne najnowszej generacji-Silniki wysokoprężne dCi: Wysokowydajny silnik dCi o pojemności 1,5 l i mocy 106 KM, napęd na 2 koła i 6-biegowa skrzynia biegów. Oszczędność i niski poziom emisji dwutlenku węgla. Żądny przygód? Doskonały silnik dCi o pojemności 2,0 l i mocy 150 KM jest dostępny z napędem na 4 koła, automatyczną lub ręczną skrzynią biegów. Maksymalny moment obrotowy na poziomie 320 Nm sprawia, że samochód natychmiast reaguje na naciśnięcie pedału gazu.

PROWADZENIE I HAMOWANIE
- System ALL-MODE 4x4®-Błoto, deszcz lub śnieg – nieważne; dostępny w QASHQAI elektroniczny system ALL MODE 4x4® zapewnia maksymalną przyczepność pojazdu i umożliwia natychmiastową reakcję w razie potrzeby. Niezależnie od warunków pogodowych i stanu nawierzchni, jeśli będzie to konieczne, system napędu na 4 koła włączy się automatycznie.
- Wielowahaczowe tylne zawieszenie typu multi-link-Niezależne tylne wielowahaczowe zawieszenie typu multi-link pozwala zarówno na bezpieczne pokonywanie zakrętów, jak również zapewnia stabilność przy dużych prędkościach oraz tłumienie nierówności.
- Elektroniczne wspomaganie kierownicy-Elektroniczne wspomaganie układu kierowniczego, którego działanie jest zależne od prędkości samochodu sprawia, że QASHQAI reaguje wyjątkowo sprawnie na polecenia kierowcy. Można z łatwością prześlizgnąć się obok przeszkód, zaparkowanych samochodów i dziur – właściwie wszystkiego, co można napotkać w mieście.

BEZPIECZNESTWO PASYWNE
- 6 poduszek powietrznych i aktywne zagłówki-Każdy model QASHQAI posiada sześć poduszek powietrznych w standardzie. W przypadku uderzenia z tyłu – aktywne zagłówki zamocowane na przednim siedzeniu przesuwają się do przodu w celu zmniejszenia ryzyka urazu kręgosłupa szyjnego spowodowanego szarpnięciem.
- Wyłącznik poduszki powietrznej pasażera-QASHQAI jest przygotowany na wszystko... nawet na dzieci. W przypadku umieszczenia fotelika dziecięcego na przednim siedzeniu można odłączyć poduszkę powietrzną pasażera.

BEZPIECZENSTWO AKTYWNE
- ESP 8 generacji-QASHQAI został wyposażony w elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESP) najnowszej generacji, aby utrzymywać samochód na obranym kursie. W przypadku utraty przyczepności na zakręcie, system ESP hamuje każde koło z osobna i zwalnia pedał gazu przywracając właściwy tor jazdy. Działanie systemu jest ledwie wyczuwalne, jednak w trudnych warunkach drogowych kierowca z pewnością doceni jego zalety.
- Doskonałe hamulce-QASHQAI hamuje równie sprawnie jak jeździ. System przeciwblokujący ABS jest wspomagany przez układ HFC (hydrauliczny układ kompensacji utraty skuteczności hamulców), który zwiększa ciśnienie w celu zapewnienia działania systemu ABS na wszystkie koła. Elektroniczny system rozdziału siły hamowania EBD automatycznie reguluje ciśnienie między przednimi i tylnymi hamulcami, aby uzyskać optymalną siłę hamowania. Z kolei system kontroli hamowania na zakrętach CBC współpracuje z elektronicznym systemem stabilizacji toru jazdy QASHQAI w celu zwiększenia stabilności przy hamowaniu na zakrętach.
- System kontroli trakcji -System kontroli trakcji QASHQAI ogranicza poślizg opon na śliskiej nawierzchni. Gdy system wyczuje, że jedno koło obraca się szybciej niż pozostałe, automatycznie hamuje to koło, zmniejszając jego prędkość i poślizg.

Dane techniczne:

Silniki: 1,6 l i mocy 115 KM, 2,0 l i mocy 140 KM, 1.5l (106 KM)

Inne modele marki Nissan:

Almera, GT-R, Juke, Murano, Navara, Note, Pathfinder, Primastar, Qashqai, Tiida, X-Trail,

Foto Moto

  Opinie

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij