• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Nowe odcinki dróg do i z Trójmiasta jeszcze w czerwcu

ms
20 maja 2022, godz. 07:00 
Opinie (282)
30-kilometrowy odcinek trasy Kaszubskiej zostanie udostępniony kierowcom w czerwcu. 30-kilometrowy odcinek trasy Kaszubskiej zostanie udostępniony kierowcom w czerwcu.

Jeszcze w czerwcu drogowcy udostępnią kierowcom kilka ważnych dróg, które ułatwią podróżowanie po kraju kierowcom z Trójmiasta.S5: Łatwiej do Bydgoszczy i PoznaniaPod koniec czerwca drogowcy udostępnią kierowcom dwa odcinki drogi ekspresowej S5. Dzięki nim w wakacje będzie łatwiej dostać się z Trójmiasta do Bydgoszczy i dalej do Poznania. Pierwszy to ponad 23 kilometry z Nowych Marz (węzeł na autostradzie A1) do Świecia, drugi to 22 kilometry ze Świecia do węzła Bydgoszcz Północ.

Montaż ekranów dźwiękochłonnych na trasie S5 w Zbrachlinie, w okolicy Bydgoszczy. Montaż ekranów dźwiękochłonnych na trasie S5 w Zbrachlinie, w okolicy Bydgoszczy.

W dalszą podróż po Polsce wybierasz się najczęściej:

Nie będzie to jednak jeszcze zakończenie prac na tych odcinkach, tylko udostępnienie przejezdności. Finał robót zaplanowano na sierpień.

S6: Trasa Kaszubska do StrzebielinaW czerwcu kierowcom zostanie udostępniony 30-kilometrowy odcinek Trasy Kaszubskiej z Wielkiego Kacka do Strzebielina. W sierpniu - kolejne 10 km do Bożegopola Wielkiego. Dzięki temu będzie można podróżować w kierunku Słupska, Koszalina i Szczecina, z pominięciem Małego Trójmiasta Kaszubskiego.

Trasa Kaszubska: postęp prac i najważniejsze informacje


30-kilometrowy odcinek Trasy Kaszubskiej zostanie udostępniony kierowcom w czerwcu, a 10-kilometrowy - w sierpniu. 30-kilometrowy odcinek Trasy Kaszubskiej zostanie udostępniony kierowcom w czerwcu, a 10-kilometrowy - w sierpniu.

S7: szybciej do WarszawyTakże w czerwcu drogowcy udostępnią kierowcom dwa odcinki trasy S7 do Warszawy. Patrząc od strony Trójmiasta będą to kolejno 14-kilometrowy odcinek Napierki-Mława, a następnie także 14-kilometrowy odcinek Pieńki-Płońsk. Dzięki temu trasa z Gdańska do Płońska zyska już swój ostateczny kształt. Ostatni odcinek Płońsk-Warszawa powstanie dopiero za trzy lata - w 2025 r.

Prace przy miejscu obsługi podróżnych Dłużniewo, na mazowieckim odcinku trasy S7 Płonsk-Pieńki. Prace przy miejscu obsługi podróżnych Dłużniewo, na mazowieckim odcinku trasy S7 Płonsk-Pieńki.

A1: koniec utrudnień na wysokości ŁodziPod koniec czerwca, a więc tuż przed rozpoczęciem wakacyjnych wyjazdów, oddana do użytku ma zostać zachodnia obwodnica Łodzi. Chodzi o ponad 12-kilometrowy odcinek Łódź Lublinek-Aleksandrów Łódzki. Z punktu widzenia kierowców z Trójmiasta ten odcinek nie jest jednak aż tak kluczowy.

Humusowanie rowu znajdującego się przy odcinku autostrady A1 między Tuszynem i Częstochową. Humusowanie rowu znajdującego się przy odcinku autostrady A1 między Tuszynem i Częstochową.
natomiast w ciągu najbliższych tygodni zdjęte zostanie ograniczenie prędkości z fragmentu autostrady A1 pomiędzy Tuszynem i Częstochową. Obecnie kierowcy korzystają tam co prawda z trzech pasów w obie strony, ale wciąż obowiązuje ograniczenie do 100 km/h. Zmiana nie obejmie 24-kilometrowego odcinka z Piotrkowa Trybunalskiego do Kamieńska. Prace na nim potrwają jeszcze do drugiej połowy roku.

Przypominamy:

Na pomorskim odcinku A1 trwa remont 8 kilometrów jezdni

ms

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (282)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Baltic Moto Show 2022

zlot, pokaz

Street Meeting Poland 2022

zlot

Freestyle Heroes Gdańsk 2022

pokaz

Sprawdź się

Sprawdź się

Kto był gościem specjalnym podczas gdyńskiej edycji Verva Street Racing w 2019 roku?

 

Najczęściej czytane