Wiadomości

stat

Od poniedziałku zwężenie na ul. Wielkopolskiej w Gdańsku

Najnowszy artukuł na ten temat

Kierowcy narzekają na asfaltowe garby na ul. Elbląskiej

Ul. Wielkopolska w Gdańsku zostanie przebudowana.
Ul. Wielkopolska w Gdańsku zostanie przebudowana. fot. gdansk.ukosne.pl

W poniedziałek, 2 grudnia, rozpocznie się przebudowa ul. Wielkopolskiej w Gdańsku. W związku z tym na dwa miesiące zawężony zostanie ok. 200-metrowy pas jezdni tej trasy w kierunku skrzyżowania z ul. Ofiar Grudnia 70ul. Łuczniczą.Ile czasu dziennie średnio spędzasz w korkach?

ponad dwie godziny 24%
od godziny do dwóch godzin 32%
poniżej godziny 23%
praktycznie w ogóle 21%
zakończona Łącznie głosów: 1033
Ulica Wielkopolska jest jedną z głównych ulic na Łostowicach. Kierowcy wybierają tę trasę, aby dostać się do obwodnicy i jednocześnie ominąć korki na remontowanej obecnie ul. Świętokrzyskiej. Od poniedziałku jednak również i na Wielkopolskiej mogą pojawić się utrudnienia - kierowcy więc powinni uzbroić się w cierpliwość.

- Zakres prac na tym etapie zakłada przeprowadzenie niwelacji terenu, a także wykonanie sieci wodno-kanalizacyjnej oraz kanalizacji sanitarnej, a także wybudowanie chodnika i ścieżki rowerowej po prawej stronie ul. Wielkopolskiej w relacji do skrzyżowania ul. Ofiar Grudnia 70 i ul. Łuczniczej - wylicza Magdalena Kiljan z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
Pierwszy etap robót odbywał się będzie głównie na poboczu i wiązał się będzie z miejscowym zawężeniem pasa jezdni ul. Wielkopolskiej w kierunku skrzyżowania z ul. Ofiar Grudnia 70 i ul. Łuczniczą.
Pierwszy etap robót odbywał się będzie głównie na poboczu i wiązał się będzie z miejscowym zawężeniem pasa jezdni ul. Wielkopolskiej w kierunku skrzyżowania z ul. Ofiar Grudnia 70 i ul. Łuczniczą. graf. trojmiasto.pl
Ze względu na prowadzone roboty drogowe jezdnia na wysokości powstającej inwestycji mieszkaniowej będzie miejscowo zawężona. Utrudnienia w ruchu - według zapowiedzi - potrwać mają około dwóch miesięcy. W dużej mierze na wpływ na to będą mieć jednak warunki atmosferyczne.

Poszerzenie jezdni i dodatkowy pas skrętu w lewoKolejny etap przebudowy ul. Wielkopolskiej, który będzie realizowany w 2020 roku, obejmuje poszerzenie jezdni i wybudowanie dodatkowego pasa do skrętu w lewo (w relacji do skrzyżowania z ul. Darżlubską).

- Wykonane zostaną również wyspy kanalizujące ruch oraz zjazd z drogi na teren osiedla mieszkaniowego. Przebudowa zakłada także wykonanie nowych nasadzeń zieleni - podsumowuje Magdalena Kiljan.

Opinie (148) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Literka M to symbol sportowych aut marki: