Opel Adam (produkowany od 2013)

Wraz z całkowicie nowym pojazdem Adam, firma Opel po raz pierwszy wprowadza na rynek mały elegancki samochód miejski, a tym samym toruje swojej marce drogę do rozwoju w modnym segmencie A.
Opel Adam łączy w sobie śmiałą stylistykę i niemal nieograniczone możliwości w zakresie zaspokajania indywidualnych potrzeb użytkowników, dzięki czemu każdy egzemplarz jest zupełnie wyjątkowy.

\\\\\\\"Niemal nieograniczone\\\\\\\" możliwości
Adam łamie wszelkie standardowe zasady dotyczące wyposażenia samochodu. Zamiast dobrze znanych schematów klienci mogą wybierać spośród trzech różnych zindywidualizowanych wersji: Jam jest niekonwencjonalna, modna i kolorowa; Glam oferuje elegancki, wyrafinowany i finezyjny styl; a Slam pasuje do osób o sportowym i energicznym usposobieniu.

Te trzy wersje to doskonały punkt wyjścia do tworzenia praktycznie nieograniczonej liczby kombinacji w celu dostosowania pojazdu do indywidualnych potrzeb. Opel oferuje w tym zakresie szeroki wybór kolorów nadwozia, trzy kolory dachu, różne kolory wnętrza i rodzaje wystroju, w tym wykończenie dachu diodami LED (typu „rozgwieżdżone niebo”), oraz inne wyróżniające się i oryginalne elementy stylistyczne.

Mówi Mark Adams, wiceprezes firmy Opel ds. projektów: \\\\\\\"Żadnego innego samochodu w tym segmencie nie można w tak dużym stopniu dostosować do własnych upodobań, jak modelu Adam. Oferujemy bowiem niemal nieograniczone możliwości kombinacji kolorów nadwozia/wnętrza, materiałów i zestawów. To mało prawdopodobne, aby klienci spotkali na swojej drodze egzemplarz wyglądający tak jak ich pojazd\\\\\\\".

Śmiała stylistyka nadwozia
Model Adam wprowadza do segmentu A docenianą już filozofię projektowania firmy Opel, polegającą na „łączeniu artystycznego kunsztu z niemiecką precyzją”. Adam w przeciwieństwie do pojazdów firm konkurencyjnych opiera się tendencji nadawania pojazdom nowoczesnego i śmiałego wyglądu z jednoczesnym stylistycznym nawiązaniem do przeszłości.

Charakterystyczny i oryginalny „płynący” dach został wizualnie odłączony od reszty nadwozia, co zapewnia doskonałe połączenie dwóch kolorów.

Tabliczka z nazwą modelu jest inaczej niż w większości samochodów umieszczona na końcu chromowanych listew podokiennych na tylnym słupku, dzięki czemu pojazd prezentuje się jeszcze bardziej wyjątkowo. Szeroka osłona chłodnicy zawiera nową chromowaną listwę w kształcie skrzydła, z emblematem firmy Opel (podobnie jak w nowej wersji modelu Astra).

Po bokach umieszczono detale projektowe takie jak elementy o kształcie ostrza w dolnej części drzwi oraz przetłoczenia w kształcie fali uderzeniowej wokół klamek drzwi, znane z modelu Astra GTC.

Zespół świateł przednich w kształcie skrzydeł obejmuje typowe dla pojazdów firmy Opel światła do jazdy dziennej (DRL). Po raz pierwszy w pojeździe z segmentu A światła przednie i tylne są dostępne w najnowocześniejszej oszczędnej technologii LED.

Wnętrze zawiera wszystko to, co sugeruje ekskluzywny wygląd zewnętrzny: stylowy i unikatowy klimat na zadziwiająco przestrzennej jak na tak mały samochód powierzchni. Dzięki harmonijnie wyrzeźbionym elementom i eleganckim łagodnym liniom (podobnie jak w modelach Astra, Meriva i Insignia) Adam pod każdym względem spełnia obietnicę złożoną przez markę Opel.

Okrągłe przyrządy typu zegarowego oraz chromowane przełączniki dodają pojazdowi szczyptę sportowej nutki.

Podłącz ekskluzywny sprzęt, w tym smartfony
Adam to pierwszy samochód z całkowicie nowym system informacyjno-rozrywkowym firmy Opel, który nie tylko obsługuje smartfony, ale również zwiększa ich możliwości, a tym samym zapewnia jeszcze więcej w porównaniu z konwencjonalnym systemem wygody i elastyczności. Nowy system wyróżnia się na tle innych pojazdów z segmentu A, ponieważ obsługuje nie tylko smartfony firmy Apple, ale również urządzenia z systemem operacyjnym Android.

Nowy system informacyjno-rozrywkowy umożliwia łatwy dostęp do treści zawartych w smartfonie (w tym również aplikacji internetowych, np. nawigacji GPS). System pobiera materiały z urządzenia przenośnego i wyświetla je na kolorowym siedmiocalowym (17,78 cm) ekranie dotykowym o wysokiej rozdzielczości, który zapewnia również szybki i intuicyjny dostęp do różnych przyjaznych użytkownikowi funkcji sterujących za pomocą pięciu łatwych w obsłudze menu.

Ponadto, dzięki technologii Bluetooth i USB w samochodzie można podłączyć nowe źródła plików multimedialnych takie jak odtwarzacze MP3, iPod oraz tablety. Adam jest wyposażony także w gniazdo do podłączania urządzeń nieobsługujących technologii USB lub Bluetooth.

Podczas postoju samochodu użytkownicy mogą oglądać filmy lub pokazy zdjęć.

Ekskluzywne, zaawansowane technologie, po raz pierwszy w segmencie A
Adam wprowadza do swojego segmentu wiele ekskluzywnych i innowacyjnych technologii, które zwykle można spotkać tylko w pojazdach wyższej klasy. Po raz pierwszy w segmencie A zastosowano zaawansowaną funkcję asystenta parkowania drugiej generacji (Advanced Park Assist; APA II), która debiutuje na rynku razem z modelem Adam.

Kierowca włącza system przyciskiem na tablicy rozdzielczej, po czym otrzymuje stosowną informację, kiedy znajdzie się w pobliżu miejsca odpowiedniego do zaparkowania pojazdu. Następnie system automatycznie obsługuje kierownicę i bezpiecznie ustawia samochód na miejscu parkingowym, a kierowca musi tylko obsługiwać hamulec, sprzęgło i biegi. System jest oferowany wraz z układem ostrzegającym o przeszkodach w martwym polu (Side Blind Spot Alert; SBSA), który również korzysta z czujników ultradźwiękowych.

Nowością w tym segmencie pojazdów jest ponadto podgrzewane koło kierownicy; to kolejny ekskluzywny element kabiny.

Inne modele marki Opel:

Adam, Agila, Ampera, Antara, Astra, Calibra, Cascada, GT, Insignia , Meriva, Signum, Tigra, Vectra,

Foto Moto

  Opinie

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij