Opel Ampera (produkowany od 2012) (2 opinie)

Elektryczna mobilność bez wyrzeczeń.

Ampera to rewolucyjny samochód elektryczny, który może być użytkowany na co dzień dzięki układowi napędowemu o zwiększonym zasięgu. Zasada jego działania jest bardzo prosta. W trybie elektrycznym litowo-jonowe akumulatory mogą zasilać silnik na dystansie od 40 do 80 km, co pokrywa się z przeciętną odległością pokonywaną przez europejskich kierowców każdego dnia. Gdy poziom naładowania akumulatorów zbliża się do ustalonego minimum, układ napędowy płynnie przechodzi w tryb zwiększonego zasięgu uruchamiając generator, co pozwala pokonać łącznie około 500 km. Przez cały czas koła samochodu napędzane są przez silnik elektryczny.

Łatwa w ładowaniu, ekologiczna i tania w eksploatacji.

Na zasilaniu akumulatorowym Ampera nie emituje do atmosfery żadnych spalin, a potem generator spalinowy wytwarza mniej niż 27g CO₂/km. Po podłączeniu do stacji ładowania samochód może być naładowany nawet w ciągu 4 godzin. Elektryczna jazda jest bardzo efektywna kosztowo. Przejechanie jednego kilometra Oplem Amperą kosztuje tylko jedną piątą pokonania tej samej odległości typowym samochodem z silnikiem spalinowym.

Radość jazdy.

Będziesz zaskoczony, jaką przyjemność sprawia jazda samochodem elektrycznym. Prawie bezgłośna jednostka elektryczna dostarcza 370 Nm stałego momentu obrotowego oraz moc 111 kW/150 KM, co pozwala rozpędzić Amperę do 161 km/h. Wtedy generator spalinowy pracuje z prędkością obrotową 3000-4000 obr./min.

Najwyższy komfort, wysokie bezpieczeństwo i porywająca stylistyka.

Ampera zapewnia przestrzeń, komfort i praktyczne rozwiązania typowe dla wygodnego, współczesnego czteromiejscowego samochodu pięciodrzwiowego z bagażnikiem o pojemności ponad 300 litrów. Najwyższe standardy bezpieczeństwa Ampery zostały potwierdzone oceną pięciu gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Dynamiczna, a nawet agresywna linia nadwozia Ampery, przypominająca samochody koncepcyjne, ma swoje funkcjonalne uzasadnienie – aerodynamiczny kształt oznacza obniżenie oporów powietrza, co w efekcie wydłuża zasięg pojazdu i ogranicza uciążliwość dla środowiska

Dane techniczne:

Silnik: elektryczny 111 kW/150 KM

Inne modele marki Opel:

Adam, Agila, Ampera, Antara, Astra, Calibra, Cascada, GT, Insignia , Meriva, Signum, Tigra, Vectra,

Foto Moto

  Opinie (2)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.