• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Osobowym audi utknął w lesie. Celem był punkt widokowy?

mJ
29 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (172)
Audi utknęło w lesie. Kierowcy grozi do 500 zł mandatu. Audi utknęło w lesie. Kierowcy grozi do 500 zł mandatu.

Jeden z gdańskich kierowców prawdopodobnie chciał odwiedzić punkt widokowy w OliwieMapka, dojeżdżając do niego... autem - tak wynika z relacji rowerzysty, który natknął się na unieruchomiony pojazd w lesie. Problem w tym, że do punktu nie prowadzi żadna droga przeznaczona dla samochodów. To raczej typowa leśna ścieżka, która szczególnie jesienią bywa wymagająca dla pieszych czy rowerzystów. Jak nietrudno się domyślić - audi w walce z błotem poległo.Czy kiedykolwiek musiałe(a)ś wzywać pomoc do zakopanego auta?

Punkt widokowy zlokalizowany w Dolinie Radości na Wzgórzu EliMapka to urokliwe miejsce, z którego widać panoramę Oliwy i Zatokę Gdańską. To popularne miejsce dla spacerowiczów i rowerzystów. Jeden z kierowców chciał udowodnić, że także dla aut.

A całkiem poważnie, nie do końca wiadomo, co kierowało kierowcą, który unieruchomił swoje audi w lesie. Niewykluczone, że zrobił to przez pomyłkę. Z relacji świadka wynika jednak, że prawdopodobnie pojazd dotarł do punktu widokowego, a zakopał się dopiero w drodze powrotnej.

Miejsce, w którym utknął pojazd, jest lasem zarządzanym przez Nadleśnictwo Gdańsk, a konkretnie leśnictwo Renuszewo, i stanowi fragment parku krajobrazowego. Trudno stwierdzić, dlaczego kierowca wjechał do lasu i gdzie chciał dojechać - wyjaśnia Łukasz Plonus, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Gdańsk.
Audi utknęło w lesie. Kierowcy grozi do 500 zł mandatu. Audi utknęło w lesie. Kierowcy grozi do 500 zł mandatu.
Do zdarzenia doszło w niedzielę, 27 listopada. Czy za swój wybryk kierowca otrzyma mandat?

Zgłoszenie o samochodzie unieruchomionym w lesie odebraliśmy w poniedziałek. Porzucone auta to nierzadki widok w lesie, podobnie jak opony czy elektrośmieci. Tego typu obiekty są ogromnym zagrożeniem dla środowiska. Po przybyciu na miejsce służby terenowe stwierdziły, że pojazd został już zabrany. Dzięki zgłoszeniom od spacerujących osób posiadamy dostatecznie wiele informacji, by móc wszcząć postępowanie i ustalić sprawców. Za wjazd do lasu pojazdem silnikowym Straż Leśna może wypisać mandat w wysokości do 500 zł - dodaje.
mJ

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (172)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Moto Safety Day

festyn, spotkanie

Zbieramy na Karetkę

90 - 290 zł
zlot, imprezy i akcje charytatywne

Gdańska Liga Rallycross Modeli RC

30 zł
zawody / wyścigi

Sprawdź się

Sprawdź się

"Bez gwiazdy nie ma jazdy" - to powiedzenie tyczy się której marki?

 

Najczęściej czytane