Wiadomości

stat

Parada Mini i 100-lecie Citroena

Już po raz ósmy fani Mini przejadą ulicami Gdyni.
Już po raz ósmy fani Mini przejadą ulicami Gdyni. fot. Tomek Sarna

W sobotę, 15 czerwca, w godzinach przedpołudniowych, na ulicach Gdyni będzie można spotkać dziesiątki egzemplarzy Mini oraz interesujące modele Citroena. Przed nami dwa bardzo ciekawie zapowiadające się wydarzenia motoryzacyjne - VIII parada Mini oraz 100 lat marki Citroen.Organizatorzy parady Mini szacują, że w ósmej edycji imprezy zobaczymy ponad 100 samochodów. Tradycyjnie, kawalkada wyruszy o godz. 10 spod salonu BMW Mini Zdunek przy ul. Druskiennickiej 1 zobacz na mapie Gdyni w Gdyni w kierunku skweru Kościuszki zobacz na mapie Gdyni.

Około godz. 11 auta zaparkują na Polance Redłowskiej zobacz na mapie Gdyni. Będzie to świetna okazja do przyjrzenia się samochodom z bliska i porobienia zdjęć. Postój nie będzie jednak trwał długo, bo co kilka minut jedna z załóg będzie startowała do drugiej części wydarzenia, czyli rajdu turystycznego po Kaszubach. W godzinach popołudniowych uczestnicy spotkają się na kempingu w Przywidzu, w którym spędzą noc.

Właściciele Mini mogą bez wcześniejszych zapisów dołączyć do parady.

Parada Mini
Parada Mini fot. Tomek Sarna
Drugim sobotnim wydarzeniem będzie 100-lecie Citroena na Pomorzu. To piknik skierowany do fanów francuskiej motoryzacji, bo tak naprawdę w wydarzeniu zobaczymy nie tylko Citroeny, ale również klasyczne i współczesne egzemplarze Renault i Peugeota. Właściciele "francuzów" spotkają się o godz. 9:30 na skwerze Kościuszki zobacz na mapie Gdyni. To stąd ulicami Gdyni przejadą pod Urząd Gminy w Kosakowie (godz. 10:30). Tutaj planowany jest blisko dwugodzinny postój i prezentacja aut.

O godz. 13 auta zameldują się przy salonie Citroen JD Kulej w Rumi, w którym nie zabraknie ciekawych atrakcji, m.in. pokazu aut, projekcji filmów o marce Citroen, prelekcji o wyprawach czy jazd testowych nowymi modelami. Impreza zakończy się o godz. 16. Wstęp jest bezpłatny.

100-lecie Citroena na Pomorzu
100-lecie Citroena na Pomorzu mat. prasowe

Opinie (13) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

4MOTION to napęd na wszystkie koła stosowany przez którego producenta?