Wiadomości

stat

Parada Mini i 100-lecie Citroena

Już po raz ósmy fani Mini przejadą ulicami Gdyni.
Już po raz ósmy fani Mini przejadą ulicami Gdyni. fot. Tomek Sarna

W sobotę, 15 czerwca, w godzinach przedpołudniowych, na ulicach Gdyni będzie można spotkać dziesiątki egzemplarzy Mini oraz interesujące modele Citroena. Przed nami dwa bardzo ciekawie zapowiadające się wydarzenia motoryzacyjne - VIII parada Mini oraz 100 lat marki Citroen.Organizatorzy parady Mini szacują, że w ósmej edycji imprezy zobaczymy ponad 100 samochodów. Tradycyjnie, kawalkada wyruszy o godz. 10 spod salonu BMW Mini Zdunek przy ul. Druskiennickiej 1 zobacz na mapie Gdyni w Gdyni w kierunku skweru Kościuszki zobacz na mapie Gdyni.

Około godz. 11 auta zaparkują na Polance Redłowskiej zobacz na mapie Gdyni. Będzie to świetna okazja do przyjrzenia się samochodom z bliska i porobienia zdjęć. Postój nie będzie jednak trwał długo, bo co kilka minut jedna z załóg będzie startowała do drugiej części wydarzenia, czyli rajdu turystycznego po Kaszubach. W godzinach popołudniowych uczestnicy spotkają się na kempingu w Przywidzu, w którym spędzą noc.

Właściciele Mini mogą bez wcześniejszych zapisów dołączyć do parady.

Parada Mini
Parada Mini fot. Tomek Sarna
Drugim sobotnim wydarzeniem będzie 100-lecie Citroena na Pomorzu. To piknik skierowany do fanów francuskiej motoryzacji, bo tak naprawdę w wydarzeniu zobaczymy nie tylko Citroeny, ale również klasyczne i współczesne egzemplarze Renault i Peugeota. Właściciele "francuzów" spotkają się o godz. 9:30 na skwerze Kościuszki zobacz na mapie Gdyni. To stąd ulicami Gdyni przejadą pod Urząd Gminy w Kosakowie (godz. 10:30). Tutaj planowany jest blisko dwugodzinny postój i prezentacja aut.

O godz. 13 auta zameldują się przy salonie Citroen JD Kulej w Rumi, w którym nie zabraknie ciekawych atrakcji, m.in. pokazu aut, projekcji filmów o marce Citroen, prelekcji o wyprawach czy jazd testowych nowymi modelami. Impreza zakończy się o godz. 16. Wstęp jest bezpłatny.

100-lecie Citroena na Pomorzu
100-lecie Citroena na Pomorzu mat. prasowe

Opinie (13) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

W Polsce limit prędkości na drodze ekspresowej jednojezdniowej wynosi: