Wiadomości

stat

Pasażerowie zostali na przystanku. Przez pomyłkę?

Krótkie autobusy na trasie linii 186 to nowość. ZTM twierdzi, że to jednorazowa pomyłka, która już się nie powtórzy.
Krótkie autobusy na trasie linii 186 to nowość. ZTM twierdzi, że to jednorazowa pomyłka, która już się nie powtórzy. fot. Michał Stąporek/trojmiasto.pl

50 osób spóźniło się do pracy w weekend, ponieważ skrócony autobus nie był w stanie zabrać wszystkich chętnych - skarży się pan Marcin, pracownik rafinerii. - To była pomyłka, która się nie powtórzy i za którą przepraszamy - informuje ZTM Gdańsk.Czy na twoich trasach w komunikacji publicznej w Trójmieście jest ciasno?

nie, niemal zawsze mam miejsce siedzące

7%

bywa, ale w godzinach szczytu to normalne

38%

tak, warunki podróży niemal zawsze są dalekie od komfortowych

55%
Wysłanie na trasę 12-metrowego zamiast 18-metrowego autobusu przegubowego, które kursują w weekend na linii 186, łączącej centrum Gdańska z Górkami Wschodnimi, sprawiło, że wielu pasażerów nie dojechało na czas do pracy.

- Chodzi o sobotni kurs autobusu 186 o godz. 6 spod Dworca Głównego w Gdańsku. Zawsze był to autobus przegubowy, a tym razem przyjechał autobus krótki - relacjonuje nasz czytelnik, pan Marcin. - W efekcie na przystanku przy Locie autobus był już tak nabity, że kierowca nie zatrzymywał się na kolejnych przystankach, bo nie było miejsca dla kolejnych pasażerów.

Autobus za mały? "Analizy temu przeczą"Nasz czytelnik twierdzi, że z rozmowy z obecnym na miejscu pracownikiem nadzoru ruchu wynika, że decyzja o skróceniu długości autobusów na tej trasie wynika z analiz liczby pasażerów podróżujących tą trasą. Rzekomo jest ich niewielu, więc uznano, że krótkie autobusy wystarczą.

- To niezrozumiała decyzja, ponieważ liczba pracowników na trasie tego autobusu rośnie. Przed rafinerią niedawno otwarto kolejne magazyny, w których ludzie pracują w sobotę. Za rafinerią kończy się budowa kolejnych magazynów. Pasażerów będzie coraz więcej - przekonuje nasz czytelnik.
ZTM przyznaje, że taka sytuacja miała miejsce, ale zapewnia, że to był jednorazowy incydent, wynikający z pomyłki przewoźnika.

ZTM: To pomyłka, przepraszamy- Linia 186 obsługiwana jest w weekendy autobusami przegubowymi ze względu na duże zainteresowanie i w tej materii nic się nie zmieniło. Operator linii, spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje przyznała, że tego dnia z zajezdni, zamiast długiego omyłkowo wypuściła do obsługi linii 186 krótki autobus, za co serdecznie przeprasza i zapewnia, iż dołoży starań, aby podobna sytuacja nie miała więcej miejsca - informuje Zygmunt Gołąb, rzecznik prasowy ZTM Gdańsk.
Przedstawiciele ZTM odcinają się także od informacji, jakiej pasażerom miał udzielić pracownik nadzoru ruchu.

- Nie był to ani pracownik Zespołu Utrzymania Ruchu GAiT, ani pracownik firmy BP Tour [innego gdańskiego prewoźnika - dop. red.], ani tym bardziej żaden z pracowników Centrali Ruchu ZTM w Gdańsku - zapewnia Zygmunt Gołąb.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (190)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.