• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pędziła 114 km/h przez Sopot. Straciła "prawko"

mJ
5 czerwca 2024, godz. 09:40 
Opinie (150)
Sopoccy policjanci zatrzymali do kontroli kobietę, która jechała z prędkością 114 km/h przez miasto. Sopoccy policjanci zatrzymali do kontroli kobietę, która jechała z prędkością 114 km/h przez miasto.

Sopocka drogówka zatrzymała do kontroli drogowej kobietę w mercedesie, która pędziła przez miasto z prędkością... 114 km/h. 36-latka została ukarana wysokim mandatem i straciła prawo jazdy na trzy miesiące.Z jaką największą prędkością jechałe(a)ś na ograniczeniu do 50 km/h?

Do zatrzymania kobiety doszło 4 czerwca ok. godz. 19. Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej auto, które jechało al. NiepodległościMapka z prędkością 114 km/h. Zaznaczmy, że dozwolona prędkość w tym miejscu wynosi 50 km/h. Za kierownicą mercedesa siedziała 36-letnia mieszkanka Sopotu.

Funkcjonariusze elektronicznie zatrzymali jej prawo jazdy i za popełnione wykroczenie ukarali mandatem karnym w wysokości 2 tys. zł oraz 15 punktami karnymi. Zgodnie z przepisami sopocianka straci też uprawnienia do kierowania na trzy miesiące.Apelujemy o ostrożność na drodze. Pamiętajmy, że każde niebezpieczne zachowanie za kierownicą może nieść za sobą poważne konsekwencje. Najważniejsze jest, abyśmy bezpiecznie dotarli do celu, ale aby tak się stało, ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, wzajemna uprzejmość na drodze i brak brawury. Od początku 2024 r. funkcjonariusze drogówki zatrzymali prawa jazdy 31 kierowcom, którzy w sposób rażący, tj. o ponad 50 km/h, przekroczyli dopuszczalną prędkość na ulicach Sopotu - apeluje podkom. Lucyna Rekowska z sopockiej policji.
Warto pamiętać, że jeżeli osoba, której zatrzymano dokument prawa jazdy, w okresie trzech miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów - czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do sześciu miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

mJ

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (150)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Wydarzenia

88. urodziny Automobilklubu Morskiego

wystawa, zlot

Street Show 2024

79 - 99 zł
widowisko / show, zlot

Trójmiejski Grill Motocyklowy Moto-Zone

w plenerze

Sprawdź się

Sprawdź się

ODTJ Autodrom Pomorze zlokalizowany jest w:

 

Najczęściej czytane