Peugeot 5008 (produkowany od 2010) (2 opinie)

Prezentując model 5008 Peugeot proponuje nową interpretację kompaktowego monospace’a. Ten nowy samochód, świetny w prowadzeniu, oferuje dopracowane technologie w trosce o komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Po modelu 308 SW i crossoverze 3008, model 5008 o długości 4,53 m i wysokości 1,64 m, w sposób naturalny uzupełnia ofertę Peugeot w segmencie M1. Nowy monspace - kompaktowy 5 / 7 miejscowy - wzmacnia obecność Peugeot w segmencie wysokich, przestrzennych pojazdów rodzinnych. To już kolejna, druga ofensywa Peugeot w segmencie aut segmentu M1.

Wygląd zewnętrzny modelu 5008 wyróżnia się harmonijną i ciekawie wyprofilowaną linią.

Jego aerodynamiczna sylwetka (Cx = 0,29 i Scx = 0,77) przypomina… pociągi TGV. Sugeruje płynność ruchu i pierwszorzędne możliwości jezdne.

Przód, z profilowanymi reflektorami i bardzo nachyloną maską, bezpośrednio przedłużoną zaczynającą się na wysokości osi przedniego koła szeroką przednią szybą, wydaje się stworzony do jak najskuteczniejszego „prucia” powietrza.

Tę emanującą z modelu 5008 naturalną opływowość sylwetki podkreślają zdobiące zespół obudowy wlotu powietrza chromowane elementy, przydające jej szyku i elegancji.

Wydłużona linia boków wzmacnia bijące z samochodu wrażenie ciągłego ruchu, natomiast górny pas nadwozia stwarza poczucie bezpieczeństwa.

Duża przeszklona powierzchnia zdaje się otaczać cały samochód bez żadnych przerw, co wynika zwłaszcza ze specyficznego kroju dużej nieruchomej tylnej bocznej szybki, stapiającej się z tylną szybą. To gwarancja wnętrza jasnego i przyjemnego dla wszystkich, również dla pasażerów z tyłu, którzy w wysokim stopniu skorzystają ze światła przenikającego przez obszerny szklany panoramiczny dach.

Obserwacja profilu pozwala odkryć także elegancką linię stylu, biegnącą od tylnych drzwi, wzmocnioną na błotniku i kończącą się w tylnej części modelu 5008.

Ten zastrzyk energii wnosi dodatkowy dynamiczny akcent po bokach i dodaje charakteru pokrywie bagażnika modelu 5008.

Tylne światła, ze względu na specyficzny, typowy kształt, ale też technologię światłowodową, są wizualną sygnaturą samochodu. Tylny blok samochodu sprawia wrażenie czystości stylu, siły i wysokiego statusu. Linia pokrywy bagażnika pozwala domyślać się, że dostęp do niego jest bardzo łatwy, co stanowi podstawową zaletę samochodu rodzinnego.

Model 5008 tworzy nowe punkty odniesienia w dziedzinie bezpieczeństwa i komfortu jazdy, wprowadzając do segmentu kompaktowych monospace’ów niespotykane dotąd, nowatorskie technologie.

• Czytnik Head Up (Head Up Display) jest urządzeniem zapożyczonym z cockpitów samolotów myśliwskich ! Umożliwia ono wyświetlanie podstawowych dla bezpiecznego prowadzenia samochodu informacji (prędkość, ogranicznik / regulator prędkości i Alert Bezpiecznej Odległości) na umieszczonej na przedłużeniu kopuły zestawu wskaźników przezroczystej płycie. Kierowca widzi te dane tak, jakby znajdowały się z przodu pojazdu, na poziomie pokrywy silnika, nie musi więc tracić z oczu drogi w celu uzyskania tych informacji. To nowatorskie dla tego poziomu gamy wyposażenie umożliwia rzeczywiste podwyższenie stopnia bezpieczeństwa, jak i komfortu użytkowania.

• Alert Bezpiecznej Odległości jest technologią, która pomaga kierowcy w zachowaniu bezpiecznych odległości. Umieszczony za pasem przednim radar mierzy w sekundach czas dzielący pojazd od pojazdu poprzedzającego i przekazuje informację na wyświetlaczu na wprost oczu. System alertu, konfigurowalny między 0,9 sek. a 2,5 sek. przy pomocy umieszczonych na desce rozdzielczej przełączników, alarmuje kierowcę, jeśli jedzie on za blisko poprzedzającego go pojazdu. Wyposażenie to jest nieintruzyjne, gdyż kierowca nadal panuje nad swoim pojazdem. Urządzenie to, kolejne z niespotykanych dotąd na tym poziomie gamy, jest bardzo skutecznym uzupełnieniem ogranicznika i regulatora prędkości w dziedzinie bezpieczeństwa.

• Snow Motion to inteligentny system antypoślizgowy. Wnosi on do klasycznych systemów antypoślizgowych nową funkcję, umożliwiającą kierowcy skuteczne ruszanie z miejsca i dalszą jazdę na oblodzonych lub zaśnieżonych drogach. To niespotykane dotąd operowanie ASR, który włącza się automatycznie, jest naturalnie jeszcze skuteczniejsze w połączeniu z oponami śnieżnymi.

• Poduszka powietrzna głowy / poduszka kurtynowa rozciągająca się na 3 rzędy foteli proponowana jest do wersji z siedmioma miejscami. Działająca z jednym generatorem, otwiera się równocześnie z bocznymi poduszkami powietrznymi, dla zoptymalizowania bezpieczeństwa pasażerów. Wszystkie rzędy są więc skutecznie chronione.

• Seryjne ESP, 6 poduszek powietrznych, elektryczny automatyczny hamulec postojowy z funkcją ‘Pomocy przy ruszaniu na wzniesieniu’, czujniki zapięcia pasów na wszystkich miejscach, czujnik niskiego ciśnienia w oponach itd. : model 5008 posiada całe spektrum wyposażenia bezpieczeństwa, w trosce o przyjemność i komfort jazdy.

Dane techniczne:

Silniki: 1.6 l VTi 120 KM, 1.6 l THP 156 KM, 1.6 l HDi FAP 110 KM, 2.0 l HDi FAP 150 KM, 2.0 l HDi FAP 163 KM

niezawodność
5.0
komfort
5.0
ekonomia
4.5
wrażenia z jazdy
5.0
Średnia ocen
4.9

Inne modele marki Peugeot:

1007, 107, 206, 207, 208, 3008, 307, 308, 407, 5008, 508, 607, 807, RCZ,

Foto Moto

  Opinie (2)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.