• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pięciu kierowców na podwójnym gazie

mJ
17 kwietnia 2023, godz. 10:45 
Opinie (102)
W weekend gdańscy policjanci zatrzymali pięciu kierowców na podwójnym gazie. Zdjęcie poglądowe. W weekend gdańscy policjanci zatrzymali pięciu kierowców na podwójnym gazie. Zdjęcie poglądowe.

W ten weekend policjanci ruchu drogowego z Gdańska zatrzymali pięciu kierujących, którzy byli pod wpływem alkoholu. Wśród nich była 23-latka, która miała w organizmie prawie 2 promile. Pijana kobieta trafiła w ręce funkcjonariuszy dzięki reakcji świadków.



Czy kiedykolwiek widziałe(a)ś pijanego kierowcę, który prowadził auto?

Piątek: dwóch kierowców BMW



Pierwszy nietrzeźwy został zatrzymany przez gdańskich policjantów w piątek o godz. 7:45 na Trakcie św. Wojciecha. Kierujący samochodem marki BMW został zatrzymany do kontroli drogowej. 43-latek z powiatu nowosądeckiego "wydmuchał" 0,3 promila alkoholu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Tego samego dnia wieczorem, o godz. 21:20, na ul. Marynarki Polskiej mundurowi skontrolowali kolejnego kierowcę BMW. Podczas rozmowy z 62-latkiem policjanci wyczuli zapach alkoholu. Alkomat wykazał, że mieszkaniec Gdańska był pod wpływem ponad 0,5 promila. Mężczyźnie również zatrzymano prawo jazdy.

Sobota: jeden przypadek



W sobotę po godz. 7:30 na ul. Czarny Dwór policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Opel. 36-letni gdańszczanin był pod wpływem ponad 0,4 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a samochód, którym jechał, odholowano na parking strzeżony.

W TYCH SKLEPACH KUPISZ ALKOMAT



Niedziela: ujęcie obywatelskie



W niedzielę około godz. 1:45 funkcjonariusze zostali skierowani przez oficera dyżurnego na ul. Lecha Kaczyńskiego, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu policjanci ustalili, że 19-letni obywatel Ukrainy, jadąc volkswagenem w kierunku ul. Kołobrzeskiej, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Kierujący został zbadany przez mundurowych alkomatem. Badanie wykazało, że mieszkaniec Gdyni był pod wpływem ponad 2 promili. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu, gdzie policjanci poddali go badaniu retrospekcyjnemu na zawartość alkoholu w organizmie. Wyniki trafią do biegłego, który stwierdzi, czy kierujący prowadził pod wpływem alkoholu. Volkswagen, którym jechał mężczyzna, został odholowany na parking strzeżony.



Kilka godzin później gdańscy policjanci zostali skierowani na ul. Starogardzką, na której doszło do ujęcia obywatelskiego kierującej pojazdem. Mundurowi ustalili, że zgłaszający widział, jak kobieta wychodzi chwiejnym krokiem ze stacji paliw, wsiada do samochodu i odjeżdża. Świadek ruszył za kierującą, która jechała od prawej do lewej krawędzi jezdni i na ul. Starogardzkiej udaremnił jej dalszą jazdę. Policjanci na miejscu zbadali 23-letnią kierującą renault alkomatem. Okazało się, że kobieta miała prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkanka powiatu kartuskiego została zatrzymana i przewieziona do komisariatu. Funkcjonariusze poddali ją badaniu retrospekcyjnemu. Próbki trafią do biegłego, który stwierdzi, czy podczas jazdy kobieta była pijana.

Przypomnijmy, że za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień i wysoka grzywna. Kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna, a także utrata uprawnień grozi za spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości.

Za te wykroczenia w kilka sekund stracisz prawo jazdy Za te wykroczenia w kilka sekund stracisz prawo jazdy
mJ

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (102)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Przejazd historycznego pociągu z lat 70-tych

30 - 260 zł
spotkanie

Sprawdź się

Sprawdź się

Ile obecnie wynosi limit punktów karnych dla doświadczonego kierowcy?

 

Najczęściej czytane