Wiadomości

Piękna pogoda wydłuża zamknięcie ul. Piwnej

Najnowszy artukuł na ten temat

Po naszym artykule posypały się mandaty na deptaku na Tkackiej

Jeszcze przez tydzień na ul. Piwną w Gdańsku nie wjadą samochody.
Jeszcze przez tydzień na ul. Piwną w Gdańsku nie wjadą samochody. fot. Pawel Marcinko/KFP

Kierowcy dłużej niż zwykle nie będą mogli wjeżdżać na ul. Piwną w centrum Gdańska w tym roku. Z powodu pięknej pogody i dużej liczby turystów droga w centrum będzie dłużej dostępna wyłącznie dla pieszych.Jak co roku - 2 czerwca zamknięta została częściowo dla ruchu samochodowego ul. Piwna zobacz na mapie Gdańska w centrum Gdańska. Od tego czasu - samochody mogą poruszać się nią tylko w godzinach 2-10, w pozostałym czasie służy jako deptak pieszy.

- Oznakowanie zakazujące wjazdu pojazdów miało pozostać na ulicy do 16 września. W związku jednak z utrzymującą się dobrą pogodą, sporą ilością turystów w Gdańsku oraz licznymi głosami mieszkańców i restauratorów, których lokale rozmieszczone są wzdłuż ul. Piwnej, zdecydowaliśmy się na przedłużenie zamknięcia ul. Piwnej dla ruchu pojazdów co najmniej do niedzieli 23 września - wyjaśnia Katarzyna Kaczmarek, rzecznik prasowy gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Jeśli po tym dniu prognozy pogody nie będą sprzyjające, oznakowanie zostanie zdjęte, jeśli natomiast wciąż zapowiedzi synoptyków będą pomyślne, znaki zostaną w tym rejonie miasta do niedzieli 30 września.

1 października, niezależnie od aury znaki zakazu wjazdu zostaną zdjęte i samochody poruszać się będą mogły ulicą Piwną na takich samych zasadach, jakie obowiązują na pozostałych ulicach Głównego Miasta w Gdańsku.

Opinie (2) 2 zablokowane

  • Przestańcie pisać te bzdury o deptaku dla pieszych na Piwnej!

    Bo jeszcze ktoś w to uwierzy i będzie tragedia. Byłem tam wielokrotnie, i za każdym razem musiałem uskakiwać przed jadącymi raźno samochodami. Ja dam radę, ale matce z wózkiem taki numer może się nie udać. Z Piwnej taki sam deptak, jak z Niepodległości w Sopocie.

    • 8 2

  • tam nie ma i nie było źadnego deptaka

    jedynie ogrodki piwne zajęły pas a nawet cały chodnik i piesi musieli lawirować by uniknac kontaktu z samochodami jezdzacymi jak zawsze

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Co to jest borygo?

 

Najczęściej czytane