• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pijani kierowcy pieszo uciekali przed policją

Ewelina Oleksy
4 grudnia 2023, godz. 12:30 
Opinie (81)
Pijani "piesi uciekinierzy" zostali zatrzymani w Gdyni (zdjęcie z lewej str.) i w Gdańsku. Pijani "piesi uciekinierzy" zostali zatrzymani w Gdyni (zdjęcie z lewej str.) i w Gdańsku.

Dwa różne miasta i dwóch różnych kierowców, a zachowanie praktycznie identyczne. Policjanci z Gdańska i Gdyni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zignorowali sygnał, by stanąć do kontroli. Okazało się, że obaj byli w takim samym stanie upojenia - mieli ok. 2 promili. Obaj też postanowili uciekać przed mundurowymi pieszo, co szybko zakończyło się ich złapaniem.Zdarzyło ci się kiedyś uciekać przed policją?

Piłeś alkohol? Nie wsiadaj za kółko. Tę zasadę za nic jednak miało ostatnio dwóch kierowców.

Pierwszego z nich - 39-latka z powiatu kartuskiego - zatrzymali policjanci z Nowego Portu. Kierowca jadący oplem astra przejechał skrzyżowanie na ul. Czarny DwórMapka na czerwonym świetle.

Był pijany i poszukiwany listem gończym- Mężczyzna nie reagował na sygnał do zatrzymania pojazdu do kontroli, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za kierowcą opla, dając mu polecenia do zatrzymania przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Na ul. OlsztyńskiejMapka przed jednym ze szlabanów uciekający kierowca nagle zatrzymał pojazd, wysiadł z auta i zaczął uciekać pieszo. Policjanci natychmiast obezwładnili go i zatrzymali - mówi podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy komendanta miejskiego policji w Gdańsku. - Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie i dodatkowo był poszukiwany listem gończym za przestępstwo przywłaszczenia.


Po usłyszeniu zarzutów podejrzany, zgodnie z dyspozycją sądu, został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok.

sprawdź, gdzie masz najbliższy komisariat policjiNiezatrzymanie się do kontroli to przestępstwo, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Policjanci z Nowego Portu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę po krótkim pościgu. Policjanci z Nowego Portu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę po krótkim pościgu.

Był pijany i nie miał prawa jazdyW Gdyni policjanci tamtejszej drogówki podjęli natomiast interwencję wobec kierującego, jadącego osobowym daewoo po ul. HutniczejMapka bez włączonych świateł mijania. Mężczyzna na widok mundurowych wysiadł nagle z auta i zaczął iść w przeciwnym kierunku. Okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Pościg zakończony stłuczką z radiowozem. Policja szuka świadków Pościg zakończony stłuczką z radiowozem. Policja szuka świadków

- Ponadto 32-letni obywatel Ukrainy nie posiadał uprawnień do kierowania autem. Mężczyzna tłumaczył, że wysiadł z samochodu, ponieważ w przeszłości był zatrzymany za kierowanie w stanie nietrzeźwości i nie chciał mieć problemów. Za popełnione przestępstwo może trafić do więzienia na 3 lata - mówi podkom. Jolanta Grunert, oficer prasowy komendanta miejskiego policji w Gdyni.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (81)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dzień Kobiet w Warsztacie Samochodowym

spotkanie, warsztaty

Rozpoczęcie Sezonu Klasycznie 2024

25 zł
zlot

Pomorskie Targi Autokosmetyki 2024

10 - 25 zł
Kup bilet
targi

Sprawdź się

Sprawdź się

Co to jest ASR?

 

Najczęściej czytane