Wiadomości

stat

Pijany i bez uprawnień driftował w niesprawnym aucie

Popisy 19-latka zarejestrował jeden z naszych czytelników.

Gdy zatrzymali go policjanci, miał 1,7 promila alkoholu. Choć stał przy samochodzie, do którego prowadziły ślady hamowania na asfalcie, a w powietrzu unosił się zapach gumy, to wypierał się, by to on prowadził.Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek w Sopocie. Jeden z naszych czytelników nakręcił nawet film, na którym widać driftujące auto. Film ten był widoczny w naszym Raporcie z Trójmiasta.

- Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policjantów. Jadąc funkcjonariusze usłyszeli pisk opon i odgłos odjeżdżającego auta. Od razu skierowali się w to miejsce i na pobliskim parkingu zauważyli opla. Tarcze hamulcowe auta były ciepłe, maska pojazdu gorąca, na ziemi znajdowały się ślady po oponach, a w powietrzu unosił się zapach gumy. W samochodzie funkcjonariusze zauważyli też uszkodzone opony i karoserię. Auto było otwarte, a przy nim stał 19-latek z Sopotu - mówi Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.
19-latek już wcześniej był notowany przez sopocką policję.
19-latek już wcześniej był notowany przez sopocką policję. fot. policja
Wyraźnie pijany 19-latek początkowo zaczął tłumaczyć policjantom, że to nie on kierował (należącym do niego) samochodem. Stwierdził też, że karoseria została uszkodzona, gdy próbował się dostać do auta, które nieznana mu osoba zamknęła w wyjątkowo przemyślny i nieprawidłowy sposób.

Policjanci nie uwierzyli mu. Okazało się, że 19-latek miał w wydychanym powietrzu 1,7 promila alkoholu. Dodatkowo, w wyniku sprawdzenia w policyjnych systemach, funkcjonariusze ustalili, że jego auto nie ma ważnych badań technicznych, a mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

- Wtedy mieszkaniec Sopotu przyznał się policjantom, że to on jeździł samochodem po osiedlu. Mężczyzna natychmiast został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, a jego auto zostało odholowane na parking policyjny - mówi Rekowska.
19-latek jest znany sopockim policjantom. W przeszłości był notowany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Opinie (212) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Mitsubishi L200, Toyota Hilux i Mercedes-Benz Klas X to auta w nadwoziu typu: