• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Po alkoholu jechał motocyklem 190 km/h

Piotr Weltrowski
20 maja 2024, godz. 15:00 
Opinie (96)
40-latkowi zatrzymano prawo jazdy, ukarano go mandatem i sporządzono wniosek do sądu o ukaranie go dodatkową grzywną. 40-latkowi zatrzymano prawo jazdy, ukarano go mandatem i sporządzono wniosek do sądu o ukaranie go dodatkową grzywną.

Policjanci z gdyńskiej drogówki zatrzymali w sobotę na Trasie KaszubskiejMapka motocyklistę, który nie dość, że jechał 190 km/h, to jeszcze prowadził jednoślad po alkoholu - badanie wykazało, że miał 0,4 promila w organizmie.Często spotykasz na drodze motocyklistów rażąco przekraczających dozwoloną prędkość?

Trasą Kaszubską można jechać szybko, ale na pewno nie aż tak szybko, jak 40-latek z Gliwic, który najwyraźniej śpieszył się w sobotę przed południem nad morze.

Policjantom radar wyświetlił 190 km/h, co oznacza przekroczenie dozwolonej prędkości w tym miejscu o 72 km/h. Mundurowi postanowili więc zatrzymać motocyklistę do kontroli, zatrzymać mu prawo jazdy i ukarać go mandatem.

Podczas kontroli policjanci zbadali mężczyznę alkomatem. Okazało się, że w chwili, gdy prowadził motocykl, miał on w organizmie 0,4 promila alkoholu.Oznacza to, że prowadził w stanie po spożyciu alkoholu. Gdyby wypił kilka łyków więcej, odpowiadałby za przestępstwo, a tak odpowie za wykroczenie.

- Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz ukarali go mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i 15 punktami karnymi. Ponadto policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu lub grzywny nie niższej niż 2500 złotych - informuje gdyńska policja.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (96)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Wydarzenia

88. urodziny Automobilklubu Morskiego

wystawa, zlot

Street Show 2024

79 - 99 zł
widowisko / show, zlot

Trójmiejski Grill Motocyklowy Moto-Zone

w plenerze

Sprawdź się

Sprawdź się

Jakie zwierzę widnieje w herbie Abartha?

 

Najczęściej czytane