Wiadomości

stat

Podstawione osoby na egzaminie na prawo jazdy

Egzamin na prawo jazdy - zdjęcie ilustracyjne, nie przedstawia osób zaangażowanych w proceder korupcyjny.
Egzamin na prawo jazdy - zdjęcie ilustracyjne, nie przedstawia osób zaangażowanych w proceder korupcyjny. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Pięć osób zatrzymanych za proceder korupcyjny w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gdańsku. Stworzyły one system, w którym na egzamin teoretyczny wchodziła podstawiona osoba zamiast niepewnych siebie kursantów. Proceder trwał kilka lat.W jaki sposób zdała(e)ś egzamin na prawo jazdy?

uczciwie, o własnych siłach 93%
musiałe(a)m za to dodatkowo zapłacić 7%
zakończona Łącznie głosów: 4303
Wydawałoby się, że czas spektakularnych zatrzymań w związku z korupcją w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego już dawno za nami. Niestety, po kilku latach spokoju policjanci znowu zatrzymali nieuczciwego egzaminatora - poinformowało Radio Gdańsk.

Tym razem wpadł egzaminator, dwaj byli instruktorzy, pośrednicy oraz człowiek, który zdawał za chętnych kursantów egzamin teoretyczny. Kursanci, którzy nie czuli się na siłach, by zdać egzamin teoretyczny płacili za to, by zdawał za nich kto inny. Pieniądze szły przez byłych instruktorów i pośrednika do egzaminatora, który przymykał oczy na to, kto wchodzi na egzamin.

- Egzaminator jest na zwolnieniu lekarskim, więc w tej chwili nie można go zwolnić. Sprawa jest w toku, czekamy na wyjaśnienia ze strony policji - informuje dyrektor PORD Wiesława Kasprzewska-Charkin.
Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, już sześciu kursantów przyznało się do wręczenia łapówki w ten sposób. Zarzutów przedstawionych uczestnikom procederu jest znacznie więcej, bo nawet 40. Wśród nich jest płatna protekcja.

Czytaj także: Egzaminator niesłusznie oblał, a potem chciał opłacić egzamin za kandydata

Opinie (229) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Ile ustawowo czasu na przerejestrowanie zakupionego auta ma nowy właściciel?