• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Policja? No to hamujemy, niezależnie od prędkości

Piotr
22 października 2022, godz. 06:00 

- Nic mnie chyba tak nie denerwuje na drogach, jak nadgorliwość. A najgorsi są ci, którzy ostro hamują, gdy tylko zobaczą patrol drogówki i to nawet wtedy, gdy jadą z dozwoloną prędkością lub wręcz jeszcze wolniej niż można - pisze pan Piotr, czytelnik Trojmiasto.pl. Oto jego list:Zwalniasz, gdy widzisz policję przy drodze?

Po drogach Trójmiasta jeżdżę sporo, bo jestem przedstawicielem handlowym. Ale obsługuję cały region pomorski, więc mam dobrą wiadomość: poza Trójmiastem wcale nie jest lepiej. Zła jest natomiast taka, że wielu kierowców za kółkiem zachowuje się nieracjonalnie, gdy tylko zobaczą drogówkę.

Przykłady widzę codziennie, jeden na nagraniu właśnie prezentuję. Jedziemy lewym pasem ok. 50 km/h. I to od dłuższego czasu, bo ruch jest spory. Nawet gdyby ktoś chciał, to nie ma jak i gdzie przyspieszyć.

Po wyjechaniu zza zakrętu widać policję. Samochód drogówki jest dobrze widoczny, ale poza jezdnią. Nie ma włączonych sygnałów, nic się nie dzieje. Widać, że to po prostu kontrola prędkości, jakich sporo ostatnio. Dla stałych bywalców tego rejonu miejsce też oczywiste.

Ale zawsze, podkreślam zawsze, znajdzie się ktoś, kto od razu zacznie hamować, gdy zobaczy radiowóz. I to nieważne, ile jedzie. Czy za szybko, czy z normalną prędkością - za każdym razem ktoś hamuje, jak tylko radiowóz pojawi się na horyzoncie. Po co?

"Kierowcy są coraz mniej rozgarnięci"Hamowanie przed fotoradarem, przyspieszanie za nimCzy ludzie w ogóle nie patrzą na prędkościomierz i nie mają pojęcia ile jadą? A może wiedzą, ale chcą "w razie czego" jechać jeszcze wolniej i udawać świętszych od Papieża? Przecież to nie tylko absurdalne, ale też niebezpieczne. Nagłe hamowanie na śliskiej teraz nawierzchni nie jest normalne, nawet jak ktoś utrzymuje odpowiedni odstęp.

Tak samo jest - niestety - przy fotoradarach. Naprawdę zapewniam was, że nie trzeba zwalniać przy nich do 40 km/h, gdy można jechać 10 km/h szybciej. Już nie mówiąc o tym, że ci, którzy zwalniają tak przy fotoradarze, od razu za nim ostro przyspieszają. Ale to już temat na całkiem inną opowieść...
Piotr

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (118)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Sprawdź się

Do którego koncernu motoryzacyjnego należy marka Porsche?

 

Najczęściej czytane