Wiadomości

stat

Policja otrzymała 118 terminali płatniczych

Najnowszy artukuł na ten temat

Mandat u strażników miejskich opłacisz kartą

Kierowco, teraz mandat karny będziesz mógł opłacić błyskawicznie, przy użyciu karty płatniczej.
Kierowco, teraz mandat karny będziesz mógł opłacić błyskawicznie, przy użyciu karty płatniczej. fot. podlaska.policja.gov.pl

Policjanci z Pomorza zostali wyposażeni w terminale płatnicze. A to oznacza, że już niebawem kierowcy będą mogli opłacić mandat nie tylko przelewem bankowym czy na poczcie, ale również kartą płatniczą na miejscu, w trakcie kontroli.Czy terminale płatnicze w radiowozach to dobry pomysł?

tak, bardzo dobry 54%
raczej tak, chociaż dla mnie to bez znaczenia, bo rzadko dostaję mandaty 28%
nie, nie podoba mi się 18%
zakończona Łącznie głosów: 477
Przypomnijmy, że przepisy umożliwiające kierowcom płacenie kartą płatniczą za wykroczenia uchwalono w lipcu ubiegłego roku. Aktualnie, od kilku dni policja jest na etapie rozdzielania terminali pomiędzy województwa.

Polska drogówka otrzymała łącznie ponad 1600 terminali płatniczych. 118 urządzeń trafiło do pomorskiej policji.

- W chwili obecnej terminale przekazywane są do jednostek terenowych, a policjanci odbywają szkolenia w zakresie ich obsługi - tłumaczy Joanna Skrent z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Lada dzień terminale trafią już na stałe na wyposażenie radiowozów. System obsługuje karty Visa i MasterCard, a kierowcy będą mogli zapłacić zarówno zbliżeniowo, jak i przy użyciu kodu PIN.

Wprowadzenie alternatywnej metody płatności za mandaty z pewnością ułatwi życie wszystkim kierowcom, a w szczególności obcokrajowcom, którzy do tej pory musieli opłacać mandaty na miejscu, ale wyłącznie w formie gotówkowej.

Dodajmy, że z pierwszych przekazanych informacji na temat policyjnych terminali wynikało, że koszty transakcji bezgotówkowych będą pokrywać kierowcy. To jednak się zmieniło.

- Z naszych informacji wynika, że osoba ukarana mandatem karnym nie zostanie obciążona kosztami transakcji - zakończyła Skrent.
Czytaj także: Drogówka otrzymała nieoznakowane BMW

Opinie (77)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Popularny wysokoprężny silnik 1.9 TDI montowany był w samochodach marki: