Wiadomości

Potrącenie rowerzysty w Gdyni - kto zawinił?

Pod koniec czerwca otrzymaliśmy film od naszej czytelniczki, na którym widać moment kolizji z udziałem kierowcy auta osobowego i rowerzysty. Wideo rozpętało burzę w komentarzach. Poprosiliśmy gdyńską drogówkę o wyjaśnienie tego zdarzenia.Do kolizji z udziałem rowerzysty doszło na ul. Legionów w Gdyni. Na nagraniu naszej czytelniczki widać rowerzystę poruszającego się wyznaczoną na jezdni drogą dla cyklistów, który wyprzedza ruszające samochody. Kilkanaście metrów dalej, na skrzyżowaniu, rower został potrącony przez skręcającego w prawo kierowcę skody. Na całe szczęście rowerzyście nie stało się nic groźnego.

Pod filmem nasi czytelnicy napisali ponad 300 komentarzy - zdania dotyczące wskazania winnego kolizji są mocno podzielone. Kto w tej sytuacji zawinił?

- W nawiązaniu do zdarzenia drogowego, które miało miejsce na ul. Legionów, uprzejmie informuję, że gdyńscy policjanci nie otrzymali zgłoszenia w tej sprawie. W związku z pojawieniem się filmu funkcjonariusze zabezpieczyli nagranie. W tej chwili na podstawie filmu mundurowi szczegółowo wyjaśniają zaistniałą sytuację. Zgodnie z art. 27 Ustawy prawo o ruchu drogowym: kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerowi znajdującemu się na przejeździe. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić - wyjaśnia mł. asp. Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Opinie (504) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

"Bez gwiazdy nie ma jazdy" - to powiedzenie tyczy się której marki?