Wiadomości

stat

Powstał kalendarz pasjonatów zabytkowych aut

Kalendarz "Moto Pomorze 2017".
Kalendarz "Moto Pomorze 2017". fot. Łukasz Boehnke

11 grudnia do sprzedaży trafi kalendarz "Moto Pomorze 2017", który składa się z dwunastu fotografii wyjątkowych motoklasyków. Zdjęcia wykonano w ciekawych miejscach Pomorza. Autorem albumu jest Łukasz Boehnke, a cena to zaledwie 20 zł.Ferrari Dino 246 GT z 1971 roku, DeSoto z 1938 roku, Ford Perfect z 1951 roku czy Buick Standard z 1925 roku - to tylko cztery z dwunastu modeli, które znalazły się w czwartej edycji kalendarza.

- Pomysł na kalendarz zrodził się w mojej głowie cztery lata temu podczas jednej z imprez motoryzacyjnych, którą obsługiwałem fotograficznie. Przyznam szczerze, że zawsze miałem problem z kupnem kalendarza dla siebie. Postanowiłem więc stworzyć własny, odbiegający od tych anonimowych, które można kupić w księgarniach, bo tak naprawdę nic o tych samochodach nie wiemy. W moim kalendarzu znalazły się auta, które można spotkać na ulicach Trójmiasta - wyjaśnia Łukasz Boehnke, autor kalendarza.
Zdjęcia do albumu wykonano m.in. na molo w Orłowie, w gdańskim Aeroklubie i na żwirowni w Buszkowy.

- Chyba najbardziej zadowolony jestem z sesji zdjęciowej na terenie lotniska w Pruszczu Gdańskim. Wykonaliśmy tam zdjęcie okładkowe, na którym znajduje się żółte Ferrari Dino w towarzystwie również żółtego dwupłatowca An-2 - zdradza fotograf.
Czytaj także: Kup kalendarz z motocyklami i wesprzyj WOŚP

Kalendarz "Moto Pomorze 2017".
Kalendarz "Moto Pomorze 2017". fot. Łukasz Boehnke
Jak już wspomnieliśmy, kalendarz będzie dostępny w sprzedaży po oficjalnej premierze, która odbędzie się w tę niedzielę w gdańskim Hotelu Szydłowski zobacz na mapie Gdańska o godz. 17. Będzie to autorskie spotkanie, w którym będą uczestniczyć fotograf Łukasz Boehnke oraz właściciele klasyków.

- To kalendarz stworzony przez pasjonata dla pasjonata zabytkowej motoryzacji. Jest to kalendarz limitowany w formacie A3. Do sprzedaży trafi 1000 egzemplarzy. Każdy miesiąc to oczywiście inne zdjęcie. Warto zaznaczyć, że premierowa odsłona kalendarza nosiła nazwę "Moto Gdańsk i okolice". Od drugiej edycji zmieniłem nazwę na "Moto Pomorze" - dodaje.
Kalendarz będzie można nabyć za pośrednictwem serwisów Allegro i OLX (nazwa: Moto Pomorze 2017), jak również w Muzeum Volkswagena w Pępowie (Galeria Pępowo). Cena jednego egzemplarza wynosi 20 zł.

Motoklasyka: limuzyna Vondrackovej

Kalendarz "Moto Pomorze 2017".
Kalendarz "Moto Pomorze 2017". fot. Łukasz Boehnke

Opinie (12) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Jaka trójmiejska firma jest przedstawicielem marki MINI?