Wiadomości

stat

Powstał kalendarz pasjonatów zabytkowych aut

Kalendarz "Moto Pomorze 2017".
Kalendarz "Moto Pomorze 2017". fot. Łukasz Boehnke

11 grudnia do sprzedaży trafi kalendarz "Moto Pomorze 2017", który składa się z dwunastu fotografii wyjątkowych motoklasyków. Zdjęcia wykonano w ciekawych miejscach Pomorza. Autorem albumu jest Łukasz Boehnke, a cena to zaledwie 20 zł.Ferrari Dino 246 GT z 1971 roku, DeSoto z 1938 roku, Ford Perfect z 1951 roku czy Buick Standard z 1925 roku - to tylko cztery z dwunastu modeli, które znalazły się w czwartej edycji kalendarza.

- Pomysł na kalendarz zrodził się w mojej głowie cztery lata temu podczas jednej z imprez motoryzacyjnych, którą obsługiwałem fotograficznie. Przyznam szczerze, że zawsze miałem problem z kupnem kalendarza dla siebie. Postanowiłem więc stworzyć własny, odbiegający od tych anonimowych, które można kupić w księgarniach, bo tak naprawdę nic o tych samochodach nie wiemy. W moim kalendarzu znalazły się auta, które można spotkać na ulicach Trójmiasta - wyjaśnia Łukasz Boehnke, autor kalendarza.
Zdjęcia do albumu wykonano m.in. na molo w Orłowie, w gdańskim Aeroklubie i na żwirowni w Buszkowy.

- Chyba najbardziej zadowolony jestem z sesji zdjęciowej na terenie lotniska w Pruszczu Gdańskim. Wykonaliśmy tam zdjęcie okładkowe, na którym znajduje się żółte Ferrari Dino w towarzystwie również żółtego dwupłatowca An-2 - zdradza fotograf.
Czytaj także: Kup kalendarz z motocyklami i wesprzyj WOŚP

Kalendarz "Moto Pomorze 2017".
Kalendarz "Moto Pomorze 2017". fot. Łukasz Boehnke
Jak już wspomnieliśmy, kalendarz będzie dostępny w sprzedaży po oficjalnej premierze, która odbędzie się w tę niedzielę w gdańskim Hotelu Szydłowski zobacz na mapie Gdańska o godz. 17. Będzie to autorskie spotkanie, w którym będą uczestniczyć fotograf Łukasz Boehnke oraz właściciele klasyków.

- To kalendarz stworzony przez pasjonata dla pasjonata zabytkowej motoryzacji. Jest to kalendarz limitowany w formacie A3. Do sprzedaży trafi 1000 egzemplarzy. Każdy miesiąc to oczywiście inne zdjęcie. Warto zaznaczyć, że premierowa odsłona kalendarza nosiła nazwę "Moto Gdańsk i okolice". Od drugiej edycji zmieniłem nazwę na "Moto Pomorze" - dodaje.
Kalendarz będzie można nabyć za pośrednictwem serwisów Allegro i OLX (nazwa: Moto Pomorze 2017), jak również w Muzeum Volkswagena w Pępowie (Galeria Pępowo). Cena jednego egzemplarza wynosi 20 zł.

Motoklasyka: limuzyna Vondrackovej

Kalendarz "Moto Pomorze 2017".
Kalendarz "Moto Pomorze 2017". fot. Łukasz Boehnke

Opinie (12) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Co to jest PHEV?