• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pożar elektrycznego Mustanga na stacji paliw

Michał Jelionek
28 maja 2023, godz. 20:30  Raport
Opinie (417)
Ford Mustang Mach-E w płomieniach, 28.05.2023 r. Ford Mustang Mach-E w płomieniach, 28.05.2023 r.

Pożar elektrycznego auta: na stacji paliw w niedzielne popołudnie, przy al. gen. Józefa HalleraMapka, zapalił się elektryczny Ford Mustang Mach-E. A w zasadzie jego bateria. Akcja wychładzania baterii trwała dwie godziny.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


16:41 28 MAJA (aktualizacjaakt. 17:31)

Pożar elektryka na stacji paliw przy ul. Hallera (169 opinii)

Płonący samochód na stacji paliw Orlen na Hallera. OD REDAKCJI: Jak przekazał dyżurny WSKR trwa akcja schładzania silnika palącego się samochodu elektrycznego na stacji Orlen przy ul. Hallera 132 w Gdańsku. Na miejscu działają 4 zastępy straży pożarnej, ale ma dojechać jeszcze jeden. Stacja została póki co wyłączona z użytku.
Płonący samochód na stacji paliw Orlen na Hallera. OD REDAKCJI: Jak przekazał dyżurny WSKR trwa akcja schładzania silnika palącego się samochodu elektrycznego na stacji Orlen przy ul. Hallera 132 w Gdańsku. Na miejscu działają 4 zastępy straży pożarnej, ale ma dojechać jeszcze jeden. Stacja została póki co wyłączona z użytku. Zobacz więcej


O zdarzeniu w Raporcie z Trójmiasta poinformowali nasi czytelnicy.

Pożar elektrycznego mustanga na stacji paliwZ uzyskanych przez nasz portal informacji wynika, że samochód zapalił się po godz. 16 na stacji Orlen na al. gen. Józefa HalleraMapka w Gdańsku. Na miejscu działało pięć zastępów straży pożarnej, które najpierw ugasiły elektryczne auto, a następnie strażacy schłodzili baterię. Na czas akcji stacja została wyłączona z użytku.

Strażacy do wychłodzenia baterii nie musieli używać specjalnego kontenera - nie było takiej potrzeby. Po schłodzeniu akumulatora jego temperatura spadła poniżej 30 stopni Celsjusza i już nie rosła. Akcja samego gaszenia i schładzania trwała około dwóch godzin.

Strażacy po ugaszeniu i schłodzeniu akumulatora pozostali na miejscu, aby kontrolować temperaturę baterii. Działania zakończyły się o godz. 21:30.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.Pożar auta elektrycznego na stacji paliw w Gdańsku, 28.05.2023 r.


Czy strażacy potrafią gasić auta elektryczne? Czy strażacy potrafią gasić auta elektryczne?Przypomnijmy, że pod koniec marca w miejscowości Tuchom, nieopodal Trójmiasta, spłonął pierwszy elektryczny samochód na Pomorzu. Był to Mercedes, a akcja gaśnicza trwała w sumie... 21 godzin. Co uznano rekordem Polski w ugaszaniu "elektryka".

Strażacy przez 21 godzin gasili auto elektryczne Strażacy przez 21 godzin gasili auto elektryczne
Strażacy Strażacy "uczyli się" aut elektrycznych

Pożar elektrycznego Mustanga Mach-E na gdańskiej stacji paliw. Pożar elektrycznego Mustanga Mach-E na gdańskiej stacji paliw.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (417)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Przejazd historycznego pociągu z lat 70-tych

30 - 260 zł
spotkanie

Sprawdź się

Sprawdź się

W sezonie 2020 kino samochodowe przy Gdynia Arena mogło pomieścić:

 

Najczęściej czytane